» رشد و توسعه فردی » نصب تلویزیون به دیوار
نصب تلویزیون به دیوار
رشد و توسعه فردی

نصب تلویزیون به دیوار

اسفند 17, 1401 20

یادگیری نحوه نصب تلویزیون به دیوار به شما این قدرت را می‌دهد که یکی از بزرگ‌ترین ارتقاها را برای سینمای خانگی خود انجام دهید (بدون خرید یک تلویزیون جدید یا یک سیستم صوتی فانتزی).

چرا مردم می‌خواهند تلویزیون را به دیوار نصب کنند؟ تا اخر این مقاله همراه لرن دیلی (learndaily.ir) باشید. نصب تلویزیون به دیوار دارای مزایای متعددی است، از طراحی زیباتر تا ارگونومی بهتر برای تماشای لذت بخش تر. همچنین می‌تواند از واژگونی تلویزیون جلوگیری کند.

همچنین بسیار مقرون به صرفه است، با بسیاری از گزینه‌های نصب عالی که با قیمت ۱۰۰ دلار یا کمتر به فروش می‌رسند.  چه یک پایه دیواری شیبدار ساده داشته باشید یا یک پایه کاملا مفصلی و دو بازویی که دامنه حرکت و موقعیت کامل را ارائه می‌دهد، اصول اولیه برای نصب آن سخت‌افزار تقریباً یکسان است.

از کار آماده‌سازی تا نصب واقعی، در اینجا نحوه نصب تلویزیون به دیوار، مرحله به مرحله آورده شده است.

”مطالعه مقاله: سیم کشی کولر آبی

چند نکته در مورد استفاده از تلویزیون

آن را از مردی بگیرید که شخصاً ده‌ها و ده‌ها تلویزیون را جعبه‌گشایی و راه‌اندازی کرده است – به شخص دیگری نیاز دارید که به شما کمک کند. در حالی که تلویزیون‌های کوچک‌تر را یک نفر می‌توان اداره کرد، هر چیزی بیش از ۵۰ اینچ باید توسط دو نفر جابجا و بلند شود. حتی اگر وزن برای یک نفر قابل کنترل باشد، اندازه و شکل تلویزیون باعث می‌شود که آن را غیرقابل تحمل کند و برای جلوگیری از آسیب دیدن نمایشگر باید مراقب بود. نصب یک تلویزیون خراب تمام لذت را از آن خواهد گرفت.

هنگام استفاده از تلویزیون، باید مراقب محافظت از پنل نمایشگر باشید. یک ورق بزرگ شیشه‌ای یا پلاستیکی به طور طبیعی دارای انعطاف‌پذیری است، اما فناوری نمایشگر زیرین معمولاً اینطور نیست. حتی کمی خم شدن یا فشار ناخواسته بر روی یک پنل می‌تواند به تلویزیون آسیب برساند.

برای بلند کردن و حمل صحیح تلویزیون، باید به شاسی تلویزیون اجازه دهید کار پشتیبانی از نمایشگر را انجام دهد. از پایین دستگاه بلند کنید، آن را در گوشه‌های کناری یا بالا نگه دارید تا تلویزیون در حالتی که در حالت عادی استفاده می‌شود، صاف بماند. این موقعیت ایده آل برای تلویزیون است، زیرا شاسی تمام وزن و فشار را تحمل می‌کند.  سعی کنید یک طرف یا آن طرف خم نشوید، زیرا نازک‌ترین تلویزیون‌ها در واقع می‌توانند زیر وزن خود به اندازه‌ای خم شوند که به نمایشگر آسیب برسانند.

وقتی تلویزیون را صاف می‌گذارید، آن را به سمت پایین روی یک سطح صاف بزرگ که با یک پتو یا فرش تمیز و نرم پوشانده شده است، قرار دهید. هر گونه اجسام سرگردان یا زباله می‌تواند صفحه یا قاب را خراش دهد، بنابراین مطمئن شوید که واقعا تمیز است!

