» برنامه و اپلیکیشن » نحوه رفع مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام
نحوه رفع مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام
برنامه و اپلیکیشن

نحوه رفع مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام

آبان 25, 1402 10

در این صورت اکانت شما به صورت موقت بلاک میشود ، اگر شما هم به دنبال رفع مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید

برنامه بزرگ اینستاگرام جزو برترین های عصر مدرن شناخته میشود که امروزه افراد زیادی در آن در حال فعالیت هستند، مدیران برنامه اینستاگرام این برنامه را به قدری توانمند ساخته اند که به راحتی می تواند میزان علاقه شما را سنجیده و مطالب مورد پسند شما را نشان دهد همچنین در کنار این فعالیت خود عملکرد بسیار مثبتی بر روی امنیت مخاطبان خود دارد ، اینستاگرام با اعمال قوانین سختگیرانه بر روی برنامه و کاربران خود همواره در حال تلاش برای حفظ امنیت و اطلاعات کاربران خود می باشد.

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که وارد برنامه اینستاگرام خود شده اید و هنگام لایک کردن پست مورد علاقه خود متوجه شده آید که رنگ قرمز زیر پست پاک شده و پیامی برای شما ارسال شده است یا شاید برایتان پیش آمده است که هنگام فالوو کردن افراد مختلف متوجه شده آید که درخواست شما انجام نمیشود و یا حتی ممکن است متوجه شده باشید که بعد از نوشتن کامنت پیامی برای شما ارسال و سوی کامنت شما از زیر پست پاک شده است ، آیا می دانید چرا این اتفاق برای شما افتاده است ؟ آیا اطلاعاتی در این زمینه دارید؟

 

اینستاگرام برای اینکه امنیت برنامه خود را بسیار بالا ببرد اقداماتی همچون مسدود کردن و بلاک کردن پیج ها را انجام می دهد و این بلاک کردن به دو صورت موقت و دائم می باشد و این اقدامات در صورتی انجام می گیرد که اینستاگرام به پیج شما شک کند و در نتیجه شما را بلاک کند ، همان طور که متوجه شدید بلاک شدن توسط اینستاگرام صورت های مختلفی دارد اما نوع رایج آن که ممکن است برای شما هم پیش بیاد این است که با پیامی به معنی حساب شما به طور موقت مسدود شده است (your account has been temporarily blocked ) ، در این صورت اکانت شما به صورت موقت بلاک میشود ، اگر شما هم به دنبال رفع مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام هستید در ادامه مقاله با ما همراه باشید .

بلاک اینستاگرام چیست ؟

ابتدا قبل از ورود به نحوه رفع بلاک اینستاگرام باید بدانید که خود بلاک چیست و چند مدل دارد ، بلاک شدن توسط اینستاگرام زمانی رخ می دهد که شما اعمالی را انجام داده اید که خلاف نظر اینستاگرام بوده است و این بلاک شدن بدون هیچ پیغامی و یا هشدار اولیه برای شما اتفاق می افتد و شما زمانی متوجه این موضوع خواهید شد که ببینید از انجام برخی کارها همانند لایک اینستاگرام ، کامنت ، فالوو و… منع شده اید و سپس پیغام اینستاگرام مبنی بر بلاک شدن شما نمایش داده میشود

دلایل بلاک شدن پیج توسط اینستاگرام

دلیل بلاک شدن پیج توسط اینستاگرام

شما زمانی دچار بلاک از طرف اینستاگرام میشوید که اعمالی خلاف قوانین و الگوریتم های اینستاگرام انجام داده باشید و برای اینکه بتوانید از این بلاک خارج شوید بایستی مدتی فعالیت خود را محدود کنید و فعالیت های ربات گونه کمتری انجام دهید تا به حالت نرمال بازگردید اما در حالت کلی موارد زیر سبب بلاک شدن توسط اینستاگرام میشوند.

بیش از اندازه فالوو کردن 

از جمله مواردی که سبب میشود اینستاگرام یک پیجی را بلاک کند این است که کاربر در طول یک روز بیشتر از اندازه اقدام به فالوو کردن و آنفالوو کردن افراد بکند در این صورت بلاک میشود .

بیش از اندازه کامنت گذاشتن 

یکی از موارد مهمی که ممکن است اینستاگرام شما را بلاک کند گذاشتن کامنت زیاد می باشد ، همچنین استفاده کردن از یک کامنت مشترک در زیر تعداد پست های متفاوت و حتی کپی پیست کردن و گذاشتن کامنت نیز سبب بلاک شدن شما میشود این موضوع بیشتر برای افرادی که قصد حمایت کردن از پیج ها را دارند بیشتر رخ می دهد .

