» رشد و توسعه فردی » تبدیل سایز کفش ایرانی به امریکایی
تبدیل سایز کفش ایرانی به امریکایی
رشد و توسعه فردی

تبدیل سایز کفش ایرانی به امریکایی

مهر 25, 1402 61

تبدیل سایز پای ایرانی به سایز پای آمریکایی کمی مشکل است زیرا دو کشور از استانداردهای اندازه گیری متفاوتی استفاده می‌کنند. با این حال، در این مقاله از سایت لرن دیلی، سعی می‌کنیم با ارائه یک راهنمای کلی به شما کمک کنیم تا سایز پای ایرانی خود را به سایز پای آمریکایی تبدیل کنید. لطفاً توجه داشته باشید که اندازه کفش‌ها ممکن است در برندها و مدل‌ها یکسان نباشد، بنابراین این روش ممکن است ۱۰۰٪ دقیق نباشد.

دلایل اصلی تبدیل سایز کفش ایرانی به امریکایی

دلیل اصلی تبدیل سایز پای ایرانی به آمریکایی را فرآیند خرید می‌دانند. هنگام خرید در ایالات متحده یا مناطقی که از سیستم‌های اندازه آمریکایی استفاده می‌کنند. شما باید با فروشنده ارتباط برقرار کنید و اندازه را درک کنید. کسانی که اندازه پای خود را در سیستم ایران می‌دانند آن را به استانداردهای آمریکایی تبدیل می‌کنند. پیدا کردن کفش مناسب در این مناطق آسانتر خواهد بود.
هر کشور و منطقه‌ای استانداردهای اندازه پا منحصر به فرد خود را دارد، بنابراین تبدیل سایز بین این استانداردها، یافتن سایز کفش مناسب را هنگام خرید، به صورت حضوری یا آنلاین از فروشگاه‌هایی که از استانداردهای متفاوتی برای اندازه استفاده می‌کنند، آسان می‌کند. آن‌ها این کار را انجام می‌دهند. این روش از خرید کفش‌های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ اجتناب می‌کند و کفش‌هایی راحت و مناسب می‌سازد. همچنین فرآیند مقایسه اندازه‌ها در بین برندها و مدل‌ها را تسهیل می‌کند و یافتن اندازه مناسب را آسان می‌کند.

استاندارد سایز پای ایرانی چیست؟

ما در ایران از استانداردهای اروپایی برای تعیین سایز پا و کفش خود استفاده می‌کنیم. این نوع استاندارد اندازه گیری یک سیستم اندازه گیری معمولی است که در بسیاری از کشورهای اروپایی و ایران برای کفش استفاده می‌شود. و در سطح بین المللی شناخته شده است این سیستم بر اساس اندازه گیری طول پا در سانتی متر است.
راهنمای تبدیل سایز پای ایران به آمریکا
در استاندارد سایز پای ایرانی یا اروپایی، هر سایز کفش با محدوده خاصی از طول پا بر حسب سانتی متر مطابقت دارد. سایزها معمولاً در سایزهای کامل یا نیم ارائه می‌شوند و اغلب در سایزهای مردانه و زنانه موجود هستند. توجه به این نکته ضروری است که سایز پای ایرانی برای خانم‌ها و آقایان یکسان بوده و محدودیتی ندارد، یعنی برای کفش‌های مردانه و زنانه به یک اندازه استفاده می‌شود. فقط تفاوت در عرض یا شکل نهایی پاها را در بر می‌گیرد.

از دست ندید:  پاك كردن چسب يك دو سه از روی لباس

نمونه‌هایی از سایز پاهای ایرانی مردانه و زنانه

در این مرحله نمونه‌ای از سایزهای کفش ایرانی مردانه و زنانه را ارائه می‌کنم تا بدانید هنگام تبدیل سایز پای ایرانی به آمریکایی با چه اعدادی سروکار دارید:

✅سایز پای مردان:
سایز ۴۰ متناسب با طول پا تقریباً ۲۵.۰-۲۵.۵ سانتی متر است.
اندازه ۴۱ مربوط به طول پا ۲۵.۶ – ۲۶.۰ سانتی متر است.

✅سایز پای زنان:
سایز ۳۵ متناسب با طول پا ۲۲.۰-۲۲.۵ سانتی متر است.
اندازه ۳۶ مربوط به طول پا تقریباً ۲۲.۶-۲۳.۰ سانتی متر است.

فراموش نکنید که اگرچه سیستم سایز پا در ایران روش دقیقی برای سایزبندی ارائه می‌دهد، اما این اندازه‌ها ممکن است بین برندها و مدل‌های مختلف کفش متفاوت باشد. همچنین کشورهای مختلف ممکن است در اندازه هر جفت کفش تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.


جدول تبدیل سایز کفش ایرانی به امریکایی مردانه

تبدیل سایز پا مردانه
تبدیل سایز پا مردانه

 

جدول تبدیل سایز کفش ایرانی به امریکایی زنانه

تبدیل سایز پا زنانه
تبدیل سایز پا زنانه
5/5 - (3 امتیاز)

تعداد دیدگاهها: 1

  1. moeen

    👌👌عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×