» اخبار داغ » مدیر عامل گوگل 226 میلیون دلار غرامت برای سال 2022 دریافت کرد.
مدیر عامل گوگل 226 میلیون دلار غرامت برای سال 2022 دریافت کرد.
اخبار داغ - سرمایه گذاری

مدیر عامل گوگل 226 میلیون دلار غرامت برای سال 2022 دریافت کرد.

اردیبهشت 3, 1402 20

لرن دیلی: بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، آندار پیچای، مدیرعامل هر دو شرکت آلفابت و گوگل، برای سال ۲۰۲۲ غرامت ۲۲۶ میلیون دلاری دریافت کرد که شامل ۲۱۸ میلیون دلار جوایز سهام بود. حقوق سالانه او در سال گذشته ۲ میلیون دلار بود. در مورد جوایز سهام، در دسامبر، این شرکت یک کمک مالی سه سالانه جدید سهام به Pichai را به ارزش ۲۱۰ میلیون دلار بر اساس عملکرد و زمان گزارش داد. برای سال ۲۰۲۱، جایزه سهام سه‌ساله مدیر اجرایی بخشی از غرامت او نبود و او ۶.۳ میلیون دلار در مجموع دستمزد آن سال دریافت کرد.

جایزه سهام ۲۰۲۲ شامل دو ردیف از واحدهای سهام عملکرد با ارزش هدف ۶۳ میلیون دلار است. ۸۴ میلیون دلار دیگر در واحدهای سهام محدود الفبا بخشی از کمک مالی است. بایگانی در دسامبر گفت که ۶۰ درصد از جایزه سهام Pichai را واحدهای سهام عملکرد شرکت تشکیل می‌دهد که درصد بالاتری نسبت به سال‌های گذشته است. جایزه سهام سه‌ساله قبلی پیچای در سال ۲۰۱۹ توسط وی دریافت شد، زمانی که تنها ۴۳ درصد از جایزه را واحدهای سهام عملکرد آلفابت تشکیل می‌دادند. در آن سال، مجموع غرامت مجری ۲۸۱ میلیون دلار بود.

اما پیچای در ژانویه گذشته گفت که در تلاش برای کاهش هزینه‌ها، مدیران آلفابت جوایز کمتری دریافت خواهند کرد. گوگل اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد ۱۲۰۰۰ شغل در سراسر جهان را که ۶ درصد از تعداد کارمندان جهانی این شرکت است، اخراج کند. با وجود اخراج‌ها، مدیر مالی شرکت اخیراً به کارکنان هشدار داد که کاهش هزینه‌های اضافی در راه است.

سایر مدیران آلفابت به جای هر سوم سال، مانند پیچای، کمک‌های مالی سالانه دریافت می‌کنند، اما مجموع غرامت آن‌ها بسیار کمتر است (اگرچه به هیچ وجه بد نیست). هم Prabhakar Raghavan، معاون ارشد دانش و اطلاعات گوگل، و هم فیلیپ شیندلر، مدیر ارشد بازرگانی، ۳۷ میلیون دلار غرامت برای سال ۲۰۲۲ دریافت کردند. مدیر ارشد مالی روث پورات برای سال گذشته ۲۴.۵ میلیون دلار غرامت دریافت کرد.

از دست ندید:  ایلان ماسک رقیب ChatGPT را معرفی کرد

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت برای سال ۲۰۲.۲۲۶ میلیون دلار غرامت دریافت کرد – Alphabet، مدیرعامل گوگل پیچای، ۲۲۶ میلیون دلار غرامت برای سال ۲۰۲۲ دریافت کرد.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل و آلفابت برای سال ۲۰۲۲ مبلغ ۲۲۶ میلیون دلار غرامت دریافت کرد.

برای سال ۲۰۲۲، آلفابت درآمد ۲۸۲.۸ میلیارد دلاری را گزارش کرد که ۱۰ درصد بیشتر از سال قبل است. درآمد خالص از ۷۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ به ۶۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ کاهش یافت زیرا EPS رقیق شده از ۵.۶۱ دلار به ۴.۵۶ دلار کاهش یافت. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸.۷ درصد کاهش یافته است. در طول سال ۲۰۲۲، سهام آلفابت ۳۹ درصد کاهش یافت، اگرچه در سال جاری تاکنون ۱۹ درصد افزایش یافته است و ارزش شرکت را به ۱.۳۶ تریلیون دلار رسانده است.

پیچای به لطف ظهور ربات‌های گفتگوی هوش مصنوعی مانند ChatGPT، با شرایط سختی در گوگل مواجه است. در حال حاضر، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه به لطف ارتباط بینگ با دومی، سامسونگ ممکن است جستجوی گوگل را با Bing به عنوان موتور جستجوی پیش فرض در همه دستگاه‌های گلکسی خود جایگزین کند. گوگل چت ربات هوش مصنوعی خود به نام Bard را دارد.

غرامت ۲۲۶ میلیون دلاری پیچای بیش از ۸۰۰ برابر میانگین حقوق کارمندان آلفابت است. در آگوست ۲۰۱۵ او مدیرعامل گوگل شد و در اکتبر همان سال پس از بازسازی شرکت گوگل، عنوان مدیر عامل آلفابت را به کارت ویزیت خود اضافه کرد.

منبع:phonearena.com

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×