» فیلم و سریال » 4 انیمه سال 2024 که فصل اول بینظیری داشتند
4-anime-of-2024-that-had-unique-first-season
فیلم و سریال

4 انیمه سال 2024 که فصل اول بینظیری داشتند

اردیبهشت 17, 1403 00

با پایان سال 2023 که همراه با اتمام انیمه محبوب، اتک آن تایتان بود، بسیاری انتظار داشتند، تا انتهای سال 2024 انیمه قدرتمندی ظهور نکند. با این حال از انتهای 2023 و در ابتدای سال 2024، صنعت انیمه همچنان شاهد عرضه‌ی انیمه‌هایی بود که با داستان‌های جذاب، شخصیت‌های مورد علاقه و کیفیت تولید بی‌نظیر خود، توجه بسیاری از طرفداران را جلب کردند.

این سال، میزبان چند اثر بسیار مهم بود که در فصل اول خود توانستند نظرات مثبت بسیاری را جلب کنند. از داستان‌های علمی تخیلی گرفته تا ماجراجویی‌های فانتزی، انیمه‌هایی در این سال به روایت‌های بینظیر و جذابی پرداختند که این موضوع برای طرفداران انیمه رضایت بخش بود. در این مقاله، به بررسی چهار انیمه برتر سال 2024 که در فصل اول خود بسیاری از نظرات را به خود جلب کردند، می‌پردازیم.

معرفی 4 انیمه جذاب 2024

دنیای انیمه‌ها اکنون توانسته با تنوع بالا در تولید محصولات سریالی و سینمایی، دسته‌بندی اختصاصی خود را در بین سرگرمی‌های تصویری رسانه‌ای پیدا کند و تنوع بالایی در ژانر برای همین سرگرمی به شکل اختصاصی وجود دارد. انتخاب این 4 اثر، بر اساس حجم دنبال کنندگان و علاقمندان انیمه اصلی و مانگایی که براساس آن ساخته شده، انجام گرفته است. بیایید در جایگاه نخست به سراغ انیمه معناگرا و جذاب اول بریم.

انیمه فریرن پایان ماجراجویی

انیمه Frieren: Beyond Journey’s End ؛ امتیاز 8.9 از IMDB

انیمه فریرن: پس از پایان ماجراجویی به عنوان جذاب‌ترین انیمه در این لیست 4 انیمه‌ای قرار گرفته است. این انیمه که توسط استودیو مدهاوس، خالق آثاری بی‌نظیر مانند دفترچه مرگ، ایپپو، وان پانچ من و انیمه‌هایی از این دست تولید شده است، بار دیگر از قدرت و توانایی این استودیو در تولید انیمه‌ای جذاب رونمایی کرد. بیایید نگاهی به داستان و قسمت اول انیمه بیاندزایم.

داستان انیمه فریرن پس پایان ماجراجویی

انیمه فریرن با داستانی فانتزی از گروهی جنگجو شامل فریرن، الف جادوگر، هیمل جنگو و ماجراجو، آیزن دورف مبارز و هیتر کشیش مواجه است. گروهی که در یک دهه ماموریت خود، در مقابل پلیدی ایستاده‌اند و در انتهای دهه و با تعقیب پادشاه پلیدی‌ها بالاخره او را نابود کرده‌اند و به ماموریت خود پایان داده‌اند. حال دیگر هدفی مشترک برای این گروه وجود نداره و باید به پایتخت بازگردند تا علاوه بر دریافت پاداش خود، مسیر زندگی فردی خود را ادامه دهند.

پس از جشن و پایکوبی این گروه جنگجویان، یک عهد با یکدیگر می‌بندد تا 50 سال بعد، دوباره گردهم آیند و دوستی خود را جشن بگیرند. پس از 50 سال، فریرن الف جادوگر که به شهر برگشته با پیرمردی مواجه می‌شود که کهولت سن او را از پای انداخته است. همیل، جنگجوی جوان که روزگاری با او در ماجراجویی‌های زیادی همراه بود در مقابل دختری جان، که گذر عمر بر او هیچ اثری نداشته و نامیراست قرار گرفته است. آن‌ها نزد دو دوست دیگر رفته و خاطرات گذشته را تا پاسی از شب زنده می‌کند.

