» اخبار داغ » ویژگی های ios17
ویژگی های ios17
اخبار داغ - تکنولوژی - موبایل

ویژگی های ios17

اردیبهشت 2, 1402 40

چند ماه تا رونمایی از سیستم عامل iOS ۱۷ در ۵ ژوئن فاصله داریم، اما اطلاعات محدودی در مورد این به روزرسانی در دست می باشد زیرا اپل در حال حاضر روی بخش سخت افزاری دارد کار می‌کند.
به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، iOS ۱۷ شامل برخی از «درخواستی‌ترین ویژگی ها» است که کاربران می‌خواستند، بنابراین ممکن است مهم‌تر از آن چیزی باشد که در ابتدا تصور می‌شد. منابع قابل اعتماد دیگری که با MacRumors صحبت کردند، سایر ویژگی‌های آینده مانند به‌روزرسانی‌های مرکز کنترل، ویجت‌های فعال و موارد دیگر را برجسته کرده‌اند.
اپل در ابتدا قصد داشت iOS ۱۷ را به‌روزرسانی «tuneup» با تمرکز بر رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد بسازد، اما اکنون شامل چندین «ویژگی‌هایی که خوب است داشته باشید» است. با این حال، مانند صفحه نمایش قفل اصلاح شده‌ای که در iOS ۱۶ دیدیم. اپل همچنان قصد دارد باگ‌های مهمی را رفع کند و عملکرد را افزایش دهد، اما برخی ویژگی‌های سرگرم‌کننده وجود خواهد داشت که منتظر آن هستیم. در این مقاله از لرن دیلی ویژگی هایی که احتمال دارد بر روی ورژن جدید باشد را بررسی خواهیم کرد.

ویژگی‌های جدید در iOS ۱۷ (در 27 آوریل)

جدیدترین ویژگی‌هایی که در یک پست در شبکه اجتماعی ویبو از حساب کاربری فردی که رنگ زرد آیفون 14 را افشا کرده بود منتشر شده به جدیدترین ویژگی‌های ios 17 اشاره کرد:

امکان تغییر سایز نوشته‌ها در صفحه قفل
امکان به اشتراک‌گذاری طرح صفحه قفل برای کاربران دیگر آیفون‌ها
امکان مشاهده اشعار آهنگ‌های اپل موزیک در صفحه قفل
تغییرات رابط کاربری در برنامه اپل موزیک به همراه ساده‌تر کردن ظاهر اپلیکیشن
امکان تغییر نام پوشه‌های App Library به صورت دستی
تغییرات طراحی در کنترل سنتر
امکان تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه به صورت آزادانه، به مانند اسلایدر تنظیم صدا 

Control Center

مرکز کنترل

به گفته منبعی که برنامه‌های آینده اپل را در گذشته به دقت پیش بینی کرده است، iOS ۱۷ می‌تواند تغییرات «عمده» را در مرکز کنترل داخلی (control center) ایجاد کند.
انتظار می‌رود که مرکز کنترل اصلاح‌شده یکی از برجسته‌ترین تغییراتی باشد که به iOS ۱۷ می‌آید، اما در حال حاضر، هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه تغییرات خاصی فراتر از «UI» و «سفارشی‌سازی» در حال انجام است، وجود ندارد.

مرکز کنترل از زمان عرضه iOS ۱۱ در سال ۲۰۱۷، به روزرسانی قابل توجهی را ندیده است.

برنامه روزنامه نگاری

اپل در حال توسعه یک برنامه ژورنال‌نویسی است که به کاربران امکان می‌دهد فعالیت‌ها و افکار خود را از طریق گزارش زندگی روزمره خود پیگیری و ثبت کنند. به گفته وال استریت ژورنال، این اپلیکیشن رفتار کاربر را تجزیه و تحلیل می‌کند تا مشخص کند که یک روز معمولی چگونه است، از جمله اینکه چقدر زمان در خانه سپری می‌شود و آیا یک روز شامل چیزی خارج از هنجار می‌شود یا خیر.