زیاده روی در لایک کردن 

اگر شما در طول یک روز بیش تر از اندازه پست های متفاوت را لایک کنید اینستاگرام واکنش نشان می دهد و شما را بلاک می کند .

 استفاده بیش از اندازه از هشتگ ها 

استفاده بیش از اندازه از هشتگ ها نیز می تواند باعث محدودیت شما شوند اگر در طول روز بسیار از هشتگ ها در بخش پست و استوری استفاده میکنید ممکن است توسط اینستاگرام بلاک شوید .

استفاده کردن از ربات ها 

یکی از مواردی که وی توان با استفاده از آن فالوور خود را بالا برد استفاده کردن از ربات ها می باشد اما این ربات ها به صورت مستقیم باعث بالا رفتن فالوور شما نمی شوند بلکه با حمایت کردن پست های دیگران حمایت متقابل دریافت می‌کنند ، اینستاگرام و الگوریتم آن به استفاده کردن از ربات ها حساس شده است و ممکن است شما را بلاک کند .

استفاده کردن از آی پی های مختلف برای ورود به اینستاگرام 

یکی از مواردی که اینستاگرام نسبت به آن خیلی می باشد استفاده کردن از آی پی های مختلف می باشد ، امروزه به علت فیلتر شدن برنامه اینستاگرام افراد برای وارد شدن به آن از فیلتر شکن های متفاوتی استفاده میکنند و این فیلتر ها به علت اینکه برای هر دفعه اتصال خود از آی پی های متفاوت کشور ها استفاده میکنند اینستاگرام به این مورد شک می‌کند و ممکن است اکانت شما را مسدود کند پس از آی پی های ثابت استفاده کنید .

ریپورت شدن توسط کاربران اینستاگرام 

گاهی اوقات پیش می آید که افراد توسط کاربران مختلف بلاک میشوند و ممکن است این موضوع توسط فالوور ها صورت بگیرد که با تکرار شدن بیش از اندازه این مورد اینستاگرام اکانت شما را بلاک می کند .

نقض حق کپی رایت 

گاهی اوقات پیش می آید که افراد از محتواهای سایر کاربران اینستاگرام استفاده می کنند و آنها را در پست خود به اشتراک می گذارند در این صورت اگر صاحب اصلی محتوا مجاز کرده باشد مشکلی نیست در غیر این صورت باید فرد را تگ کنید در غیر این صورت ممکن است بلاک شوید .

بلاک شدن موقت در اینستاگرام 

یکی از موارد رایجی که برای بسیاری از اشخاص در فضای اینستاگرام رخ می دهد و ممکن است حتی یکبار هم با آن روبه رو شده باشید بلاک موقت می باشد که با عبارت( your account has been temporarily blocked )حساب شما به طور موقت مسدود شده است ، این نوع محدودیت معمولا به علت انجام مستمر ومشکوک یک فعالیت خاص در بازه مشخص ایجاد می شود که جای نگرانی زیادی ندارد و می توان با انجام یک سری کارهای ساده و فعالیت کم از این محدودیت در آمد در این زمان شما به عنوان یک ربات شناخته میشوید و اعمال گفته شده در قسمت بالا را زیاد انجام داده اید و احتمال اینکه اسپم شناخته شده باشید زیاد است اگر پیغام ارسال شده از سوی اینستاگرام بازه مشخصی داشته باشد برای اینکه از این محدودیت خارج شوید مراحل زیر را دنبال کنید .

از دست ندید:  نحوه مخفی کردن لایک اینستاگرام چگونه است؟

نحوه خارج شدن از بلاک موقت اینستاگرام

نحوه خارج شدن از بلاک موقت اینستاگرام

برای اینکه از رایج ترین مدل بلاک شدن توسط اینستاگرام رها شوید یک سری مراحل خاصی را باید انجام دهید اما باید بدانید که هنگام بلاک موقت شما با پیغامی از طرف اینستاگرام روبه رو میشوید ، معمولا در پیغام ارسال شده مدت زمان و بازه بلاک شدن شما نمایش داده میشود و این بلاک های موقت عمدتا حدود چند ساعت تا چند هفته هستند و به طور عمومی حدود ۲۴ ساعت طول میکشد ، که شما بایستی در این بازه زمانی فعالیت خود را کم کنید و اعمال گفته شده در قسمت بالا را انجام ندهید تا اینستاگرام شما را از بلاکی درآورد

با توجه به اینکه این محدودیت به صورت بازه ای می باشد بهتر است این مدت زمان را سپری کنید تا سپس پیج شما به حالت معمولی برگردد .

اگر مجدد به خاطر فعالیت مورد نظر شما پیامی فرستاده شود در این صورت این پیغام را چک کنید و ببینید آیا بر روی آن گزینه tell us وجود دارد یا خیر ! با لمس این گزینه می توانید درباره بلاک شدن اطلاعاتی را بدست آورید .

