» HOW TO » نحوه مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
نحوه مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟
HOW TO - برنامه و اپلیکیشن

نحوه مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟

خرداد 9, 1402 10

اینستاگرام اکنون به کاربران خود اجازه می‌دهد تا لایک‌های پست‌های خود و همچنین پست‌های موجود در تایم لاین خود را مخفی کنند. این فشار برای تعقیب تایید دیگران را کاهش می‌دهد، بنابراین مزایای سلامت روان را در میان دیگران ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این ویژگی را می‌توان هم برای تصاویر قدیمی و هم برای تصاویر جدید از زمان انتشار آن اعمال کرد.

این اقدامی بود که مدت‌ها به تعویق افتاده بود و اینستاگرام حتی امکان حذف تعداد لایک‌ها را به طور کامل از پلتفرم در یک مرحله در نظر گرفته بود.  با این حال، تا این حد پیش نرفته است، اما گزینه روشن یا خاموش کردن شمارنده لایک بدون شک مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. برای اطلاع از نحوه مخفی کردن لایک اینستاگرام در اینستاگرام به همراه لرن دیلی باشید.

چگونه لایک های اینستاگرام را از پست های دیگر اکانت اینستاگرام مخفی کنیم؟

در صفحه پروفایل اینستاگرام خود، روی منوی گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و به تنظیمات > حریم خصوصی > پست‌ها بروید > گزینه Hide likes را روشن کنید.

چگونه لایک های اینستاگرام را هنگام ایجاد پست شخصی خود مخفی کنید؟

در مرحله سوم ایجاد پست اینستاگرام، روی Advanced settings ضربه بزنید و دکمه را به سمت راست تغییر دهید تا Hide like and view تعداد این پست فعال شود.

چگونه تعداد لایک های اینستاگرام را در یک پست از قبل انتشار پنهان کنیم؟

روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پستی که می‌خواهید لایک‌هایی را که می‌خواهید پنهان کنید ضربه بزنید و روی پنهان کردن تعداد لایک‌ها ضربه بزنید .

چرا اینستاگرام لایک ها را پنهان می کند؟

اینستاگرام در اعلان برنامه خود به کاربرانی که بخشی از مرحله آزمایش اولیه بودند، بیان می‌کند که می‌خواهند فالوورهای شما روی چیزی که به اشتراک می‌گذارید تمرکز کنند و روی تعداد لایک‌های پست‌های شما تمرکز نکنند، بنابراین از شما می‌خواهند که بدانید چگونه لایک‌های خود را پنهان کنید.

مطمئناً هیچ تحقیقی در مورد راه‌های مختلفی که رسانه‌های اجتماعی برای ما مضر بوده‌اند وجود نداشته است. در حالی که این پلتفرم‌های اجتماعی قرار بود ما را گرد هم بیاورند، کاری که آن‌ها در واقع انجام داده‌اند با برانگیختن احساس اعتماد به نفس پایین، تنهایی، اضطراب، افسردگی و انزوا در بسیاری از افراد، بر سلامت روان ما تأثیر منفی گذاشته است.

چرا اینستاگرام لایک ها را پنهان می کند؟

دانستن اینکه چگونه لایک های خود را در اینستاگرام مخفی کنید، گامی است که هم اینستاگرام و هم شرکت مادر آن، فیس بوک، برای بهبود کیفیت و ایمنی کاربران برداشته اند. رئیس اینستاگرام، آدام موسری، گفت که ایده این است که اینستاگرام را کم فشار کنیم، آن را از رقابت کم کنیم و به کاربران فضای بیشتری برای تمرکز روی ارتباط با افرادی که دوست دارند و چیزهایی که به آنها الهام می‌دهند، بدهیم.

اینستاگرام امیدوار است با فشار کمتری بر تعداد لایک‌ها، تعداد پست‌های بیشتری از سوی کاربران ارسال شود و پست‌های کمتری به دلیل تعداد لایک کم حذف شوند.

