» فیلم و سریال » بهترین فیلم های علمی تخیلی HBO
بهترین فیلم های علمی تخیلی HBO
فیلم و سریال

بهترین فیلم های علمی تخیلی HBO

خرداد 5, 1402 30

 

تنها محدودیت‌هایی که برای داستان‌ها وجود دارد، محدودیت‌هایی است که برای آن‌ها قائل می‌شویم. مسلماً، ورود به جهان‌هایی که سفرهای فضایی، سفر در زمان، بیگانگان و غیره واقعی هستند، بسیار سرگرم‌کننده است. اما ژانر علمی تخیلی همچنین می تواند تفسیری متفکرانه در مورد دنیایی که در آن زندگی می کنیم ارائه دهد.

خوشبختانه، HBO Max به هر دو طرف طرفداران علمی تخیلی پاسخ می دهد. چه به دنبال داستان های تامل برانگیز در مورد دنیای فردا باشید و چه به دنبال فیلم های اکشن با روبات های قاتل باشید، در اینجا بیش از حد کافی برای راضی نگه داشتن شما وجود دارد. برای پیدا کردن گزینه مناسب برای خود، کافی است با لیست ما از بهترین فیلم های علمی تخیلی در HBO Max را بخوانید.

The Animatrix

The Animatrix

سال: 2003
مدت زمان: 1 ساعت و 43 دقیقه
کارگردان: مختلف

2023 بیستمین سالگرد دو دنباله اول ماتریکس است: The Matrix Reloaded و The Matrix Revolution. در حالی که این فیلم‌ها به اندازه فیلم اصلی محبوبیت جهانی ندارند، مواد واقعاً نوآورانه در گلچین پیش درآمد انیمه، The Animatrix، که در سال 2003 نیز منتشر شد. شخصیت های برجسته انیمه ای که به آنها آزادی داده شد تا جهان را به وجود آورند.

Final Flight of the Osiris فیلم کوتاهی است که مستقیماً به دنباله ها می رود و به طور به یاد ماندنی دارای شمشیر بازی به عنوان پیش بازی بین دو شخصیت اصلی است. اما فیلم‌های کوتاه واقعاً ماجراجویانه چگونگی وقوع جنگ بین بشریت و ماشین‌ها را بررسی می‌کنند و در عین حال شخصیت‌ها و داستان‌های جالبی را به شخصیت‌ها می‌دهند. کیانو ریوز و کری آن ماس، استاد فیلم اکشن، هر دو به ترتیب صداهای خود را در نقش نئو و ترینیتی به ارمغان می آورند، اما آنها تنها بخش کوچکی از موفقیت این مجموعه هستند.

Free Guy

Free Guy

سال: 2021
مدت زمان: 1 ساعت و 55 دقیقه
کارگردان: Shawn Levy

بیشتر Free Guy در داخل بازی ویدیویی Free City اتفاق می افتد، جایی که یک NPC (شخصیت غیرقابل بازی) به نام گای (رایان رینولدز) دارای شخصیت فراوانی است که فراتر از برنامه ریزی اولیه او است. پس از یک برخورد تصادفی با سازنده اصلی بازی، میلی راسک (جودی کامر)، گای واقعاً حساس می‌شود و او شروع به دگرگونی دنیای اطراف خود با اعمال خیرخواهانه به جای خشونت می‌کند.

اقدامات گای در بازی او را به یک نماد در دنیای واقعی تبدیل می کند که رقیب میلی، آنتوان هوواچلیک (تایکا وایتیتی) را عصبانی می کند. به نحوی، گای و میلی باید شواهدی را پیدا کنند که نشان دهد آنتوان کد بازی را از او دزدیده است، قبل از اینکه دنباله آن آنلاین شود و گای و شهر آزاد را برای همیشه پاک کند.

Limitless

Limitless

سال: 2011
مدت زمان: 1 ساعت و 45 دقیقه
کارگردان: Shawn Levy

اگر هیچ چیزی ذهن شما را عقب نمی اندازد تا کجا پیش می رفتید؟ در Limitless، داروی جدید، NZT-48، به ادی مورا (بردلی کوپر) چنان تقویت ذهنی قابل توجهی می دهد که او اساساً باهوش ترین مرد جهان در حالی که دارو فعال است، می شود. این به ادی فرصتی می دهد تا به موفقیت و ثروت وحشیانه ترین رویاهای خود دست یابد و توجه مرد ثروتمندی به نام کارلوس ون لون (رابرت دنیرو) را به خود جلب کند.

اما همه اینها بهای سنگینی را برای ادی به همراه دارد که شامل عوارض جانبی جدی و احتمالاً مرگ او می شود. و هنگامی که کسی ذخایر NZT-48 ادی را می دزدد، متوجه می شود که برای مقابله با تهدیدات فزاینده علیه زندگی خود مجهز نیست.