پس از این گردهمایی، هیمل بخاطر کهولت سن از دنیا می‌رود. فریرن که دیگر نمی‌تواند از حضور گرم و صمیمی هیمل استفاده کند، به یاد خاطرات گذشته و درخواست‌های هیمل برای کنار هم بودن میوفتد و اندوهگین و غمگین از شرایط پیش آمده اشک می‌ریزد. اینجاست که فریرن که تا امروز به مفهوم عمر و زمان بخاطر نامیرایی بی‌توجه بود، با موضوع ارزش زندگی کنار دوستان و خانواده مواجه می‌شود.

تا بدینجای داستان فریرن تصویری خشک و بی‌روح از خود به نمایش گذاشته بود، امّا در ادامه متوجه عمق احساسات و مهربانی نقش اول می‌شویم و با او در مسیر فهم ارزش زندگی قدم برمی‌داریم.

تصویرسازی بی‌نظیر، اکشن فانتزی کم امّا بی‌نظیر، موسیقی زیبا و داستانی دلنشین باعث شده تا در کنار هم یک اثر خارق‌العاده در این انیمه مشاهده کنیم. در صورتی که دوست دارید همه ویژگی‌های یک انیمه جذاب را ببینید، پیشنهاد می‌کنیم این انیمه که به تازگی قسمت آخر فصل اول آن منتشر شده است را کامل مشاهده کنید.

انیمه سولو لولینگ

انیمه Solo-leveling ؛ امتیاز 8.4 از IMDB

انیمه Solo-leveling انیمه‌ای که برخلاف اکثر انیمه‌های مطرح نه براساس یک مانگا، بلکه براساس یک مانهوا یا یک کتاب مصور کره‌ای اقتباس شده است. این به تنهایی نشان می‌دهد که مانهواها نیز می‌توانند آینده‌ای بسیار پررنگ در میان انیمه‌های مطرح و موفق داشته باشند. اما Solo Leveling دقیقا درباره چیست و از کجا آمد؟

داستان انیمه تکرو

داستان این انیمه درباره جامعه‌ای است که باید برای زنده ماندن با هیولاها مبارزه کنند. محافظان بشریت که شکارچی نام دارند، در سطوح گوناگونی از E تا S دسته بندی شده‌اند. شخصیت اصلی داستان ما نیز سونگ جین‌وو است که در رتبه E قرار دارد. شکارچیان رتبه E تنها مقدار کمی از انسان‌های عادی قوی‌تر بوده و عملاً در مقابل هیولاهای جادویی بی‌فایده هستند. از طرفی هیولاها نیز در همین دسته رتبه بندی قرار گرفته‌اند و اگر شکارچی‌ای باهیولای رتبه بالاتر از خود رو به رو شود، احتمالاً سرنوشتی جز مرگ نخواهد داشت.

سونگ جین‌وو به دلیل رتبه پایینش، درآمد چندانی ندارد و نمی‌تواند به خوبی پول در‌آورد. جین‌وو و همرزمانش در یک مخمصه گیر‌ می‌کنند و یا باید چاره‌ای بیاندیشند، و یا به طرز وحشتناکی بمیرند. اما هوش او آمادگی جسمانی ضعیفش را جبران کرده و داستانی بسیار هیجان انگیز را آغاز می‌کند. البته که نباید حضور شخصیت‌های فرعی درجه یک را در کنار جین‌وو فراموش کنیم که وجود آن‌ها کمک بسیاری به جذابیت داستان کرده است.

پس از تراژدی وحشتناکی که سونگ جین‌وو در آن گیر می‌کند، یک تصمیم برای او باقیمانده است، نجات بقیه و سلّاخی شدن خودش. امّا این فداکاری جین‌وو بی‌پاداش نمی‌ماند. او از این مهلکه جان سالم بدر برده و توانایی ارتقا فردی را به کمک یک سیستم که از آن تراژدی وحشتناک به او رسیده بدست می‌آورد. او حالا می‌تواند سطح خودش به عنوان شکارچی را ارتقاء دهد.