دلایل مختلفی پشت این تصمیم وجود داشت:

  • از دیدگاه کاربران: اینستاگرام می‌خواهد آزادی بیشتری برای تعامل با محتوا، فشار اجتماعی کمتر و مقایسه کمتر خود با افراد دیگر تضمین کند.
  • از دیدگاه اینفلوئنسرها یا سازندگان: اینستاگرام می‌خواهد اینفلوئنسرها و سازندگان به طور کلی کمتر روی تعداد لایک‌ها تمرکز کنند، اما در عوض روی ایجاد محتوای ارزشمند و ایجاد روابط با فالوورها تمرکز کنند.
  • از دیدگاه اینستاگرام: اینستاگرام همچنان در مبارزه با خرید لایک است، زیرا می خواهد فضای امن تری برای کاربران خود ایجاد کند.

چرا برندها باید لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنند؟

از آنجایی که لایک‌های اینستاگرام چنین وزن زیادی را تحمل می‌کنند، به نظر می‌رسد که بسیاری از کاربران تحت فشار قرار گرفته‌اند تا محتوایی را منتشر کنند که باعث محبوبیت آنلاین آن‌ها شود. به همین دلیل، این پلتفرم به دلیل ایجاد محیطی سمی، کاذب و تشدید شده برای کاربرانش انتقادهای متعددی دریافت کرده است.

در واقع، اینستاگرام در آزمایش اولیه خود دریافت که کسانی که ترجیح می‌دهند لایک‌ها را در اینستاگرام مخفی کنند، احساس افسردگی می‌کنند و استقلال بیشتری در فعالیت‌های خود دارند.

با حذف لایک‌ها، غول فناوری می‌خواهد فشار وارده هنگام پست آنلاین را کاهش دهد و نیاز به مقایسه اجتماعی را کاهش دهد. اما آیا این تنها دلیل پنهان کردن تعداد لایک هاست؟ در اینجا دلایل دیگری برای مخفی کردن لایک در اینستاگرام وجود دارد:

از دست ندید:  چگونه در اینستاگرام اکانت جدید بسازیم

نتایج در محتوای با کیفیت بیشتر

وقتی کاربران اینستاگرام نتوانند تعداد لایک‌های پست‌های دیگران را ببینند، می‌تواند تفکر خلاق‌تری را باز کند. ایده در اینجا این است که تمرکز کاربران را از تعداد لایک‌ها به کیفیت محتوا، مانند تصاویر و زیرنویس‌ها تغییر دهیم – به جای اینکه به آنچه کار می‌کند و صرفاً بر اساس تعداد لایک‌ها فکر نکنیم.

هنوز هم می‌توانید بدانید که پست‌های شما به‌عنوان کاربر چه تعداد لایک دریافت می‌کند. در ترکیب با معیارهای دیگر، می توانید بدانید که دنبال کنندگان شما چه چیزهایی را از شما دوست دارند و چه چیزهایی را دوست ندارند. اینستاگرام امیدوار است که کاربران جرأت کنند محتوای باکیفیت تری ارسال کنند بدون اینکه نگران این باشند که پست بر اساس قلب تاثیرگذار نباشد – در حالی که ممکن است واقعا برعکس باشد.

حتی اگر لایک‌ها را در اینستاگرام مخفی کنید، باز هم معیاری هستند که بر عملکرد پست تأثیر می‌گذارند. حتی بر همکاری بین برندها و تأثیرگذاران تأثیر می گذارد.

نیاز به اعتبار سنجی اجتماعی را کاهش می دهد

زمانی که شما اعتبار کافی یا قدردانی از تلاش های خود را دریافت نکنید، مقابله با سندرم خیانتکار ممکن است سخت باشد. با مقایسه لایک‌های پست خود با لایک‌های پست‌های برندهای بزرگ، ممکن است این ایده را داشته باشید که برای رقابت با چنین مارک‌های بزرگی به اندازه کافی خوب نیستید. پنهان کردن تعداد لایک‌ها در اینستاگرام می تواند به کاهش این احساسات کمک کند.

به از بین بردن تعصب اجتماعی کمک می کند

گاهی اوقات، افراد نمی‌توانند اجازه ندهند سوگیری اجتماعی بر نظرات آن‌ها تأثیر بگذارد. اگر آن‌ها حساب یک برند را با لایک‌های کمتری نسبت به دیگران ببینند، حتی ممکن است فکر کنند که ارزش وقت گذاشتن را ندارد.  اگر در چنین سناریویی، لایک‌ها را در اینستاگرام مخفی کنید، به جلوگیری از قضاوت افراد در مورد هر حساب کاربری در این پلتفرم کمک می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند تا محتوای شما را عینی‌تر ببینند.

