» برنامه و اپلیکیشن » threads چیست
threads چیست
برنامه و اپلیکیشن

threads چیست

مرداد 13, 1402 40

گستردگی دنیای مجازی و رقابت شرکت‌ها و برنامه‌های مختلف در آن باعث شده تا مخاطبان هر روز با برنامه‌های جدیدی مواجه شوند. اپلیکیشن‌هایی که محبوب می‌شوند و افراد را مجبور به استفاده از ویژگی‌های جدید می‌کنند.
در ادامه قصد داریم به بررسی آخرین برنامه جاری بپردازیم. برنامه‌ای که سازنده ادعا می‌کند قرار است جای توییتر را بگیرد و به همین ترتیب محبوب شود. در بررسی ویژگی‌های مختلف برنامه threads چیست با لرن دیلی همراه باشید.

برنامه threads اینستاگرام چیست؟

Trades جدیدترین برنامه یا افزونه‌ای است که شرکت متا برای اپلیکیشن اصلی خود یعنی اینستاگرام معرفی کرده است. این برنامه در ابتدا قرار بود به عنوان یک افزونه برای اینستاگرام منتشر شود، اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت، شرکت متا این افزونه را به صورت جداگانه در اختیار کاربران قرار داد تا همه بتوانند همزمان از آن بهره‌مند شوند.
این برنامه به کاربران امکان اشتراک‌گذاری متن‌های کوتاه را می‌دهد و افراد می‌توانند علاوه بر پست ها، استوری‌ها و ریل‌های اینستاگرام، گرایش‌های مختلفی را به اشتراک بگذارند. شاید در ابتدا برنامه Trades برای کاربران کمی عجیب به نظر برسد، اما به مرور زمان می‌توانید به راحتی به آن عادت کنید.

Threads چیست؟

همانطور که به مطالب و نوشته‌های برنامه توییتر توییت می‌گویند؛ به متن‌هایی که در این برنامه به اشتراک گذاشته می‌شود، threads نیز گفته می‌شود. شما می‌توانید تمام افکار، اطلاعات یا احساسات خود را به راحتی در این برنامه قرار داده و با دیگران به اشتراک بگذارید.
بسیاری از ویژگی‌ها و ویژگی‌های برنامه Trades مشابه برنامه توییتر است و کاربران قدیمی توییتر برای یافتن مسیر خود در اپلیکیشن و برنامه threads مشکلی نخواهند داشت.

 Threads from Instagram چیست؟

از آنجایی که این برنامه یک برنامه جدید است و مردم هنوز با آن آشنایی ندارند، نام‌های مختلفی روی آن گذاشته و در فضای مجازی به روش‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند.
همانطور که در قسمت‌های قبل گفته شد، threads یک اپلیکیشن مستقل نیست و در قالب یک افزونه برای اپلیکیشن اینستاگرام به دنیای موبایل عرضه شده است. این قابلیت باعث شده است که بسیاری از افراد آن را ترندز برای اینستاگرام بنامند و از نام آن به طرق مختلف استفاده کنند.
در نهایت مهم‌ترین نکته کارایی این برنامه است و نام نمی‌تواند تاثیر خاصی در عملکرد برنامه داشته باشد.

چگونه در Threads یک حساب کاربری ایجاد کنیم؟

امروزه اکثر مردم با نحوه ساخت اکانت و روش‌های مختلفی که می‌توان برای ساخت اکانت استفاده کرد آشنا هستند. از طرفی اکثر برنامه‌ها از یک سیستم پایگاه داده مشترک استفاده می‌کنند و به این ترتیب می‌توانید یک بار اطلاعات خود را وارد کنید و نیازی به نوشتن مجدد نباشد.
برای ایجاد حساب کاربری در Threads، ابتدا باید اپلیکیشن آن را از طریق Play Store یا App Store دانلود کنید. پس از مشاهده لوگوی Threads، صفحه جدیدی در پایین صفحه اکانت اینستاگرام مشاهده می‌کنید که صفحه جدیدی باز می‌شود.
در ادامه باید وارد قسمت‌های دیگر شوید که مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

بخش Profile

مانند سایر برنامه‌های اجتماعی در این بخش، می‌توانید اطلاعات شخصی خود را در تنظیمات پروفایل وارد کرده و سرنخ‌هایی برای معرفی خود به دیگران درج کنید. در این قسمت می‌توانید اطلاعات خود را به صورت دستی وارد کنید یا با کلیک روی گزینه Import from Instagram اطلاعات خود را از اینستاگرام به Threads منتقل کنید.

بخش Privacy

این بخش در مورد اطلاعات شخصی و امنیت شما خواهد بود. با بررسی این گزینه‌ها می‌توانید ویژگی‌های برنامه را در حفظ و نگهداری اطلاعات خود شخصی‌سازی کنید و بهترین روش را برای امنیت خود انتخاب کنید. بهتر است به تمام تنظیمات این قسمت دقت کنید و آن‌ها را با دقت مطالعه کنید. زیراعدم دقت در هر قسمت می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند.