موضوعات بالقوه‌ای را پیشنهاد می‌کند که کاربر ممکن است بخواهد در مورد آن‌ها بنویسد، و می‌تواند دوستانی را که در این نزدیکی هستند شناسایی کند. این اپلیکیشن می‌تواند با پیام‌های متنی و تماس‌های تلفنی ادغام شود، اما تمام داده‌ها و تجزیه و تحلیل روزانه روی دستگاه انجام می‌شود. اپلیکیشن ژورنالینگ را می‌توان با iOS ۱۷ معرفی کرد.

Dynamic Island

Dynamic Island

گفته می‌شود که اپل در حال بهبود Dynamic Island است تا بتواند کارهای بیشتری انجام دهد. ظاهراً بخش بازاریابی اپل تیم توسعه را تحت فشار قرار داده است تا قابلیت‌های بیشتری را به جزیره دینامیک اضافه کنند، زیرا مدل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر آیفون ۱۵ هنگام عرضه از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند.

برای مثال، رابط Siri روی صفحه را می‌توان در جزیره دینامیک ادغام کرد و باعث می‌شود که پاپ‌آپ Siri در آیفون کمتر مزاحم شود. جابجایی سیری به Dynamic Island به محتوای روی صفحه اجازه می‌دهد بدون رابط دایره‌ای سیری فعلی که روی صفحه نمایش را پوشانده است، کاملاً نمایان شود.

ابزارک‌های فعال active widgets

اپل در حال آزمایش ویجت‌های فعال برای صفحه اصلی و Today View در آیفون است، اما این ویژگی به هیچ وجه تایید نشده است. در صورت پیاده‌سازی، ویجت‌های فعال می‌توانند شامل دکمه‌های یک ضربه‌ای، اسلایدی و موارد دیگر باشند، با هدف پویاتر کردن و تعاملی کردن ویجت‌ها.

از دست ندید:  عوض كردن تصوير زمينه ايفون

جستجوی بهبود یافته و spotlight

بهبودهای قابل توجهی در عملکردهای جستجو و Spotlight در سراسر سیستم ایجاد خواهد شد، اگرچه جزئیات خاصی در دسترس نیست.

Wallet App

برنامه کیف پول wallet

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، برنامه Wallet به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کند، اما ما اطلاعات دقیقی درباره آنچه در راه است نمی‌دانیم.

Finy My

در میان به‌روزرسانی اطلاعات مکان، بهبودهایی در برنامه Find My و عملکردهای مرتبط با Find My وجود خواهد داشت.

عملکرد و ثبات

بهبود عملکرد، کارایی و ثبات از اهداف اصلی به‌روزرسانی iOS ۱۷ است. اپل همچنین روی پشتیبانی طولانی مدت از دستگاه‌های قدیمی کار خواهد کرد. نسخه‌های بتا اولیه ممکن است در برخی از دستگاه‌هایی که دارای رم ۳ گیگابایتی هستند ناپایدار باشد، اما انتظار می‌رود اپل در طول دوره آزمایش بتا ثبات را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

Support for the Mixed Reality Headset

پشتیبانی از Mixed Reality Headset

هدست AR/VR اپل به تنهایی کار خواهد کرد و اپ استور مخصوص به خود را خواهد داشت، اما احتمالاً سطحی از یکپارچگی بین هدست و آیفون وجود خواهد داشت، حتی اگر محدود به Handoff باشد.
همه محصولات اپل به طرق مختلف با یکدیگر تعامل دارند و بنابراین ما منتظر ویژگی‌های جدید مرتبط با هدست در iOS ۱۷ هستیم.