از دست ندید:  نیسان آبی ۲: سری جدید سریال کمدی پرطرفدار به زودی در فیلیمو

انیمیشن بی‌نظیر مبارزات، تعلیق داستانی و موسیقی بی‌نظیر از بهترین ویژگی‌های این انیمه بوده و توانسته این انیمه را نیز به یکی از بهترین انیمه‌هایی که فصل اول آن‌ها در 2024 منتشر شده است تبدیل کند. اگر از انیمه‌های اکشن لذت می‌برید پیشنهاد می‌کنیم فصل اول این انیمه را دنبال کنید.

انیمه نینجا کامویی

انیمه Ninja kamui ؛ امتیاز 7.9 از IMDB

انیمه بعدی یک انیمه با سبک نینجا امّا ارتقا یافته با تکنولوژی است. انیمه نینجا کاموی نیز یکی از بهترین انیمه‌های سال 2024 است که توانسته در ژانر SCI-FI طرفداران زیادی را به خود جلب کند. این انیمه که توسط انیمه نوظهور E&H production تولید شده، به تازگی پایان یافته و تمام قسمت‌های فصل اول آن منتشر شده است. امّا داستان این انیمه چیست که طرفداران به خود جذب کرده است.

داستان انیمه نینجا کاموی

پیش‌نمایش اولیه این مجموعه که یک هفته قبل از نمایش اولیه منتشر شد، نسبت به هر تریلر دیگری، در ایجاد سر و صدا بهتر عمل کرد. انیمه با فرار یک کارمند اداری معمولی از یک مهاجم نادیده شروع می‌شود و سپس توسط گروهی از نینجاهای بسیار ماهر مجبور به رویارویی مرگبار می‌شود. علیرغم مهارت کارمندی که بنظر سابقا یک مبارز حرفه‌ای بوده، مخاطب به زودی متوجه می‌شود که مبارزان افرادی آشنا با کارمند هستند و این یک مبارزه مرگ و زندگی است. مبارزه‌ای که به قتل فجیع کارمند یا نینجای سابق ختم می‌شود.

نمایش جذاب انیمه با تمرکز بر هیگان، همسرش ماری و پسرشان کایل ادامه می‌یابد. در حالی که دلیل شکار نینجاها نامشخص است، تأثیر آن بر این خانواده محسوس است، حتی اگر زندگی ایده‌آل آنها تا حدی کلیشه‌ای به نظر برسد. یک مونتاژ موزیکال به حس تراژدی قریب الوقوع می‌افزاید و تقریباً تمسخر «خانواده خوشبخت» معمولی را تقلید می‌کند. جذابیت قسمت اول در کارگردانی آن است. رنگ‌ها، احساسات کاراکترها و موسیقی و لحن انیمه از یک فاجعه حکایت دارد.

خوشبختانه، گذشته هیگان از خانواده او پنهان نیست – ماری نیز همین پیشینه جو یعنی نینجا را دارد. با افزایش خبرهای قتل‌های مشابه، احساس نزدیک شدن خطر به خانه آنها از طریق رشته قتل‌های مرموز افزایش می یابد. هیگان سعی می‌کند تهدید را کم اهمیت جلوه دهد، اما او نیز به طور فزاینده‌ای نگران می‌شود. آگاهی مشترک آنها از خطر به زمان با هم بودن آنها عمق می‌بخشد و آن را معنادارتر می کند. گذشته ماری به عنوان یک نینجا همچنین شخصیت او را فراتر از یک قربانی بودن افزایش می‌دهد و عزم شدید او را برای محافظت از فرزندش نشان می‌دهد. در نقطه فرود کامل موسیقی و رنگ، فاجعه آغاز می‌شود و جو لوگان یا هیگان با تمام تلاش خود سعی در جلوگیری از آن دارد امّا اتفاقی که نباید بیوفتد، پیش از شروع، تمام شده است.

