» تکنولوژی » تنظیمات اولیه تلفن بیسیم پاناسونیک
تنظیمات اولیه تلفن بیسیم پاناسونیک
تکنولوژی

تنظیمات اولیه تلفن بیسیم پاناسونیک

شهریور 2, 1402 زمان مطالعه: 5 دقیقه 30

برند پاناسونیک یکی از آن برندهایی است که اکثر مردم دنیا نام آن را شنیده اند. این شرکت معروف با تولید محصولات درجه یک توانسته است اعتماد کاربران را در سراسر دنیا جلب کند. گوشی‌های ساخت این شرکت فالوورهای زیادی دارد. برد و عمر طولانی نیز یکی از دلایل محبوبیت است. اکنون انواع گوشی‌های این شرکت در خانه کاربران ایرانی یافت می‌شود. اگر در خانه دارید و باید تنظیمات تلفن بی‌سیم پاناسونیک را بدانید. این مقاله برای تو است. آن را تا انت‌ها دنبال کنید.

مهمترین تنظیمات برای تلفن بی‌سیم پاناسونیک

اگر سری به بازار بزنید با انواع گوشی‌های بی‌سیم برند پاناسونیک مواجه می‌شوید. شاید فکر کنید که هر کدام از آن‌ها تنظیمات پیچیده یا عجیبی دارند. اما برخلاف تصور شما، منوی کاربری و تنظیمات اکثر گوشی‌های بی‌سیم این شرکت مشابه و ساده است. در زیر مهمترین تنظیمات برای این نوع گوشی‌ها آورده شده است.

تنظیمات مربوط به وضعیت Silent

حتماً با قرار دادن تلفن همراه خود در حالت بی‌صدا آشنا هستید. در این صورت، در صورت دریافت پیامک یا تماس تلفنی؛ تلفن همراه شما صدا ندارد و فقط صفحه نمایش آن روشن می‌شود.
اگر روز شلوغی دارید یا نمی‌خواهید به تماس‌های تلفن خانه خود پاسخ دهید. آن را مانند تلفن همراه خود در حالت بی‌صدا قرار دهید. برای استفاده از حالت بی‌صدا در سیستم‌های تلفن بی‌سیم پاناسونیک، موارد زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا دکمه منو (MENU) را انتخاب کنید.
 2. # را فشار دهید و سپس عدد ۱۶۰ را وارد کنید.
 3. برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین ↑↓ استفاده کنید. با فشار دادن کلید ↓ گوشی در حالت بی‌صدا قرار می‌گیرد.
 4. و در نهایت دکمه Save را برای ذخیره انتخاب کنید.
 5. برای خروج از محیط دکمه خروج را انتخاب کنید.

با استفاده از منشی تلفنی

اگر فردی هستید که در طول روز تماس‌های زیادی دریافت می‌کنید. پاسخگویی و عملکرد ماشین انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. همه تلفن‌های بی‌سیم پاناسونیک می‌توانند صدا را برای دستگاه‌های منشی ضبط کنند.
قابلیت ضبط صدا در مدل‌های مختلف متفاوت است. اما برای گذاشتن پیام به قسمت تنظیمات و پست صوتی بروید و صدای خود را ضبط کنید. پس از آن، اگر کسی با شما تماس گرفت و شما پاسخ ندهید. پس از ۴ بوق، طرف مقابل صدای ضبط شده شما را شنیده و می‌تواند پیام خود را ارسال کند.
با انجام این مراحل می‌توانید آهنگ زنگ را به آهنگ خود تغییر دهید. به طور پیش فرض، منشی تلفنی پس از ۴ زنگ تلفن فعال می‌شود. اما با دنبال کردن این دستورالعمل‌ها می‌توانید آن را تغییر دهید:

 1. کلید منو را فشار دهید.
 2. کلیدهای # و عدد ۲۱۱ را فشار دهید.
 3. اکنون می‌توانید تعداد بوق‌ها را به دلخواه تغییر دهید.
 4. برای اعمال تنظیمات روی تلفن بی‌سیم پاناسونیک، کلید OK را فشار دهید.