بخش Follow the same accounts you follow on Instagram

همانطور که به این نکته اشاره کردیم Threads برنامه‌ای است که توسط اینستاگرام رصد می‌شود و بر اساس آن فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد. گزینه‌ای در این برنامه وجود دارد که به وسیله آن می‌توانید تمام فالوورهای اینستاگرام خود را به Threads منتقل کنید.

بخش How Threads Works

در این قسمت برنامه Threads تمامی گزینه‌های خود را برای مخاطبین توضیح می‌دهد و به عنوان راهنما برای کاربران عمل می‌کند. در انتهای این قسمت گزینه Join Threads را مشاهده می‌کنید که با لمس آن می‌توانید به این اپلیکیشن ملحق شوید.

آموزش کار با اپلیکیشن Threads

راه اندازی نرم‌افزار Trades بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید با چند کلیک ساده حساب کاربری خود را در این اپلیکیشن راه اندازی کنید. تمامی مراحل ثبت نام دقیقاً مانند اینستاگرام می‌باشد و شما می‌توانید با گذراندن همین مراحل به راحتی اکانت خود را فعال کنید.

تفاوت ترندز و توییتر

بررسی شباهت های این دو برنامه کار بسیار سختی خواهد بود و بهتر است با نگاهی به تفاوت های این دو، انتخاب درستی بین آن ها داشته باشید. پس از تغییر مالکیت توییتر، قوانین جدیدی در خصوص موضوعات پست ها تصویب شده و گزینه های زیادی برای سانسور در این اپلیکیشن وجود دارد. خوشبختانه به دلیل جدید بودن اپلیکیشن Trades هنوز چنین قوانینی تصویب نشده است و کاربران به راحتی می توانند از تجربیات جدید خود در این محیط لذت ببرند.
از سوی دیگر، همگام بودن با اینستاگرام، Treads را به انتخاب بهتری نسبت به توییتر برای انتقال محتوا و به اشتراک گذاری تجربیات تبدیل کرده است.
مزایای معاملات نسبت به توییتر
استفاده از برنامه Trades و به دست آوردن فالوور در آن بسیار آسان تر از توییتر خواهد بود. استفاده از فالوورهای اینستاگرام یکی از دلایلی است که کاربران می توانند با سهولت بیشتری نسبت به توییتر، مخاطبان خود را جذب کنند و مطالب مختلف را با همان کاربران به اشتراک بگذارند.
همچنین استفاده از Trades باعث شده است که بسیاری از کاربران قدیمی اینستاگرام به این پلتفرم بازگردند و فضای قدیمی را احیا کنند.
همچنین طول متن در Threads بیشتر از توییتر است و همچنین می توانید تا 5 دقیقه ویدیو در این برنامه نوظهور آپلود کنید.

از دست ندید:  تلگرام پرمیوم چیست؟ معرفی ویژگی ها + آموزش خرید اشتراک

تفاوت ترندز و توییتر

معایب برنامه Threads

همانطور که می دانید جدید بودن یک برنامه می تواند باعث دلسردی بسیاری از کاربران و کاهش اشتیاق آنها برای استفاده از برنامه شود. از طرف دیگر، Threads هنوز به مراحل کامل توسعه نرسیده است و بنابراین ممکن است با بسیاری از باگ ها دست و پنجه نرم کند.
بدون داشتن اکانت اینستاگرام نمی توانید پست ها را ویرایش کنید، هشتگ کنید و در Trades یک حساب ایجاد کنید.

چگونه حساب Trades را غیرفعال کنیم؟

متاسفانه در حال حاضر امکان حذف اکانت Trades وجود ندارد و کاربران برای حذف اکانت خود در این برنامه باید اکانت اینستاگرام را نیز مسدود کنند. به احتمال زیاد شرکت متا در آینده آپدیتی در این زمینه برای برنامه Trades منتشر خواهد کرد اما تا آن زمان افراد باید مراقب حذف اکانت Trades خود باشند و بدون دلیل آن را حذف نکنند.
اما می توانید با وارد شدن به قسمت اکانت و انتخاب گزینه غیرفعال اکانت خود را غیر فعال کرده و به همه اعلام کنید.

چگونه زبان تاردز را فارسی کنیم؟

اگر زبان موبایل شما از ابتدا فارسی باشد، این برنامه به سادگی و به صورت خودکار فارسی را به عنوان زبان پیش فرض انتخاب می کند. اما اگر می خواهید زبان برنامه را برخلاف تنظیمات اصلی موبایل تغییر دهید، باید وارد تنظیمات شده و سپس از طریق تب زبان، زبان برنامه را تغییر دهید.

