» کسب و کار » سرمایه گذاری » ایلان ماسک در تگزاس فرودگاه اختصاصی می سازد
فرودگاه ایلان ماسک
سرمایه گذاری

ایلان ماسک در تگزاس فرودگاه اختصاصی می سازد

تیر 11, 1401 زمان مطالعه: 12 دقیقه 50

در تابستان 2022، شایعاتی مبنی بر اینکه ایلان ماسک به دنبال ساخت فرودگاه خود در آستین، تگزاس است، شروع شد. این فرودگاه که بین تسلا، اسپیس ایکس و شرکت بورینگ قرار دارد، در موقعیت ایده آلی برای سفر بین فرودگاه و سه شرکت او در مرکز ایالت ایالات متحده قرار می گرفت.
در حالی که این شایعات توسط خود ماسک رد شد و توئیت کرد که به دلیل اینکه فرودگاه بین‌المللی آستین-برگستروم (AUS) پنج دقیقه با ماشین از مقر سازنده خودروهای الکتریکی فاصله دارد، “احمقانه” بود، آیا او می‌توانست این کار را انجام دهد؟ به هر حال، این میلیاردر در خریدهای تجاری، از جمله خرید اخیرش از توییتر، استعداد زیادی دارد.
اما خرید، تغییر کاربری یا ساختن فرودگاه کاری نیست که بتوانید از روی هوس انجام دهید. نه تنها به مقدار قابل توجهی از بودجه نیاز دارد، بلکه می‌تواند فرآیندی طولانی برای تضمین مجوزهای مختلف از سوی اداره هوانوردی فدرال (FAA) باشد، بدون اینکه به موانع بوروکراتیک محلی اشاره کنیم.

فرودگاه های خصوصی – آیا تعداد زیادی فرودگاه در ایالات متحده وجود دارد؟

هزاران فرودگاه با کاربری خصوصی در ایالات متحده وجود دارد. با این حال، بسیاری از مدیران مستقر در سیلیکون ولی و دیگر مراکز فناوری سنگین در ایالات متحده تصمیم به ساخت فرودگاه های خود گرفته اند، شاید به دلیل پیچیدگی های مربوط به ساخت چنین ساختاری، بهره برداری و نگهداری از آن.
نزدیک ترین نمونه می تواند ترمینال گوگل در فرودگاه بین المللی Norman Y. Mineta San Jose (SJC) باشد. این ترمینال که در کالیفرنیا واقع شده است، حداقل طبق گفته‌های Signature Flight Support، اپراتورهای این ترمینال، که در سال 2015 افتتاح شد، «در چند دقیقه سیلیکون ولی» قرار دارد. پشت ترمینال بودند و CNBC قیمت 82 میلیون دلاری را گزارش کرد. با این حال، قابل توجه است که فرودگاه متعلق به یک نهاد عمومی – شهر سن خوزه – است و دو شرکت (Signature Flight Support و Blue City Holdings) باید زمین را قبل از ساخت اجاره می کردند.
با این وجود، فرودگاه‌های خصوصی – که به‌عنوان «فرودگاه دولتی یا خصوصی، که برای استفاده عموم باز یا در دسترس نیست، اما ممکن است با دعوت مالک یا مدیر در دسترس دیگران قرار گیرد» تعریف می‌شوند – در سراسر ایالات متحده فراوان هستند. برخی از غذاها برای افراد فوق ثروتمند. از طرف دیگر، خصوصی سازی مربوط به فرودگاه شهر ایست همپتون (HTO) بود که قاضی پرونده را به آن محکوم کرد.
5/5 - (1 امتیاز)
از دست ندید:  مدیر عامل گوگل 226 میلیون دلار غرامت برای سال 2022 دریافت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×