» کسب و کار » معرفی 3 سایت معتبر کاریابی در دبی
Introducing 3 reliable job sites in Dubai
کسب و کار

معرفی 3 سایت معتبر کاریابی در دبی

اردیبهشت 15, 1403 00

 • اصول کاریابی در دبی

راهنمایی برای موفقیت در بازار کار امارات

دبی، یکی از پررونق ترین و روبه رشد ترین مقاصد برای جویندگان کار در سراسر دنیا می باشد. با وجود امکانات زیاد و بازار کار پویا، پیدا کردن شغل در این شهر بین الملل چالش های بخصوص خود را دارد که قبل از هر اقدامی باید از آنها مطلع و خود را برای روبرو شدن با این چالش ها آماده کرد. از اصول کاریابی در دبی موارد بسیار وجود دارد که میتوان برای موفقیت در این بازار کار استفاده کرد که در ادامه به برخی از این اصول اساسی کاریابی در دبی اشاره خواهیم کرد:

 

 1. تطبیق با فرهنگ:

فرهنگ کاری و اجتماعی در دبی به گونه ای متفاوت وجود دارد. برای موفقیت در کاریابی، شما باید با این فرهنگ آگاه باشید و توانایی ارتباط موثر با افراد بومی و مهاجر را داشته باشید. احترام به عقاید به علت حضور ملیت ها و فرهنگ های بسیار متنوع، انعطاف پذیری و رعایت تعهدات از جمله اصولی هستند که باید رعایت شود. دبی به شهر 200 ملیتی معروف بوده زیرا به واسطه بازار کار پویای خود مهاجران بسیار زیادی را از سرتاسر دنیا به خود جذب کرده و پروژه های بسیاری را با شرکت های بزرگ دنیا شروع کرده است.

 

 1. به روز بودن با مهارت ها:

در دبی، فناوری و تکنولوژی نقش بسیار مهمی را در بازار کار دارد. برای جذب کارفرمایان مهم است که به روز با مهارت های مورد نیاز در صنعت خود باشید و توانایی استفاده از فناوری های جدید و مهارت های دانش جدید را داشته باشید. برای رقابت در این شهر بین الملل لازم است که همیشه خود را به روز نگه دارید.

در دبی کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که مهارت های فنی و تخصصی قوی داشته باشند و بنابراین لازم است در رزومه و مصاحبه خود، مهارت ها و تخصص های خود را به طور دقیق بیان کنید. پیشنهاد میشود از بزرگنمایی و عنوان تخصص هایی که در آنها هیچ دانشی ندارید خودداری کنید.

 

 1. آمادگی برای چالش ها:

بازار کار دبی پویا و رقابتی است. آمادگی برای رقابت با دیگران، انعطاف پذیری و توانایی حل مسائل پیچیده از اصول اساسی کاریابی در این شهر می باشد. با وروود به دبی باید خود را برای روبرو شدن با هر چالشی آماده کنید، از مصاحبه های متعدد با کارفرمایان گرفته تا شرایط زندگی و بازار پر رقابت به علت حضور افراد متخصص در این شهر.

 

 1. استفاده از شبکه های اجتماعی:

شبکه های اجتماعی در دبی نقش مهمی در کاریابی دارند. برای ایجاد ارتباط با کارفرمایان و جستجوی فرصت های شغلی، استفاده از پلتفرمهایی نظیر لینکدین، فیسبوک وموارد مشابه ضروری است.

در واقع یکی از مواردی که در زمان بررسی رزومه شما به آن مراجعه خواهد شد، پروفایل لینکدین شما می باشد که باید حاوی اطلاعات بسیار دقیقی از تحصیلات و دانشگاه ها، پروژه ها، فعالیت های اجتماعی و… باشد.

اگر تاکنون در شبکه های اجتماعی فعالی نبوده این وقصد مهاجرت به دبی را دارید پیشنهاد میشود فعالیت خود را در این شبکه ها شروع و رزومه ی ای حرفه ای از خود تهیه کنید.

 

 1. استفاده از خدمات کاریابی معتبر:

استفاده از خدمات کاریابی معتبر و تایید شده در دبی میتواند به شما کمک کند تا بهترین فرصت های شغلی را پیدا کنید و به موفقیت در بازار کار دست یابید.

