» کسب و کار » مشاوره حقوقی ازدواج (+تماس با مشاور حقوقی)
مشاوره حقوقی ازدواج
کسب و کار

مشاوره حقوقی ازدواج (+تماس با مشاور حقوقی)

اسفند 20, 1402 00

ازدواج یکی از مهم ترین نهاد های موجود در هر کشوری می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. اهمیت ازدواج از جنبه های مختلفی قابل برسی است که علاوه بر تاثیرات بسیار زیادی که بر روی شیوه زندگی ما می گذارد ، تاثیرات حقوقی بسیار مهمی بر روی فردیت ما می گذارد و از این رو پیش ازدواج دست کم باید در خصوص برخی از موارد حقوقی ازدواج اطلاعات کسب و کنیم و از این رو مشاوره حقوقی ازدواج اهمیت دارد.

ما در این مطلب قصد داریم تا در خصوص مشاوره حقوقی ازدواج اطلاعات مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهیم پس با ما در این صفحه همراه باشید.

​چرا به مشاوره حقوقی ازدواج نیاز داریم ؟

چه بخواهیم و نخواهیم ازدواج یک عمل حقوقی و است و حتی کم و کیفیت انجام آن نیز از نظام حقوقی ما نشئت می گیرد. شما در حال بستن بزرگ ترین عقد حقوقی کل زندگی خود می باشید. ما برای عقد و قرارداد ساده بار ها و بارها پرس و جو می کنیم پس چرا برای این عقد بسیار مهم به مشاوره حقوقی ازدواج نمی پردازیم ؟ چرا که از اهمیت آن برخوردار نیستیم. ما به مشاوره حقوقی ازدواج نیاز داریم تا در خصوص تمامی موارد زیر اطلاعات کسب کنیم :

 1. مهریه و شرایط تعیین مهریه

 2. نزدیکی و قرابت جنسی و تاثیرات آن

 3. شرایط ضمن عقد نکاح

 4. چگونی اضافه کردن شرایط دیگر نگاه

 5. گرفتن حق طلاق

 6. گرفتن سایر حقوق مانند حق تحصیل ، حق حضانت و ..

تمامی این موارد مربوط به دوران قبل ازدواج می باشد که از این رو مشاوره با یک وکیل می تواند کمک زیادی به شما کند.

آیا می دانید بسیاری برای ازدواج خود و برای دادن منافع املاک خود به همسر و … اقدام به وقف خاص می کنند. شما نیز می توانید برای تصمیم گیری در این زمینه به کمک یک وکیل اوقاف در خصوص وقف خاص اموال خود به همسرتان کسب اطلاعات کنید. کافیست بر روی لینک رو به رو کلیک کنید : وکیل اوقاف

شما از طریق لینک بالا می توانید به انجام مشاوره حقوقی ازدواج نیز بپردازید.

​مشاوره حقوقی پیش ازدواج

خوب است بدانید بسیاری از مشکلاتی که برای ما به وجود می آید به علت این است که پیش از امضا سند ازدواج در خصوص بند های مندرج در آن هیچ تحقیقی نمی کنیم و هیچ اطلاعی نداریم. هرچند ازدواج یک واقعه مبارک است و قطعا حس و حال آن روز قابل مقایسه با هیچ زمانی نیست اما بدون شک شادی شما نباید منجر به آن شود که نسبت به ادامه زندگی خود هیچ آینده بینی نداشته باشید. پس پیش از امضا سند ازدواج مشاوره حقوقی ازدواج را فراموش نکنید.

شاید برایتان جالب باشد اما حتی پیشنهاد ازدواج به یک دختر نیز ممکن است اثرات حقوقی خاص خود را داشته باشد که بدون شک در مشاوره ازدواج در خصوص موارد حقوقی آن کسب اطلاعات خواهید کرد. اما از موارد روانشناسی آن بهتر است غافل نشوید که با کلیک بر  روی این لینک می توانید در خصوص آن کسب اطلاعات نمایید : پیشنهاد ازدواج دادن به دختر

مشاوره حقوقی ازدواج

​مشاوره حقوقی بعد ازدواج

حتی اگر در زمان ازدواج از مشاوره حقوقی برخوردار نبودید و هم اکنوان بعد از ازدواج با مشکلاتی رو به رو شده اید و می خواهید وضعیت آن را از منظر حقوقی برسی کنیم یک وکیل متخصص خانواده می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند. مشاوره حقوقی که می توانید دریافت کنید در انواع زمینه های زیر می تواند باشد :

