» تکنولوژی » آیفون 14 پرو احتمالا دارای 6 گیگابایت رم سریع‌تر خواهد بود
رم 6 گیگ آیفون 14
تکنولوژی - موبایل

آیفون 14 پرو احتمالا دارای 6 گیگابایت رم سریع‌تر خواهد بود

تیر 11, 1401 زمان مطالعه: 10 دقیقه 50

تقریبا دو ماه دیگر تا زمانی که اپل قرار است در رویداد پاییزی سالانه خود آیفون ‌14 را معرفی کند، فاصله داریم. همانطور که شایعات حکایت می‌کنند، اپل امسال پاییز بسیار شلوغی را تجربه خواهد کرد و علاوه بر آیفون‌های جدید، نسخه‌های جدید اپل واچ و ایرپاد نیز احتمالا معرفی خواهند شد.
بر اساس گزارش دیجی تایمز، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس هر دو دارای 6 گیگابایت رم و نوع جدیدتر و سریعتر حافظه خواهند بود.
این گزارش ادعا می‌کند که مدل‌های رده بالای سری آیفون‌های آینده دارای 6 گیگابایت رم LPDDR5 هستند که نوع حافظه سریع‌تر و کارآمدتری نسبت به استانداردهای قدیمی‌تر است. آیفون‌های فعلی دارای LPDDR4X هستند و انتظار می‌رود که این وضعیت برای مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ نیز ادامه داشته باشد.
برخلاف سری آیفون 13 که از 4 گیگابایت حافظه شروع می شود، تمامی مدل های سری آیفون 14 دارای 6 گیگابایت رم خواهند بود. حافظه LPDDR5 در آیفون های رده بالاتر به معنای عملکرد بهتر و کم مصرف تر در مقایسه با مدل های استاندارد است. ترکیب به صورت زیر خواهد بود:
آیفون 14: 6 گیگابایت (LPDDR4X)
آیفون 14 حداکثر: 6 گیگابایت (LPDDR4X)
آیفون 14 پرو: 6 گیگابایت (LPDDR5)
آیفون 14 پرو مکس: 6 گیگابایت (LPDDR5)
در یک تغییر نسبت به گذشته، شایعه شده است که تنها مدل های رده بالاتر آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس از تراشه جدید «A16» استفاده می کنند. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اولین بار در ماه مارس گزارشی از استاندارد حافظه جدیدتر ارائه کرد و گفت که مدل های استاندارد آیفون 14 تراشه A15 را حفظ خواهند کرد.
تنها دو ماه دیگر تا زمانی که اپل قرار است آیفون 14 را در رویداد پاییزی سالانه خود معرفی کند، فاصله داریم. شایعه شده است که اپل برای امسال پاییز شلوغی را برنامه ریزی کرده است و آیفون های جدید، اپل واچ ها و ایرپادها همگی در افق هستند.
شایعه شده است که آیفون های جدید دارای چندین ویژگی و تغییرات جدید هستند، از دوربین های بهبود یافته قابل توجه گرفته تا رنگ بنفش بالقوه جدید، جایگزینی بریدگی سوراخ دار و قرص شکل و موارد دیگر. با جمع بندی ما می توانید درباره هر آنچه در مورد آیفون های آینده می دانیم بیشتر بدانید.
امتیاز دهید post
از دست ندید:  بهترین هدفون های 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×