سایت های کاریابی در دبی به عنوان یک ابزار حیاتی برای ارتباط میان کارجویان و کارفرمایان عمل میکنند. این پلتفرم ها به افراد امکان میدهند تا به راحتی شغل های مختلف را جستجو کرده و رزومه های خود را آپلود کنند و همچنین به کارفرمایان امکان می دهند تا از میان جامعه گسترده ای از کارجویان، بهترین نیروی کار را گزینش کنند.

کاریابی در دبی - 2

 • ویژگی های برجسته در سایت های کاریابی در دبی:

راهنمای انتخاب بهترین پلتفرم برای جستجوی شغل در دبی

این روزها پلتفرمهای کاریابی بسیاری وجود دارد که با آفرهای مختلف وعده های کاریابی وسوسه انگیزی را به مخاطب میدهد. اما باید بدانید که همه ی این سایت ها و پلتفرم ها دارای مجوز نبوده و با مراجعه به این سایت ها وقت و شاید هزینه ی خود را از دست بدهید.

نکته بسیار مهم در رابط با سایت های کاریابی دبی:

وزارت منابع انسانی امارات (MoHRE) مجوز آژانس های استخدام را فقط به شهروندان امارات می دهد.

دقت نمایید که مسئولیت اعتماد به آژانس های متفرقه غیر ثبت شده در امارات بر عهده فرد است و در صورت نیاز می توانید برای بررسی شرکت های دارای مجوز یا طرح شکایت به وزارتخانه مراجعه کنید.

در ادامه به برخی از ویژگی های برجسته در سایت های کاریابی دبی خواهیم پرداخت که به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

 

ویژگی های سایت کاریابی در دبی:

 1. دارای مجوز معتبر از نهاد های دولتی دبی:

یک سایت کاریابی معتبر در درجه اول باید دارای مجوز های معتبر از وزارت منابع انسانی دبی و همچنین اداره اقتصاد دبی باشد. زیرا تنها این آژانس ها مجاز به ارائه خدمات کاریابی در دبی می باشند.

از دست ندید:  نرم افزار اصالت کالا؛ اصالت کالا با شماره سریال

 

 1. تنوع فرصت های شغلی:

سایت های کاریابی موفق، باید دارای تنوعی بالا در ارائه فرصت های شغلی باشند. از جمله فرصت های شغلی مورد نظر میتوان به موقعیت های مختلف شغلی مانند کارهای تمام وقت، پاره وقت، فریلنسری و …. اشاره کرد.

 

 1. امکان ایجاد پروفایل کاربری:

سایت‌های کاریابی با امکان ایجاد پروفایل کاربری به کاربران اجازه می‌دهند تا اطلاعات شخصی، تحصیلات، تجربیات کاری و سوابق حرفه‌ای خود را به روز کرده و به اشتراک بگذارند. این ویژگی به کاربران کمک می‌کند تا به طور فعال به دنبال فرصت‌های شغلی مناسب بگردند و ارتباط موثری با کارفرمایان برقرار کنند.

 

 1. بازخوردها و نظرات کاربران:

در سایت‌های کاریابی، امکان ارسال نظرات و بازخوردها توسط کاربران به دیگران بسیار ارزشمند است. این بازخوردها می‌توانند به کاربران کمک کنند تا درباره کیفیت فرصت‌های شغلی و تجربه‌های دیگران اطلاعات دقیق‌تری کسب کنند و انتخاب بهتری داشته باشند.

با توجه به اهمیت بالای سایت‌های کاریابی در دبی برای یافتن فرصت‌های شغلی، انتخاب یک سایت با ویژگی‌های برجسته و سازگار با نیازهای شما می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی به شغل دلخواه‌تان دست یابید.

کاریابی در دبی 3

 • معرفی 3 سایت کاریابی دبی:

در زیر تعدادی از سایت های کاریابی دبی معرفی میگردد که از اعتبار بالایی برخوردار بوده و علاوه بر ارتباط با کارفرمایان میتوانید موقعیت های شغلی و تخصص های پرتقاضا را بررسی و از شرایط و میزان درآمد آن مشاغل در دبی مطلع شوید.

این نکته را در نظر داشته باشید که شما زمانی مجاز به ثبت نام در این سایت های کاریابی و ارسال درخواست هستید که ابتدا رزومه ی خود را آپدیت و مطابق با استانداردهای بین الملل نگارش کرده و شبکه های اجتماعی خود را بررسی کنید.

