» مد و زیبایی » تفاوت ژلیش و لمینت ناخن
تفاوت ژلیش و لمینت ناخن
مد و زیبایی

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن

فروردین 2, 1402 103

کاشت پودر انجام دادم میتونم از لمینت برای ترمیمش استفاده کنم؟

بله، با فرض اینکه مواد کاشت استفاده شده از کیفیت خوبی برخوردار باشد، اشکالی ندارد، در غیر این صورت باید برداشته شود و دوباره لمینت شود. وقتی قرار است روی کاشت پودر لمینت انجام دهیم حداقل ۷۰-۸۰ درصد مواد قبلی حذف شود سپس لمینت کار انجام شود.

آیا زمانی که طول ناخن کوتاه است می‌توان لمینت کرد؟

حتی برای مشتریانی که ناخن‌های کوتاهی دارند می‌توانیم این کار را انجام دهیم، به شرطی که حداقل لبه آزاد ناخن از گوشت جدا شود، مثلاً ناخن حداقل ۱ تا ۲ میلی‌متر طول داشته باشد که یک نکته آموزشی فوق‌العاده مهم است. انجام لمینت عالی است

هزینه لمینت چقدر است؟

هزینه‌ها می‌تواند با توجه به روش کار ناخن کار، منطقه کار، نوع آن بسیار متغیر باشد

تفاوت ژلیش و لمینت ناخن یکی از سوالات متداول خانم‌هایی است که به زیبایی ناخن‌های خود اهمیت می‌دهند. اصلی ترین تفاوت ژلیش و لمینت ناخن در این است که با انجام ژلیش شکل ناخن‌هایتان را تغییر نمی‌دهید و فقط رنگ ناخن‌هایتان را تغییر می‌دهید. اما در لمینت ناخن علاوه بر تداخل با رنگ، می‌توانید در فرم ناخن خود نیز نقش داشته باشید. به طور کلی ژل ناخن برای افرادی است که ناخن‌های خوش فرمی دارند و علاقه‌مند هستند که به ناخن‌های خود رنگی پایدارتر و تمیزتر از لاک بدهند. ناخن‌های لمینت یا کاور بیشتر برای افرادی استفاده می‌شود که ناخن‌هایشان بد فرم و شیاردار است. البته برخی از افراد دوست دارند از فرم کلی ناخن‌های خود محافظت کنند و پوشش محکمی به پوسته ناخن خود بدهند.

این روزها روش‌های مختلفی برای زیباسازی ناخن‌ها در سراسر دنیا استفاده می‌شود که هر کدام طرفداران خود را دارند. در واقع کاشت ناخن ناخن‌های شما را بسیار زیبا می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد و در نهایت باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید. در حال حاضر اگر افراد ناخن‌های زیبایی داشته باشند و در عین حال تمیز باشند، نشانه شخصیت آن‌هاست؛ اما بسیاری از افراد ناخن‌های آسیب‌دیده دارند، به همین دلیل به سراغ راه‌هایی برای بازگرداندن زیبایی به ناخن‌های خود می‌روند، از جمله کاشت ناخن، لمینت ناخن، کاشت ژل و لاک ناخن. اصولاً هر کدام از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و هر کدام مزایا و معایبی دارند، مثلاً تفاوت ژلیش و لمینت ناخن با تفاوت کاشت ناخن با ژلیش ناخن یکی نیست. در ادامه این مقاله از لرن دیلی به بررسی بیشتر هر یک از این روش‌ها و مقایسه آن‌ها می‌پردازیم تا بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

از دست ندید:  عوارض کاشت مژه دائم

ژل ناخن

اصولا ژل ناخن مربوط به قسمت طراحی ناخن است یعنی مانند لاک ناخن است اما با این تفاوت که برای خشک کردن آن از دستگاه UV LED استفاده می‌شود و با استون پاک نمی‌شود. اصولاً ژلی که استفاده می‌شود بسیار براق‌تر و طبیعی‌تر از لاک ناخن است. ماندگاری ژل ناخن طولانی است و به راحتی و به سرعت خشک نمی‌شود. در مواقعی که نیازی به تغییر فرم ناخن نیست و تنها هدف از انجام آن رنگ و طرح ناخن است از این روش برای زیباسازی ناخن استفاده می‌شود. ماندگاری ژل ناخن به کیفیت مواد استفاده شده بستگی دارد، اما معمولاً ۱ تا ۳ هفته ماندگاری دارد. این روش به سلامت ناخن آسیبی نمی‌رساند، اما اگر به جای اشعه ماوراء بنفش از لامپ ال‌ای دی استفاده می‌شود و زمانی که می‌خواهید آن را بردارید، از روش‌های نادرست یا مواد مضر استفاده نکنید. استفاده از این روش و کاشت ژل به دلیل استفاده از اشعه UV برای افراد مضر خواهد بود.

