» اخبار داغ » ایلان ماسک رقیب ChatGPT را معرفی کرد
اخبار داغ

ایلان ماسک رقیب ChatGPT را معرفی کرد

فروردین 31, 1402 30

از زمان راه‌اندازی، ChatGPT OpenAI عملاً سرفصل‌های چشم‌انداز جهانی هوش مصنوعی را به خود اختصاص داده است. چت ربات GPT تقریباً هر چیزی را که بتوان تصور کرد، و حتی بهتر از آن به لطف مدل زبان جدید GPT-4 قادر است. با این حال، از رقابت سایر شرکت‌ها فارغ نیست. مهم‌تر از همه، ایلان ماسک، بنیان‌گذار سابق OpenAI، اعلام کرده است که در حال کار بر روی یک جایگزین کاملاً جدید برای ChatGPT – TruthGPT است.

از دست ندید:  نحوه استفاده از ChatGPT با سیری در آیفون

TruthGPT رقیب جدید ChatGPT است

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای با تاکر کارلسون از فاکس نیوز اظهار داشت که در حال بررسی ایجاد یک جایگزین جدید ChatGPT است. ماسک که آن را TruthGPT می‌نامد، ادعا می‌کند که ایجاد هوش مصنوعی جدید «امیدواریم که بیشتر از ضرر مفید باشد.»

ایلان اشاره می‌کند که TruthGPT یک «هوش مصنوعی حداکثری حقیقت جو است که سعی می‌کند ماهیت جهان را درک کند.» ایلان امیدوار است که هوش مصنوعی که جهان را درک می‌کند، نقش انسان را در آن درک کند و در نتیجه انسان را نابود نکند.

این سخنرانی ماسک به این دلیل است که بازار فعلی هوش مصنوعی به شدت ناامن شده است. به گفته ماسک، OpenAI یک شرکت نزدیک است که مایکروسافت در آن، اگر نگوییم کنترل کامل، حرف بزرگی در اختیار دارد.

ماسک همچنین اشاره می‌کند که چت ربات OpenAI برای «عملکرد صحیح» آموزش می‌بیند. او همچنین ترس کلی خود از هوش مصنوعی و اینکه آیا در مسیر درستی قرار دارد را آشکار می‌کند.

با این حال، یک خلاصه کلی از نقل قول‌های ایلان در مورد TruthGPT نشان می‌دهد که جایگزین ChatGPT ممکن است اصلا دنیای واقعی را نبیند. در حال حاضر این فقط یک مفهوم است. با این حال، ممکن است با گذشت زمان و افزایش مسابقه هوش مصنوعی، این تغییر کند. با این حال، به نظر من، با شناخت ایلان، TruthGPT به زودی به حقیقت تبدیل خواهد شد.

از دست ندید:  نحوه استفاده از ChatGPT در اندروید و iOS
امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×