تاثیری بر الگوریتم اینستاگرام ندارد

نسبت تعامل برای همه اهداف محاسبه شده توسط الگوریتم‌های اینستاگرام ثابت باقی می‌ماند. تنها شمارنده «لایک» از فضای اصلی خود در پایین پست ناپدید می‌شود که ناشر اصلی پست انتخاب کند شمارنده لایک پنهان بماند.

بازدیدکنندگان همچنان می‌توانند روی شکلک قلب کلیک کنند و شمارنده نامرئی همچنان لایک‌ها را به همان شیوه می‌شمارد.  سازنده پست همچنان می‌تواند تعداد کل لایک‌هایی که پست دریافت کرده را ببیند.

در حال حاضر، هیچ راهی برای پنهان کردن لایک در اینستاگرام برای همه پست‌های شما وجود ندارد. با این حال، شما به راحتی می توانید شمارنده لایک را برای هر پست جدید یا موجود یکی یکی خاموش کنید. این کار باعث می‌شود که دیگر کاربران نتوانند تعداد لایک‌های پست شما را ببینند، اما همچنان هر زمان که پست شما لایک شود، اعلان‌هایی دریافت خواهید کرد. شما همچنین این گزینه را دارید که شمارنده لایک را در تمام پست های موجود در تایم لاین خود خاموش کنید.

چگونه لایک های اینستاگرام را از پست های دیگر اکانت اینستاگرام مخفی کنیم؟

حالا شما پاسخی برای مخفی کردن لایک‌های من در اینستاگرام دارید. اگر می‌خواهید در مورد پنهان کردن لایک‌های اینستاگرام در پست از سایر کاربران اینستاگرام هنگام مرور آن‌ها در فید خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: به نمایه خود بروید و روی hamburger menu در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.
مرحله 2: روی “Settings” -> “Privacy” ضربه بزنید.
مرحله 3: در بخش «تعامل‌ها- Interactions»، روی «پست‌ها» ضربه بزنید گزینه‌ای برای پنهان کردن لایک‌ها پیدا خواهید کرد که می‌توانید آن را برای مخفی کردن لایک‌ها در اینستاگرام تغییر دهید.

دیگر تعداد لایک‌ها و تعداد بازدیدها را روی هیچ پستی در جدول زمانی خود مشاهده نخواهید کرد. اما این تاثیری ندارد که دیگران بتوانند تعداد لایک‌ها و بازدیدهای پست‌های شما را ببینند.

چگونه لایک های اینستاگرام را از پست های دیگر اکانت اینستاگرام مخفی کنیم

چگونه لایک های اینستاگرام را هنگام ایجاد پست شخصی خود مخفی کنید؟

اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که هنگام مرور پست خود تعداد لایک های پست خود را از دید سایر کاربران پنهان کنید. برای پنهان کردن لایک ها در اینستاگرام در هنگام ایجاد پست خود، باید مراحل زیر را برای هر پست جدید در هنگام ایجاد آن دنبال کنید:

مرحله 1: برنامه اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید و شروع به ایجاد پست اینستاگرام کنید.
مرحله 2: در صفحه پست جدید ، روی Advanced Settings در پایین صفحه ضربه بزنید.
مرحله 3: در بخش تعداد لایک و تعداد بازدید ، دکمه را به سمت راست تغییر دهید تا گزینه Hide like and view counts در این پست فعال شود.

نحوه پنهان کردن لایک در اینستاگرام در پست شخصی خود هنگام ایجاد آن

چگونه تعداد لایک های اینستاگرام را در یک پست از قبل منتشر شده پنهان کنیم؟

اگر به دنبال پاسخ برای “چگونه لایک‌های خود را در اینستاگرام پنهان کنم” هستید و می‌خواهید نمایش تعداد لایک را در پست خود حتی پس از انتشار آن غیرفعال کنید، مراحل زیر وجود دارد:

مرحله 1: به نمایه خود بروید و پستی را که می خواهید لایک های آن را مخفی کنید باز کنید.
مرحله 2: روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پست ضربه بزنید.
مرحله 3: از منوی پاپ آپ، روی Hide Like Count ضربه بزنید تا پس از انتشار پست، لایک ها در اینستاگرام مخفی شوند.

نحوه پنهان کردن لایک در اینستاگرام در پستی که قبلاً منتشر کرده اید

منبع: لینک

 

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×