The One

The One

سال: 2001
مدت زمان: 1 ساعت و 27 دقیقه
کارگردان: جیمز ونگ

جت لی می‌تواند هم نقش قهرمان و هم شخصیت شرور را در The One بازی کند، یک ماجراجویی چندجانبه که بیش از دو دهه مارول و همه‌چیز همه‌جا را به یکباره شکست داد. گابریل یولاو (لی) مامور سابق Multiverse Authority متوجه شده است که اگر همتایان خود را در جهان های دیگر از بین ببرد، تقریباً می تواند قدرتمند شود. اکنون، تنها یک مورد باقی مانده است: گیب لاو (لی)، معاون کلانتری که در توضیح افزایش قدرت خود با افزایش قدرت یولاو ناامید است.

از دست ندید:  15 تا از بهترین فیلم های 2023 به نقل از Rotten Tomatos

یولاو با همکاران سابقش ایوان فونش (جیسون استاتهام) و هری رودکر (دلروی لیندو) در تعقیب، به جهان ما سفر می کند تا گیب را بکشد و تبدیل به “یک نفر” شود. و قدرت های جدید گیب به این معنی است که او ممکن است تنها کسی در جهان چندگانه باشد که می تواند در مقابل همتای به همان اندازه قوی خود بایستد.

Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

سال: 2014
مدت زمان: 1 ساعت و 53 دقیقه
کارگردان: داگ لیمان

باورش سخت است که تقریباً یک دهه از اکران Edge of Tomorrow می گذرد، اما همچنان یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی مدرن است. در آینده ای نزدیک، زمین توسط بیگانگانی مورد تهاجم قرار گرفته است که به طور پیوسته در حال تسخیر جهان هستند. کروز در نقش ویلیام کیج، افسری که به خصوصی تنزل داده شده و به نبردی محکوم به فنا علیه بیگانگان فرستاده می شود، بازی می کند. با این حال، کیج به زودی متوجه می‌شود که قرار گرفتن در معرض خون بیگانگان به او این توانایی را می‌دهد که همان روز را بارها و بارها زنده کند. این اغلب به این معنی است که کیج باید بمیرد تا روز را دوباره تنظیم کند، معمولاً به روش های دردناک.

جنگجوی افسانه ای، گروهبان. ریتا وراتاسکی (امیلی بلانت) این وظیفه را بر عهده می گیرد که به کیج کمک کند تا از این توانایی جدید برای تبدیل شدن به یک سرباز واقعی استفاده کند. اما در کمال وحشت کیج، به نظر می رسد که او و وراتاسکی همیشه محکوم به مرگ هستند، قبل از اینکه بتوانند تهدید بیگانه را شکست دهند.

2001 A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

سال: 1968
مدت زمان: 2 ساعت و 23 دقیقه
کارگردان: استنلی کوبریک

کلمه “شاهکار” در نقد فیلم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اما 2001: A Space Odyssey حتی ده‌ها سال بعد هم بیش از حد به این هیاهو ادامه می‌دهد. کارگردان استنلی کوبریک و نویسنده آرتور سی کلارک یک حماسه علمی تخیلی فراموش نشدنی ساختند که بیش از هر چیزی که با صدای بلند گفته می شود از طریق تصاویر بیان می شود.

Keir Dullea و Gary Lockwood به ترتیب در نقش دکتر دیوید بومن و دکتر فرانک پول بازی می کنند. دیوید و فرانک با هم بخشی از یک ماموریت فضایی عمیق برای بررسی یک بیگانه بیگانه عظیم هستند که ممکن است به منشأ بشریت میلیون‌ها سال قبل مرتبط باشد. متأسفانه برای دیوید و فرانک، هوش مصنوعی آنها، HAL 9000، در حال توسعه گرایشات بسیار خطرناک و پارانوئیدی است که ممکن است بیش از مأموریت آنها را تهدید کند.

Ex Machina

Ex Machina

سال: 2015
مدت زمان: 1 ساعت و 48 دقیقه
کارگردان: الکس گارلند

متوجه خواهید شد که ماشین‌هایی که انسان‌ها را روشن می‌کنند موضوعی رایج در علمی تخیلی است، و همچنین این ایده که ماشین‌ها می‌توانند تقریباً از انسان قابل تشخیص نیستند نیز وجود دارد. Ex Machina با دادن چهره ای انسانی و رفتاری بسیار زنانه به هوش مصنوعی معروف به آوا (آلیسیا ویکاندر) با هر دو مفهوم بازی می کند. آوا همچنین در انسان بودن، یا حداقل تظاهر به انسان بودن، بسیار بهتر از آن چیزی است که خالقش، ناتان بیتمن (اسکار آیزاک) مظنون است.

دامنال گلیسون همچنین در این فیلم در نقش کالب اسمیت، کارمند معمولی نیتان که از آوا دعوت شده است تا مشخص شود که آیا واقعاً هوشیاری انسانی دارد یا خیر، در فیلم بازی می کند. تقریباً بلافاصله، آوا کالیب را دستکاری می کند و سعی می کند او را علیه ناتان برانگیزد.

 

در این مقاله از لرن دیلی 7 مورد از بهترین فیلم های علمی تخیلی HBO را برای شما معرفی کردیم، در ادامه این لیست 7 فیلم دیگر برای شما اضافه خواهیم کرد که حتما مشاهده آنها را به شما پیشنهاد میکنیم.

اگر هر یک از این فیلم‌ها را مشاهده کردید برای ما نظرتان را درج کنید 😉

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×