شما سطحی می‌خواهید که به طور یکنواخت از تمام جلوی صاف تلویزیون پشتیبانی کند، بدون بخش‌های ناهمواری که فشار بیشتری را روی هر نقطه‌ای وارد کند، یا یک طرف تلویزیون را بدون تکیه گاه رها کند.

تلویزیون را با دقت روی لبه پایینی آن قرار دهید و به آرامی آن را به سمت جلو خم کنید، آن را روی سطح نرم پایین بیاورید، هر دو گوشه بالا و وسط کناره را نگه دارید تا به طور یکنواخت تلویزیون را پشتیبانی کند، مراقب باشید که چرخش غیرضروری ایجاد نشود. یا فشار روی پانل

پایه تلویزیون مناسب را تهیه کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که پایه دیواری مناسب تلویزیون خود را انتخاب کنید. این به دو عامل اصلی بستگی دارد: تلویزیون شما چه اندازه براکتی را می‌پذیرد، و اینکه چه سبکی از پایه تلویزیون برای دستگاه شما و اتاقی که در آن قرار دارد بهتر عمل می کند. اما مطمئن شوید که جزئیات تلویزیون و نیازهای خود را از طریق سازنده یا دفترچه راهنمای آن تأیید می‌کنید.

به خاطر داشته باشید که نصب تلویزیون به دیوار نیز ممکن است آن را در فاصله متفاوتی از صندلی شما قرار دهد. مطمئن شوید که بر این اساس برنامه ریزی کرده‌اید که تلویزیون را در فاصله مناسب برای مشاهده مطلوب قرار دهید.

همچنین باید قبل از شروع هر نوع پروژه نصب و نصب، جعبه را باز کنید و با محصول آشنا شوید. اطمینان حاصل کنید که پیچ‌های لازم (هم برای دیوار و هم برای اتصال به تلویزیون) را دارید و متوجه می‌شوید که براکت دیواری و صفحه نصب تلویزیون چگونه به یکدیگر متصل می‌شوند.

موقعیت مناسب تلویزیون را پیدا کنید

هنگامی که بر روی پایه نصب تلویزیون خود قرار گرفتید، باید مکان مناسب را انتخاب کنید و آن را در ارتفاع مناسب قرار دهید. هنگام نصب تلویزیون روی دیوار، قرارگیری مناسب دیوار ضروری است، زیرا توانایی شما برای تنظیم موقعیت تلویزیون پس از آن، حتی با یک پایه دیواری مفصلی بسیار محدود خواهد بود.

با پیدا کردن دیوار مناسب شروع کنید. این در یک مکان بسیار مرکزی قرار دارد، جایی که صندلی در اتاق نشیمن یا سینمای خانگی به شما امکان می‌دهد هنگام تماشای فیلم و نمایش راحت بنشینید. مطمئن شوید که دیوار به پریزهای برق لازم و هرگونه اتصال کابلی یا ماهواره‌ای نیز دسترسی دارد.

تلویزیون را در ارتفاع مناسب قرار دهید و مرکز صفحه نمایش کم و بیش در سطح چشم باشد. (این جایی است که بیاد نفر دومی داشته باشید که بتواند راحتی و زاویه را در حالی که شما می‌خواهید بررسی کند.) می‌توانید با علامت‌گذاری گوشه پایین سمت راست یا چپ با مداد یا نوار ماسک، موقعیت مورد نظر را یادداشت کنید.

در نهایت موقعیت پایه را نسبت به تلویزیون در نظر بگیرید. برخی از تلویزیون‌ها براکت‌های نصب را در مرکز شاسی وصل می‌کنند، در حالی که برخی دیگر به سمت پایین قرار دارند، بنابراین بر این اساس برنامه‌ریزی کنید که پایه دیواری خود را به درستی قرار دهید.