ژلیش

مزایا و معایب استفاده از ژل ناخن

لازم به ذکر است قبل از بررسی تفاوت ناخن‌های ژلیشی و لمینت بهتر است مزایا و معایب هر کدام را جداگانه بیان کنید. از جمله مزایای ژل ناخن، موثر بودن آن در حفظ شفافیت ناخن طبیعی و مقاومت قابل توجهی در برابر دما و ضربه است. ژل ناخن معمولا بین ۱ تا ۳ هفته دوام می‌آورد، البته این زمان به رشد ناخن و مواد مورد استفاده برای ناخن بستگی دارد. ژلیش ناخن‌ها را بسیار شیک و جذاب می‌کند و به زمان زیادی برای خشک شدن نیاز ندارد. اصولا این روش به سرعت روی ناخن ثابت می‌شود و می‌توانید طرح‌های مختلفی را روی آن پیاده کنید. لاک ژل ناخن‌ها را براق می‌کند و ماندگاری لاک استفاده شده را چند برابر می‌کند.

توجه داشته باشید که ژل ناخن علاوه بر تمام مزایایی که دارد می‌توان گفت معایبی هم دارد یعنی با استفاده از استون و لاک پاک کن پاک نمی‌شود و برای پاک کردن آن باید به سالن مراجعه کنید. تا زمانی که برای برداشتن آن به سالن نرفته اید، نمی‌توانید طرح جدیدی روی ناخن بزنید و از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده کنید.

نحوه ژل کردن ناخن

وقتی می‌خواهید ناخن‌هایتان را ژل کنید، ابتدا با دو روش در خانه و کلینیک‌های زیبایی مواجه می‌شوید. انتخاب بین این دو روش بستگی به شرایط و سلیقه شما دارد و این شما هستید که نحوه ژل زدن ناخن را تعیین می‌کنید.

به زمانی می‌رسیم که دستان خود را در دستان یک ناخن کار گذاشته اید. با توجه به سلیقه شما، ناخن کار ابتدا بطری را که شبیه بطری لاک است باز می‌کند و با استفاده از برس داخل بطری، ناخن‌های شما را با مایع ژل می‌پوشاند. پس از پوشاندن ناخن، انگشتان شما را به مدت ۱۵ تا ۶۰ ثانیه زیر دستگاهی که با نور UV یا لامپ‌های ال‌ای دی کار می‌کند قرار می‌دهد تا مواد مایع ژلیش تبدیل به جامد شوند. جالب است بدانید یکی از مزیت‌های ژل ناخن نسبت به لاک این است که زود خشک نمی‌شود و فقط با دستگاه مخصوص این کار می‌توانید ژل را خشک کنید.

لمینت یا ژلیش

ماندگاری ژلیش چقدر است و آیا برای سلامتی ما مضر است؟

ابتدا مضر بودن این روش را بررسی می‌کنیم. اگر در حین عمل ژل به جای اشعه ماوراء بنفش از لامپ‌های ال‌ای دی استفاده کنید و از مواد مضر و روش‌های اشتباه در حذف ژل استفاده نکنید، ژل ناخن هیچ آسیبی به سلامت ناخن‌های شما وارد نمی‌کند. البته اخیرا طی تحقیقاتی لامپ‌های ال‌ای دی باعث ایجاد لک‌های پوستی می‌شوند.

در مورد ماندگاری ژل باید بگوییم که بستگی به کیفیت مواد ژل، ابزار استفاده شده و تخصص ناخن کار شما دارد. اما به طور کلی ماندگاری ژل ناخن بین یک تا سه هفته است. بهتر است بدانید که این روش زیبایی مانند لاک ناخن نیست و در برابر سایش، آب داغ، مواد شیمیایی، الکل، استون و ضربه مقاوم است.

لمینت ناخن یا پوشش ناخن

لمینت ناخن همان کاشت ناخن است و تنها تفاوت آن در این است که لمینت به صورت لایه‌ای انجام می‌شود و انواع مختلفی مانند کاشت ناخن ندارد. بهتر است بدانید هنگام انجام آن از موادی مانند پودر و مایع استفاده نمی‌شود و همه مواد مستقیماً روی پوسته طبیعی ناخن قرار می‌گیرند.