CarPlay Updates

به روزرسانی CarPlay

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان ۲۰۲۲، اپل پیش نمایشی از تجربه جدید CarPlay ارائه کرد که ادغام عمیق‌تری با وسایل نقلیه دارد و امکان کنترل عملکردهای خودرو مانند صدا و رادیو را از طریق CarPlay فراهم می‌کند.
اپل همچنین قصد دارد ویجت‌ها و پشتیبانی از چندین نمایشگر را اضافه کند. اولین وسایل نقلیه با نسل بعدی ادغام CarPlay قرار است در اواخر سال ۲۰۲۳ عرضه شوند، به این معنی که احتمالاً پشتیبانی در iOS ۱۷ یا به روزرسانی iOS ۱۷ ساخته خواهد شد.

Support for Sideloading and Alternate App Stores

پشتیبانی از Sideloading و Alternate App Stores

قوانین اروپایی اپل را ملزم می‌کند که از سال ۲۰۲۴ اجازه استفاده جانبی را بدهد و اپل در حال برنامه ریزی برای ایجاد تغییرات در iOS ۱۷ است.
مشتریان در اروپا ممکن است بتوانند بدون استفاده از اپ استور در iOS ۱۷ برنامه‌ها را دانلود کنند و اپل مجبور است به مردم اجازه دهد از ابزارهای نصب جایگزین مانند فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث استفاده کنند. توسعه‌دهندگان نیازی به پرداخت هزینه‌های ۱۵ تا ۳۰ درصدی اپل برای برنامه‌هایی که مشتریان با استفاده از ابزارهای جایگزین نصب می‌کنند، ندارند، اما اپل همچنان قصد دارد مبلغی را دریافت کند.

برای شروع، تغییرات جانبی محدود به مشتریان در اتحادیه اروپا خواهد بود، اما از آنجایی که سایر کشورها قوانینی مشابه قانون بازارهای دیجیتال در اروپا تصویب می‌کنند، اپل می‌تواند این عملکرد را گسترش دهد.

تغییرات عمده‌ای که باید برای اجرای پشتیبانی از بارگذاری جانبی ایجاد شود، به دلیل منابع مهندسی مورد نیاز، می‌تواند به طور بالقوه بر توسعه iOS ۱۷ تأثیر بگذارد.

مرورگرهای شخص ثالث بدون WebKit

اپل در iOS ۱۷، همراه با اجازه دادن به فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث، می‌تواند به مرورگرهای شخص ثالث اجازه دهد تا با حذف الزامات WebKit، از موتورهای خود استفاده کنند. در حال حاضر، مرورگرهای شخص ثالث مانند کروم و فایرفاکس باید با موتور مرورگر منبع باز اپل WebKit بر روی دستگاه‌های iOS مطابق قوانین اپل ساخته شوند، اما قانون بازارهای دیجیتال اروپا، اپل را از اجبار مرورگرها به استفاده از WebKit منع می‌کند.

اپل می‌تواند این تغییرات را تنها در اروپا انجام دهد و هنوز مشخص نیست که آیا الزامات WebKit در سراسر جهان برداشته می‌شود یا فقط برای برنامه‌های مرورگر توسعه یافته برای استفاده در اروپا.

Beta Limitations

محدودیت‌های بتا

با iOS ۱۶.۴ و iPadOS ۱۶.۴، اپل روش نصب نسخه‌های بتای توسعه‌دهنده و عمومی را در آیفون و آی‌پد تغییر داد. از نمایه‌ها دیگر برای نصب به‌روزرسانی‌ها استفاده نمی‌شود، در عوض اپل به یک Apple ID متصل به حساب توسعه‌دهنده یا حسابی که برای نسخه بتا عمومی ثبت شده است، نیاز دارد.

این حرکت مانع از آن می‌شود که غیرتوسعه‌دهنده‌ها نتوانند نسخه بتای iOS ۱۷ را از طریق یک نمایه توسعه‌دهنده مشترک نصب کنند، زیرا هر نصب از طریق Apple ID مرتبط با حساب توسعه‌دهنده احراز هویت می‌شود.

 

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×