از دست ندید:  همه آنچه که باید درباره سندروم استکهلم بدانید

نحوه نصب تلویزیون به دیوار

هنگامی که همه چیز مورد نیاز خود را تهیه کردید و اصول اولیه را برنامه ریزی کردید، مانند جایی که می‌خواهید تلویزیون را قرار دهید و درک نحوه قرار دادن پایه تلویزیون در کنار هم، آماده نصب تلویزیون هستید.  این یک فرآیند بسیار ساده است، اما انجام درست آن تفاوت بین تلویزیونی است که به خوبی نصب شده است و تلویزیونی که ممکن است درست نباشد یا حتی به تلویزیون آسیب برساند.

1. پیدا کردن محل میخ‌ها

هنگامی که روی نقطه عالی روی دیوار قرار گرفتید، باید گل میخ را پیدا کنید تا براکت را به درستی نصب کنید. نصب براکت دیواری تلویزیون بر روی گل میخ‌ها، استحکام ساختاری لازم را برای پشتیبانی از تلویزیونی که می‌تواند بین ۳۰ تا ۱۰۰ پوند وزن داشته باشد، فراهم می‌کند.  دیوار خشک به تنهایی این نوع وزن را تحمل نمی‌کند، بنابراین ضروری است که پایه تلویزیون را به گل میخ‌ها متصل کنید.

پیدا کردن محل گل میخ به سادگی استفاده از یک گل میخ ارزان یا استفاده از ابزارهای دیگر برای یافتن محل گل میخ است. نقاط نصب را روی تلویزیون در حالی که براکت دارید اندازه بگیرید تا مشخص کنید چه تعداد میخ باید پیدا کنید. برای عرض بیشتر از دو میخ استفاده خواهد شد، یکی برای سمت چپ و دیگری برای راست. بسته به مشخصات دیوارها و پایه تلویزیون انتخابی شما، ممکن است نیاز باشد که دهانه آن از سه میخ باشد. می‌توانید محل میخ‌ها را به آرامی روی دیوار با مداد مشخص کنید.

2. موقعیت سوراخ را علامت بزنید

در مرحله بعد باید به طور خاص جایی را که قصد دارید به دیوار پیچ کنید علامت بزنید. در حالت ایده‌آل، از یک سطح استفاده می‌کنید تا اطمینان حاصل کنید که این علامت‌ها نه تنها بین دو میخ قرار می‌گیرند، بلکه مطمئن شوید که مقدار آن کج نمی‌شود. می‌توانید محل‌های خاصی را برای سوراخ‌های راهنما روی خود دیوار با مداد علامت‌گذاری کنید، یا می‌توانید با نوار کاغذی روی محل نصب مورد نظر، با استفاده از یک الگوی از پیش چاپ شده یا علامت‌گذاری یکی از آن‌ها، روی محل نصب آن بچسبانید.

موقعیت سوراخ را علامت بزنید

3. موقعیت براکت را دوبار بررسی کنید

در حالی که علامت‌ها را زدید، زمان آن است که براکت را روی دیوار نصب کنید. ابتدا براکت را صاف روی دیوار قرار دهید و یک محل پیچ را با اولین سوراخ مشخص شده قرار دهید.  با ثابت نگه داشتن آن نقطه، طرف دیگر براکت را در صورت لزوم بچرخانید تا با سوراخ دوم هم‌تراز شود. از یک سطح برای بررسی مجدد تراز بودن پایه زمانی که با سوراخ‌های پایلوت برنامه ریزی شده شما در یک راستا قرار دارد، استفاده کنید.

4. سوراخ را دریل کنید

با استفاده از مته، باید سوراخ‌های پایلوت را از طریق دیوار خشک و در موقعیت‌های مناسب به گل میخ‌ها سوراخ کنید.

موقعیت براکت را دوبار بررسی کنید

5. براکت دیواری را نصب کنید

هنگامی که سوراخ‌های پایلوت سوراخ شد، از پیچ‌های نصب شده برای محکم کردن براکت دیوار استفاده می‌کنید. با استفاده از یک مته برقی، پیچ گوشتی یا ضامن دار، پیچ‌های دیواری را قرار دهید تا براکت را محکم به دیوار بچسبانید، در حالی که پیچ‌ها در گل میخ‌ها قرار می‌گیرند.