نحوه انجام روکش یا لمینت ناخن

برای زیباتر شدن ناخن‌ها با روکش یا لمینت باید ۷ مرحله را طی کنیم. در مرحله اول باید ناخن‌ها را مانیکور کرد. مرحله دوم ناخن کاری سوهان زدن ناخن است. مرحله سوم استفاده از محلول ضد قارچ است. در مرحله چهارم پس از خشک شدن محلول ضد قارچ، پرایمر استفاده می‌شود. مرحله پنجم استفاده از مواد پایه ژل است. در مرحله ششم مواد لمینت لایه به لایه با استراحت دو دقیقه‌ای روی ناخن‌ها اعمال می‌شود. در مرحله آخر، تکنسین ناخن یک پد الکلی را روی ناخن‌های شما قرار می‌دهد تا برق بگیرد.

لمینت ناخن

چه افرادی بیشتر از لمینت ناخن استفاده می‌کنند؟

لمینت ناخن مانند ژل ناخن دارای رنگ‌های متنوعی است و می‌توانید از هر رنگی برای پوشاندن ناخن‌های خود استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که روکش ناخن ظاهر ناخن‌های شما را تغییر می‌دهد و روشی مناسب برای افرادی است که ناخن‌ها و شیارهای بد شکلی دارند. البته افرادی هم هستند که از فرم ناخن‌های خود لذت می‌برند و دوست دارند پوششی برای محافظت از ناخن‌های خود داشته باشند.

مزایا و معایب استفاده از لمینت ناخن

لمینت ناخن یک روش بسیار مدرن و جدید برای زیباسازی ناخن است که مزایای زیادی دارد. از مزایای لمینت ناخن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  زیبایی طبیعی و بسیار زیبایی به ناخن‌ها می‌بخشد.
 •  سطح ناخن بسیار سالم و یکنواخت می‌شود.
 •  هیچ گونه درد و ناراحتی در دست ایجاد نمی‌کند.
 • ناخن‌ها برای مدت طولانی زیبا و مرتب می‌مانند.
 • ناهمواری و بی‌نظمی سطح ناخن را از بین می‌برد. (پوشاندن عیوب ناخن)
 • در این روش لایه برداری روی ناخن انجام نمی‌شود.

با توجه به تمامی مزایای ذکر شده برای لمینت ناخن، هیچ عارضه و نقصی در این روش مشاهده نمی‌کنیم. در واقع این روش به عنوان بهترین و بی‌نقص‌ترین روش برای زیباسازی ناخن‌ها شناخته می‌شود. به عبارت ساده تر، آسیب خاصی به ناخن‌ها وارد نمی‌کند و از زیبایی آن‌ها نمی‌کاهد. اما توجه داشته باشید که برای برداشتن لمینت باید به سالن زیبایی مراجعه کنید و نمی‌توانید آن را با استون پاک کنید. در واقع متریالی که برای لمینت ناخن استفاده می‌شود هزینه زیادی دارد به همین دلیل قیمت نهایی با توجه به نوع متریال استفاده شده بیشتر خواهد بود.

لمینت یا ژلیش کدام بهتر است

چه زمانی می‌توانیم از لمینت ناخن استفاده کنیم؟

شاید از خود بپرسید چه زمانی می‌توانیم از لمینت ناخن استفاده کنیم؟ ناخن‌های طبیعی ما از یک ماده پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده است که منجر به داشتن ناخن‌های سالم می‌شود. ناخن‌های سالم رنگی کاملا یکنواخت و سطحی صاف و بدون شیار دارند. اما گاهی اوقات ناخن‌های طبیعی به دلایل مختلف آسیب می‌بینند، ترک می‌خورند یا سطح آن‌ها ناهموار می‌شود. در این صورت جلوه زیبای ناخن‌ها از بین می‌رود و اعتماد به نفس افراد کاهش می‌یابد. نگران نباشید این روزها راه‌های زیادی برای زیبایی وجود دارد که یکی از آن‌ها لمینت ناخن است. با استفاده از لمینت ناخن می‌توانید ظاهر ناخن را اصلاح کرده و ظاهر ناخن را افزایش دهید. لمینت ناخن پس از موارد زیر انجام می‌شود:

 1.  بعد از برداشتن ناخن‌ها بسیار شکننده و نازک می‌شوند. برای رفع این مشکل و تقویت پوسته ناخن از لمینت ناخن استفاده می‌شود.
 2.  بسیاری از افراد ضخامت روش کاشت با استفاده از پودر را دوست ندارند، بهترین راه برای زیباتر شدن ناخن‌ها لمینت ناخن خواهد بود.
 3.  ناخن‌های آسیب دیده را می‌توان با لمینت ثابت کرد.
 4.  اصولا افرادی که قادر به کاشت ناخن نیستند.

تجربیات و نظرات خود را درباره تفاوت ژلیش و لمینت ناخن با ما در میان بگذارید…

5/5 - (5 امتیاز)

تعداد دیدگاهها: 3

 1. zahra

  ممنون از مقاله خوبتون

 2. asal

  واای چه زیبااان😍😍

 3. نگین

  جالب بود ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×