اگر می‌خواهید در حین ارسال پیام با تماس گیرنده صحبت کنید. فقط روی دکمه چت کلیک کنید. در این حالت است که ضبط پیام متوقف می‌شود و تماس با فرد شروع می‌شود و می‌توانید صحبت کنید. اگر می‌خواهید این ویژگی را غیرفعال کنید؛ دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

 1. روی دکمه منو کلیک کنید.
 2. کلید # و عدد ۳۱۰ را وارد کنید.
 3. کلید ok را فشار دهید تا صدا یا صدای شما خاموش شود.

چگونه به پیام های خارج از خانه گوش دهیم؟

یکی از ویژگی های جذاب موجود در راه اندازی تلفن بی سیم پاناسونیک این است. گوش دادن به پیام های صوتی در خارج از خانه در بخش منشی تلفنی است. افراد کمی در مورد این ویژگی می دانند. اما با استفاده از روش زیر می توانید حتی زمانی که در خانه نیستید به پیام های منشی تلفنی خود گوش دهید. برای این کار باید روش زیر را انجام دهید.

تنظیمات تلفن بی سیم پاناسونیک

اگر در خانه نیستید با شماره تلفن خود تماس بگیرید و منتظر پیام باشید. سپس عدد 111 را وارد کنید. اکنون می توانید به تمام پیام های ضبط شده در گوشی خود گوش دهید.
توجه داشته باشید که این کد به صورت پیش فرض 111 است و می توانید کد را تغییر دهید یا این قابلیت را غیرفعال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا کلید Menu را فشار دهید.
 2. # کلید و کد 306 را وارد کنید.
 3. در این مرحله کد 3 رقمی دسترسی خود را وارد کنید.
 4. برای غیرفعال کردن این قابلیت، در مرحله سوم به جای وارد کردن کد 3 رقمی، کلید * را فشار دهید تا این قابلیت غیرفعال شود.
از دست ندید:  چرا مهم است که از کدام شارژر برای گوشی خود استفاده می کنید؟

از ویژگی لیست سیاه استفاده کنید

همیشه افرادی هستند که بخواهند از شماره تلفن شما سوء استفاده کنند و از آن برای آزار و اذیت شما استفاده کنند. این مشکل در گذشته بسیار رایج بوده است. هرچند امروزه کمتر شاهد آزار و اذیت تلفنی هستیم. اما این مشکل پابرجاست.
استفاده از عملکرد مسدود کردن تماس تلفن‌های بی‌سیم پاناسونیک به شما این امکان را می‌دهد تا شماره خاصی را مسدود کرده و برای تماس با شما اجازه درخواست کنید.
برخی از مدل ها دارای دکمه مخصوص بلاک هستند. در غیر این صورت به قسمت منو و تنظیمات و در نهایت تماس های دریافتی خود بروید. در این قسمت اگر گوشی شما این قابلیت را دارد؛ می توانید هر تعداد شماره را که بخواهید مسدود کنید. در این بخش می توانید شماره های مسدود شده را از لیست خود حذف کنید.

ریست کردن تلفن بیسیم پاناسونیک:
شاید شما هم این مشکل را داشته باشید، تنظیمات تلفن همراهتان به هم ریخته است. بهترین راه برای حل این مشکل ریست کردن گوشی به صورت بی سیم است.
تنظیم مجدد تلفن بی سیم پاناسونیک آسان است. برای این کار دکمه های 2، 5، 8 و 0 را همزمان فشار دهید. وقتی صدای بوق را شنیدید، دست خود را بردارید. اکنون تلفن شما ریست شده است.
اگر گوشی شما به این روش ریست نشد، باتری را خارج کرده و بعد از 15 دقیقه دوباره گوشی را وارد کنید. به این ترتیب گوشی شما به طور کامل و کامل ریست شده و به تنظیمات اولیه کارخانه باز می گردد.