این انیمه آنچنان در قسمت اوّل قوی عمل کرده است که نمره 9 از 10 را به خود اختصاص داده است. نکته نو و جدید داستان انیمه نینجا کامویی این است که انیمه ترکیبی از هنرهای باستانی و مبارزات نینجاهای ژاپنی و تکنولوژی امروزی است و نشان از جذابیت در طراحی مبارزات دارد و گزینه‌ای عالی برای دنبال کردن یک انیمه جدید است.

انیمه کایجوی شماره 8

انیمه Kaiju No.8 ؛ امتیاز 8.3 از IMDB

انیمه کایجوی شماره 8 آخرین انیمه پیشنهادی ما به تازگی انتشار آن آغاز شده است امّا در همین 4 قسمت انتشار یافته تاکنون توانسته جایگاه بی‌نظیری در بین طرفداران انیمه پیدا کند. انیمه‌ای که به نظر می‌رسد بتواند با انیمه‌های اکشن و در عین حال کمدی به تنهایی رقابت کند. به نظر شما سازنده این انیمه کیست؟ استودیو Production I.G سازنده انیمه اتک آن تایتان و وینلند ساگا، کار تولید این انیمه را منطبق بر مانگای آن آغاز کرده و کیست که هنرنمایی این استودیو در تولید انیمه را نشناسد.

داستان انیمه کایجوی شماره 8

ژاپن به عنوان مرکز متمرکز حمله کایجوها (گودزیلاها) نسبت با سایر نقاط جهان توانسته مدیریت عالی‌ای داشته باشد. دلیل آن نیز وجود نیروی دفاعی بی‌نظیر با توانمندی بالا در کنترل حمله کایجوها به شمار می‌رود. با این حال پس از کشتن هر کایجو توسط نیروی دفاعی، کار پاک سازی این هیولاهای بسیار بزرگ برعهده تیمی به نام پاک کننده هاست.

کافکا هیبینو، مردی 32 ساله، از شغل خود به عنوان “پاک کننده” ناراضی است. او از جوانی آرزو داشت که به سپاه دفاع بپیوندد و برای کمک به دیگران کایجوها را بکشد. با این حال، پس از چند تلاش ناموفق، او از رویاهای خود دست کشید و خود را به حد متوسطی که یک چک حقوق مناسب را ارائه می کرد، تسلیم کرد. با این وجود، زمانی که یک جوان ۱۸ ساله و جاه طلب به نام لنو ایچیکاوا به تیم نظافتی او می‌پیوندد، کافکا بار دیگر تمایل خود را برای پیوستن به نیروی دفاعی یادآوری می‌کند.

پس از زنجیره‌ای از اتفاقات ناگوار و تعامل با رفتگر جوان، کافکا با یک کایجو از نوع انگل روبرو می‌شود که از طریق دهان او وارد می‌شود و او را به یک هیولای انسان‌نما تبدیل می‌کند. اینگونه کافکا که به دنبال رویای مبارزه با کایجوها بوده، تبدیل به کایجوی شماره 8 می‌شود. با این حال، قدرت تعقل و شخصیت خود را از دست نداده و فقط شمایل و قدرت ظاهری بی‌نظیر کایجوها به او رسیده است. او در اولین تعامل با خطری که مادر و دختری را تهدید می‌کند با قدرت بی‌نهایت جدیدش مواجه می‌شود. کافکا با قدرت‌های تازه کشف شده‌اش قصد دارد رویای همیشگی خود را امتحان نهایی کند.

طنز بی‌نظیر، موسیقی شگفت انگیز و تصویرسازی مناسب در کنار روایتی عالی توانسته انیمه کایجوی شماره 8 را تبدیل به یکی از برترین انیمه‌های 2024 کند. هر چند قسمت‌های زیادی تا پایان فصل اول این انیمه باقیمانده است، با این حال این انیمه و استودیوی تولید کننده آن نشان داده‌اند نه تنها قرار نیست چیزی از کیفیت این انیمه کاسته شود بلکه بر کیفیت آن افزوده خواهد شد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×