به طور کلی، شما باید پیچ ​​ها را به اندازه کافی سفت کنید تا براکت را روی دیوار محکم نگه دارد، بدون تکان دادن یا لرزش صفحه نصب. اگر پیچ‌ها در دیوار فرو می‌روند یا براکت به هر نحوی تاب می خورد، بیش از حد سفت شده است.

با نصب مناسب براکت دیواری، بیش از نیمی از نصب تلویزیون خود را به پایان رسانده اید.

براکت دیواری را نصب کنید

6. صفحه نصب تلویزیون را وصل کنید

سپس صفحه نصب را به تلویزیون وصل خواهید کرد. این نیمه دوم پایه تلویزیون است که به پشت تلویزیون متصل می‌شود و سپس با براکت دیواری متصل می‌شود تا تلویزیون را به طور ایمن به دیوار آویزان کنید. بسته به نوع پایه‌ای که استفاده می‌کنید، دو نیمه ممکن است از طریق یک گیره ساده، یک سیستم ریلی یا حتی یک بازوی قابل گسترش متصل شوند.

صفحه نصب تلویزیون را با سوراخ‌های نصب VESA در پشت شاسی تلویزیون ردیف کنید. با استفاده از پیچ‌هایی که باید همراه پایه تلویزیون شما باشد، صفحه نصب را با استفاده از یک پیچ گوشتی به تلویزیون وصل کنید.

مخصوصاً مراقب باشید که پیچ‌ها را بیش از حد سفت نکنید، که می‌تواند منجر به آسیب به شاسی تلویزیون یا کنده شدن سر پیچ‌ها شود، که هر دوی این موارد می‌تواند باعث مشکلات واقعی در نصب (یا بعداً باز کردن) تلویزیون شود. یک قانون خوب این است که پیچ را سفت کنید تا زمانی که براکت را روی شاسی محکم نگه دارد و سپس یک ربع دور آن را محکم کنید.

صفحه نصب تلویزیون را به پایه دیواری وصل کنید

7. صفحه نصب تلویزیون را به پایه دیواری وصل کنید

در حالی که بست دیواری و صفحه نصب تلویزیون به طور ایمن در جای خود قرار گرفته‌اند، تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که این دو را وصل کنید.

با بلند کردن تلویزیون به ارتفاع مناسب یا کمی بالاتر از موقعیت مورد نظر شروع کنید تا بتوان تلویزیون را برای اتصال براکت و صفحه پایین آورد.

در برخی موارد، این یک اتصال دهنده قطره‌ای با پیچ‌های ایمن است که می‌توان آن را پس از اتصال محکم کرد، اما برخی دیگر، از اتصالاتی استفاده می‌کنند که ممکن است در جای خود بسته یا پیچ شوند. حتماً دستورالعمل‌های همراه پایه تلویزیون را مطالعه کنید و از سخت‌افزار موجود برای اتصال صفحه به براکت استفاده کنید.

هنگام بلند کردن تلویزیون مراقب باشید، و توجه ویژه‌ای به نگه داشتن تلویزیون توسط قاب‌های بیرونی و نه شیشه‌ای داشته باشید. مخصوصاً مراقب باشید که روی صفحه را فشار ندهید یا آن را فشار ندهید، که می‌تواند به راحتی به نمایشگر آسیب برساند.

هنگامی که مقدار به درستی وصل شد، می‌توانید اجازه دهید براکت وزن تلویزیون را تحمل کند.

پیچ ها را سفت کنید

8. تلویزیون را وصل کنید

تنها چیزی که در این مرحله باقی می‌ماند، اتصال مجدد برق به تلویزیون و هر دستگاه دیگری است که ممکن است نیاز به وصل شود. پس از انجام این کار، می‌توانید از تلویزیون تازه نصب شده لذت ببرید. منبع: tomsguide.com

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×