تنظیمات زمان و تاریخ تلفن بی سیم پاناسونیک

از آنجایی که پاناسونیک یک برند خارجی است، ممکن است گوشی شما تاریخ و ساعت نادرستی را نسبت به ساعت و تاریخ رسمی در ایران نمایش دهد. به همین دلیل بهتر است آن را با تاریخ و زمان مورد نظر هماهنگ کنید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. ابتدا دکمه منو را انتخاب کنید. (منو)
 2. # را فشار دهید و عدد 101 را وارد کنید.
 3. تاریخ را در قالب mm/dd/yr (سال/روز/ماه) وارد کنید. OK را انتخاب کنید.
 4. در قسمت بعدی ساعت و دقیقه را وارد کنید.
 5. برای انتخاب AM (صبح) و PM (بعد از ظهر) دکمه * را وارد کنید.
 6. سپس دکمه ذخیره را در پایین سمت راست برای ذخیره انتخاب کنید.
 7. برای خروج از محیط دکمه خاموش را انتخاب کنید.

ست کردن گوشی بیسیم با دستگاه پایه

همانطور که احتمالا می‌دانید، تلفن بی‌سیم از یک دستگاه پایه و یک یا چند گوشی بی‌سیم تشکیل شده است. برای اینکه گوشی سیگنال‌های لازم را از پایه دریافت کند، ابتدا باید آن را رجیستر کنید.
برای جفت کردن تلفن بی‌سیم پاناسونیک با دستگاه پایه، باید مراحل زیر را به ترتیب ذکر شده انجام دهید:

 • ابتدا مطمئن شوید که خط تلفن شما شلوغ نیست
 • گوشی را نزدیک پایه قرار دهید.
 • کلید منو روی گوشی خود را فشار دهید و سپس کلید # و ۱۳۰ را بدون فاصله شماره گیری کنید. برای ثبت نام تلفن بی‌سیم کد ۱۳۰# را شماره گیری کنید.
 • اکنون کلید مکان‌یاب روی واحد پایه را به مدت ۵ ثانیه فشار دهید.
 • در این مرحله دکمه Ok را در تلفن بی‌سیم فشار دهید.
 • اگر صدای بوق شنیدید به این معنی است که عملیات ثبت نام شروع شده است و کلمه ثبت نام را روی صفحه گوشی مشاهده خواهید کرد.
 • هنگامی که کلمه «Handset registered» روی صفحه ظاهر می‌شود، عملیات با موفقیت انجام می‌شود.

همانطور که می‌بینید، راه اندازی تلفن بی‌سیم آسان است و می‌توانید خودتان در خانه بدون مهارت خاصی این کار را انجام دهید. البته در صورت تمایل می‌توانید در زمان خرید از فروشنده بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

شارژ اولیه تلفن بی‌سیم

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌توانید هنگام استفاده از تلفن همراه برای اولین بار انجام دهید، مقداردهی اولیه است. از آنجایی که این دستگاه‌ها هنوز از باتری‌های نیکل استفاده می‌کنند، ابتدا باید شارژ شوند.
برای شارژ کردن تلفن بی‌سیم برای اولین بار، بلافاصله پس از روشن شدن برای شارژ، آن را به مدت ۷ تا ۱۰ ساعت روی واحد پایه قرار دهید. سعی کنید در این مدت از تلفن خود استفاده نکنید (یا به تماس‌ها پاسخ ندهید).
توجه: اگر ابتدا باتری‌ها را شارژ نکنید، ممکن است پس از مدت کوتاهی هنگام خرید باتری جدید ناپدید شوند. باتری‌ها عمر کوتاهی دارند اما بدون شارژ اولیه دوام زیادی ندارند.
برای افزایش عمر باتری، سعی کنید تلفن بی‌سیم را زمانی که کاملاً خاموش است از پایه جدا کنید و تا زمانی که باتری‌ها خاموش نشدند، آن را روی پایه قرار ندهید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×