گاهی اوقات در پیغامی که از سوی اینستاگرام فرستاده میشود بازه زمانی خاص و یا حتی گزینه tell us را نیز ندارد در این صورت شما اطلاعات کافی درباره مدت زمان خارج شدن از محدودیت را ندارید برای اینکه از این محدودیت خارج شوید باید مراحل زیر را پیگیری کنید و کاملا انجام دهید :

_ وارد اینستاگرام خود شوید .

_ در قسمت هوم خود سه گزینه روی هم را انتخاب کنید .

_ در قسمت باز شده گزینه تنظیمات (setting ) را انتخاب کنید .

_ در صفحه باز شده بخش کمک (help ) را انتخاب کنید .

_ در این قسمت بهتر است report a) problem ) مشکل را گزارش کنید را انتخاب کنید .

_ در این قسمت باید بنویسید که چه مشکلی برای شما پیش آمده است برای مثال برای اینکه رفع بلاک انجام دهید می توانید حمله زیر را تایپ کنید .
for some reason i have been unblocked though i have not done anything wrong :به دلایلی من مسدود شده ام هر چند کار اشتباهی انجام نداده ام

در آخر باید گزینه ارسال ( submit) را لمس کنید تا به اینستاگرام پیام شما ارسال شود .

در این زمان پیام شما به اینستاگرام ارسال میشود این کار در واقع پلی برای ارتباط با مدیران اینستاگرام می باشد و نحوه ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام از این طریق انجام میشود و در نهایت آنها به موضوع خواسته شده شما رسیدگی می کنند .

بلاک شدن دائمی اینستاگرام

همان طور که در ابتدا گفتیم امکان بلاک شدن از اینستاگرام به دو صورت می باشد دائم و موقت ، زمانی که اینستاگرام شما را به صورت دائم بلاک می‌کند عملا خارج شدن از آن امکان ندارد و یا اگر هم امکان آن وجود داشته باشد مراحل سختی در پی خواهد داشت ، زمانی که شما از طرف مخاطبان خود بلاک شده باشید و یا همچنین قوانین اینستاگرام را نقض کرده باشید و بارها از طرف اینستاگرام اخطار گرفته باشید امکان بلاک دائم شما بسیار بالا می باشد .

مراحل رفع بلاک دائم اینستاگرام

زمانی متوجه بلاک دائم خود خواهید شد که پیغامی تحت عنوان حساب شما به دلیل نقض شرایط ما غیرفعال شده است (your account has been disabled for violating our terms ) به شما نمایش داده میشود که شما در این پیام باید گزینه learn more را انتخاب کنید .

در این قسمت صفحه ای برای شما باز میشود که به صورت درباره حساب خود بیشتر بدانید ( learn more about your account) می باشد شما باید از پایین صفحه گزینه let us know را لمس کنید تا مراحل بعدی را انجام بدهید .

در صفحه جدید باز شده عنوان حساب من غیر فعال شده (my instagram account was deactived ) را مشاهده میکنید که سوالی از شما پرسیده است که آیا حساب شما بیزنسی می باشد و یا نرمال که اگر حساب کاری دارید گزینه yes و در غیر این صورت گزینه no را انتخاب کنید .

بعد از انتخاب آن اطلاعات بیشتری از شما خواسته می‌شود که شامل موارد نام ، نام کاربری شما ، آدرس ایمیل شما و محل سکونت یا همان کشور شما می باشد بعد از اینکه موارد خواسته شده را تکمیل کردید در اهر گزینه ارسال (send ) را انتخاب کنید .

در آخر از طرف اینستاگرام ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که شما باید عکس خود را به همراه کد ارسال شده ثبت خواهید کرد و در نهایت اینستاگرام بعد از اینکه کاملا اطلاعات شما را بررسی کرد تصمیم خواهد گرفت .

رفع ارور اینستاگرام confirm it’s you to login

یکی مواردی که ممکن است برای افراد و کاربران اینستاگرام رخ دهد این است که : فعالیت غیرمعمول از حساب شما، بنابراین شما را از سیستم خارج کردیم. مراحل بعدی را ظرف 30 روز دنبال کنید تا بتوانیم قبل از غیرفعال شدن حسابتان، شما را به آن بازگردانیم( unusual activity from your account so we’ve logged you out. Follow the next steps within 30 days so we can try to get you back into your account before it’s disabl )، زمانی این پیام برای شما ارسال میشود که دو هشدار از طرف اینستاگرام دریافت کرده اید ابتدا اینستاگرام یک هشدار برای شما ارسال میکند که نشان دهد فعالیت مغایرت خواست اینستاگرام و قوانین آن انجام داده اید همچون لایک بیش از اندازه …

ادامه مطلب در سایت متا فالوور

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×