هر درخواست برای شما یک فرصت است که باید با آمادگی کامل برای آن فرصت درخواست داد.

سایت های کاریابی معتبر در دبی :

1. سایت کاریابی دبی INDEED

Indeed یک سایت استخدامی در سراسر جهان با بیش از 250 میلیون کاربر منحصر به فرد در هر ماه است. این سایت به شرکت ها اجازه می دهد تا لیست های شغلی خود را ارسال کرده و کارمندان بالقوه را بررسی کنند. جویندگان کار می توانند رزومه خود را ارسال کنند، فهرست های شغلی را مرور کنند و به طور بالقوه برای مرحله شغلی بعدی خود مورد بررسی قرار گیرند.

این پلتفرم رایگان در امارات نیز محبوبیت ویژه ای دارد و روزانه تعداد بالایی از کاربران را به مشاغل مورد علاقه خود ارتباط میدهد.

هنگام وورد به این پلتفرم با انتخاب شهر دبی و وارد نمودن شغل مورد نظر میتوانید آفرهای موجود را همراه با میزان درآمد و تمامی قوانین استخدامی آن کارفرما مشاهده و جهت مصاحبه شغلی درخواست دهید.

 

2. سایت کاریابی دبی NaukriGulf

یکی دیگر از برترین سایت های جستجوی کار در امارات متحده عربی و منطقه خلیج فارس Naukrigulf است. هنگامی که نمایه خود را ثبت کردید و تمام اطلاعات لازم را اضافه کردید، می توانید هر عنوان شغلی را در هر صنعتی جستجو کنید.

علاوه بر این، از زمان تأسیس این پورتال آنلاین در سال 2006، بسیاری از کارفرمایان برای یافتن استعدادها و کاندیداهای باکیفیت به آن تکیه کرده اند.

این کار را با ارائه جستجوی کار و استخدام بهینه بر اساس مهارت ها و تجربیات کاری انجام می دهد، زیرا نمایه شما را ارزیابی می کند و نکات شغلی را برای جذاب تر کردن آن برای مشاغلی که به دنبال کارمند هستند ارائه می دهد.

به عنوان مثال، اگر شغل مهندس فناوری و اطلاعات در امارات را جستجو کنید، 2841 نتیجه از شرکت های مختلف به همراه شرایط، موقعیت شرکت و موارد دیگر را خواهید دید.

 

3. درخواست همکاری با موسسه ایمیگلو دبی

موسسه ایمیگلو نیز از متخصصان و افراد حرفه ای در شاخه های زیر دعوت به عمل می آورد تا ضمن ارسال رزومه و اعلام آمادگی به همکاری، به تیم ایمیگلو پیوسته و فعالیت حرفه ای خود را با این موسسه شروع نمایند.

درخواست ها پس از بررسی و طبق اولویت در لیست تماس قرار خواهند گرفت و جهت مصاحبه حضوری در دفتر ایمیگلو واقع در دبی یا مصاحبه ی آنلاین با درخواست کننده هماهنگی های لازم انجام خواهد گرفت.

شاخه های فعالیت مورد نیاز ایمیگلو:

 • کارشناس تولید محتوای اینترنتی ( گرافیک، مقاله نویسی، تصویربرداری،….)
 • کارشناس فروش املاک دبی ( دارای مجوز رسمی )
 • تور و گردشگری دبی (تورلیدر، آژانس گردشگری،….)
 • افراد علاقه مند به حوزه مارکتینگ و فروش

 

در این مقاله سعی شد تا برای اولین بار به طور واضح و حرفه ای تمامی اصول، پیش نیاز ها و استانداردهای کاریابی در دبی را عنوان و در نهایت سایت های کاریابی دولتی و خصوصی امارات را معرفی شود.

ارسال درخواست کار به یک شهر بین الملل با مهاجرین متخصص زیاد مانند دبی، فرآیند پیچیده و مهمی است که نیازمند آمادگی و برنامه ریزی دقیق است. از طریق ارسال درخواست های کاری به شرکت ها و سازمان های مختلف در دبی، فرصت های بسیاری برای شروع یک زندگی حرفه ای در یکی از پر رونق ترین شهرهای جهان ایجاد می شود.

پیشنهاد می شود در رابطه با نحوه ی دریافت مجوز کار دبی برای ایرانیان با کارشناسان ایمیگلو مشورت کنید تا راهنمایی های لازم و صحیح را دریافت کنید.

 

4.2/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×