7 نکته که باید در مورد Threads بدانید

1. مخاطبان شما در حال حاضر آنجا هستند

Threads کمتر از یک هفته پس از عرضه از مرز 100 میلیون کاربر عبور کرد و آن را به سریع ترین برنامه در حال رشد تاریخ تبدیل کرد.

به احتمال زیاد مخاطبان شما در میان میلیون‌ها کاربر جدیدی هستند که از دروازه‌ها سرازیر شده‌اند، بنابراین فرصت را از دست ندهید تا در جایی که هستند با آنها ملاقات کنید!

2. می توانید پست خود را بنویسید

هر پست می تواند تا 500 کاراکتر طول داشته باشد که تقریباً دو برابر محدودیت 280 کاراکتری توییتر است.

پست‌های طولانی‌تر، بیان یک فکر کامل یا گفتن داستان‌های دقیق‌تر را آسان می‌کند بدون اینکه باعث شود دنبال‌کنندگان شما در پست‌های متعدد جستجو کنند تا همه اطلاعات را به دست آورند.

3. تعامل با دیگران آسان است

تعامل با سایر کاربران در Threads سریع و آسان است. اگر یک کاربر فعال اینستاگرام هستید، سه نماد از چهار نماد در پایین هر موضوع آشنا به نظر می رسند:

  • قلبی برای لایک کردن پست
  • یک حباب نقل قول برای پاسخ مستقیم به موضوع. (در اینستاگرام، با زدن این نماد بخش نظرات باز می شود.)
  • یک دکمه ارسال مجدد با ضربه زدن روی این امکان می‌توانید موضوع را مستقیماً به نمایه Threads خود ارسال کنید یا در حالی که افکار خود را اضافه می‌کنید، موضوع را نقل قول کنید.
  • یک هواپیمای کاغذی برای به اشتراک گذاشتن پست در یک پلت فرم دیگر. روی این ضربه بزنید تا موضوع را به استوری یا فید اینستاگرام خود اضافه کنید، آن را در توییتر پست کنید، پیوند را کپی کنید، یا از طریق روش های دیگر به اشتراک بگذارید.

4. در یک لحظه از Threads به اینستاگرام ارسال کنید

Threads اساساً bff جدید اینستاگرام است، بنابراین متا اشتراک گذاری محتوا را بین این دو شبکه بسیار آسان کرده است.

می توانید پست خود یا هر موضوع عمومی را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنید.

روی هواپیمای کاغذی در پایین تاپیک کلیک کنید ، add Story  را انتخاب کنید و اینستاگرام به طور خودکار راه اندازی می شود. از آنجا می توانید پست را ویرایش کنید یا آن را مستقیماً با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید.

توجه: مانند پست اینستاگرامی که در استوری خود به اشتراک می گذارید، نمی توانید محتوای رشته ای را که مجدداً به اشتراک می گذارید ویرایش کنید. می‌توانید پس‌زمینه استوری خود را تغییر دهید یا استیکر یا گیف اضافه کنید، اما هیچ نقاشی روی پست اصلی یا تغییر دیگری وجود ندارد.

5. اگر در اینستاگرام تأیید شده باشید، در Threads تأیید خواهید شد

مدیران شبکه های اجتماعی می توانند نفس راحتی بکشند. اگر قبلاً در اینستاگرام تأیید شده اید، به طور خودکار در Threads تأیید می شوید. بدون نیاز به پرش از طریق حلقه ها برای دریافت دوباره آن علامت آبی کوچک!

هنگامی که یک حساب تایید شده اینستاگرام یک حساب کاربری در Threads ایجاد می کند، علامت آبی به طور خودکار در کنار نام کاربری آن ظاهر می شود.

6. از حساب‌های جعلی یا کپی‌برداری دوری کنید

مطمئن نیستید که کاربر مناسبی در Threads دارید؟ می‌توانید از پروفایل اینستاگرام آنها برای تأیید هویت شخصی قبل از تعامل با آنها در Threads استفاده کنید.

اگر می‌خواهید تأیید کنید که شخصی همان چیزی است که می‌گوید، به پروفایل اینستاگرام او بروید و روی پیوند Threads در زیر نام کاربری او کلیک کنید. این شما را مستقیماً به نمایه Threads آنها می‌برد، جایی که می‌توانید کاربر را دنبال کنید و خیالتان راحت باشد که فرد مناسبی را انتخاب کرده‌اید.

7. از پیمایش بدون تبلیغات لذت ببرید

برنامه Threads در حال حاضر هیچ گونه تبلیغات یا ویژگی کسب درآمد ندارد، اگرچه احتمالاً در آینده نزدیک تغییر خواهد کرد. در حال حاضر، از پیمایش بدون وقفه لذت ببرید!

منبع عکس

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×