 1. مشاوره طلاق

 2. مشاوره مهریه

 3. مشاوره خانواده

 4. مشاوره ارث و میراث

 5. مشاوره نفقه و اجرت المثل ایام زوجیت

 6. اجرای مفاد عقدنامه

 7. و…

از دست ندید:  5 نکته مهم درباره کسب سود از ترون! استیکینگ ترون به زبان ساده

​اهمیت انجام مشاوره حقوقی ازدواج

همانطور که مطمئنا می دانید مسائل حقوقی امور کاملا تخصصی می باشند که برای کسب اطلاعات دقیق باید از اهل آن جویا شوید. از این رو هیچ چیز مانند جلسات مشاوره نمی تواند به شما کمک کند. در حقیقت کسی می تواند در این امور به شما کمک کند که اولا متخصص باشد و دوما تجربه کافی داشته باشد تا بداند رویه های قضایی ما به چه صورت در احکام مختلف حقوقی نظر خواهند داد و از این روست که به شما پیشنهاد می کنیم اگر به یک مشکل حقوقی رو به رو شده اید پیش از آنکه دیر شود اقدام به کسب اطلاعات دقیق از فرد حقوقی متخصص نمایید. 

ممکن دیر شه چون بعضی چیزا زمان خاص خود را دارد.

​به چند جلسه مشاوره حقوقی ازدواج نیاز داریم ؟

ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که چند جلسه مشاوره برای کسب اطلاعات کفایت می کند. خوب است بدانید که معمولا یک جلسه مشاوره حقوقی کفایت می کند و شما نیاز به مراجعه مجدد ندارید و می توانید تمامی سوالات خود را با یکبار انجام مشاوره حقوقی ازدواج پاسخ دهید. مگر آنکه وضعیت جدیدی برای شما به وجود بیاید که در این صورت با توجه به وضعیت به وجود آمده مهم است که بار دیگر از یک فرد متخصص سوالات خود را بپرسید و موضع قانونی خود را نسبت به شرایط جدید برسی نمایید.

مراقبت از مایکروفر : چه ظرفی را در مایکروفر بگذاریم ؟

​هزینه مشاوره حقوقی ازدواج چقدر است ؟

قطعا برای هر کسی هزینه های مشاوره از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از این رو پیش از آنکه به مشاوره حقوقی ازدواج بپردازید در خصوص هزینه های آن نیز سوالاتی دارید که ما به آن پاسخ می دهیم. ابتدا باید بدانید که مدت زمان مشاوره و موسسه حقوقی ، کارشناس و یا وکیلی که انتخاب می کنید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. اما به طور کلی باید گفت که علی الخصوص در حوزه خانواده هزینه مشاوره حقوقی چندان بالا نمی باشد و شما به سادگی می توانید آن را پرداخت کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که شما یکبار به مشاوره حقوقی ازدواج مراجعه می کنید پس سعی کنید بدون در نظر گرفتن هزینه های آن بهترین موسسه را در این زمینه انتخاب کنید.

مشاوره حقوقی ازدواج

​برای مشاوره حقوقی ازدواج به کجا مراجعه کنیم ؟

امروزه تمامی موسسات حقوقی مشاوره ازدواج را انجام می دهند و شما در هر شهر و محله های باشید می توانید از آن بهره مند شوید. البته لینکی که در ابتدای این صفحه در خصوص وکیل اوقاف برای شما قرار داده ایم امکان انجام مشاوره حقوقی با بهترین کارشناسان در حوزه خانواده را هم به صورت حضوری و هم به صورت تلفنی میسر کرده اند پس اگر موفق به پیدا کردن یک موسسه یا کارشناس حقوقی خوب در این زمینه نشده اید برای انجام مشاوره ازدواج بر روی لینک بالا کلیک کنید.

​سخن آخر در خصوص مشاوره حقوقی ازدواج

ما در این مطلب سعی کردیم تا هر آنچه در خصوص مشاوره حقوقی خانواده و ازدواج نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم و هم شما را از اهمیت ان آگاه کنیم و هم در پیدا کردن این خدمات به شما کمک کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم که این مسئله بسیار مهم را پشت گوش نیندازید و به کمک متخصصین حرفه ای در این زمینه نسبت به حقوق و وضعیت حقوقی خود چه به عنوان زوج و چه به عنوان زوجه آگاه شوید و در صورت نیاز به موقع اقدام کنید و به مراتب ازدواج موفق تری داشته باشید.

امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و از آن نهایت استفاده را برده باشید.

برچسب ها : مشاور ازدواج,مشاوره ازدواج,مشاوره حقوقی,مشاوره حقوقی ازدواج,مشاور حقوقی ازدواج

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×