» اخبار داغ » آیفون ۱۵ احتمالا اولین گوشی بدون دکمه اپل خواهد بود
آیفون ۱۵ احتمالا اولین گوشی بدون دکمه اپل خواهد بود
اخبار داغ - تکنولوژی - موبایل

آیفون ۱۵ احتمالا اولین گوشی بدون دکمه اپل خواهد بود

اسفند 3, 1401 60

در حالی که ماه گذشته آیفون ۱۴ پرو با معرفی جزیره دینامیک جدید سر و صدای زیادی به پا کرد، طراحی استاندارد آیفون ۱۴ با یک شانه بالا انداختن جمعی مواجه شد. تقریباً دقیقاً مشابه آیفون ۱۳ است – هم در داخل و هم در خارج و اگر شایعات جدید را باور کنیم، چشمگیرترین تغییر طراحی سال آینده منحصر به مدل‌های Pro نیز خواهد بود.

دکمه آیفون 15 حذف می شود

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل ادعا کرده است که دو مدل آیفون ۱۵ پرو اولین گوشی‌هایی هستند که دکمه‌های فیزیکی را به طور کامل حذف می‌کنند و دکمه‌های صدا و پاور با لمس لمسی جایگزین می‌شوند. (در حال حاضر بهترین تجربه آیفون موجود را می‌خواهید؟ بهترین معاملات امروز آیفون ۱۴ را بررسی کنید.)

در مجموعه‌ای از توییت‌ها، کو ادعا می‌کند که «دکمه صدا و دکمه پاور دو مدل آیفون رده بالا ممکن است از طراحی دکمه حالت جامد استفاده کنند (مشابه طراحی دکمه هوم آیفون 7/8/SE2».

دکمه هوم ذکر شده برای iPhone SE از موتور «taptic» اپل (که بله، کلمه خود اپل برای «haptic» است) استفاده می‌کند تا احساس فشار یک دکمه را ایجاد کند – اما آنچه کاربر در واقع احساس می‌کند بازخورد ارتعاشی است.

این اولین باری نیست که می‌شنویم اپل قصد دارد دکمه‌ها را به طور کامل حذف کند.  ما شنیده‌ایم که می‌گویند (در برگه جدید باز می‌شود) که اپل به لطف سطوح حساس به لمس، روی پیاده‌سازی دکمه‌ها یا لغزنده‌های ناپدید می‌شود.  درست مانند شایعاتی که در مورد برنامه ریزی اپل برای یک آیفون بدون پورت وجود دارد، به نظر می‌رسد که این شرکت برای دستیابی به یک طراحی کاملاً یکپارچه در جهنم است – شاید در نهایت به چشم‌انداز نهایی استیو جابز برای آیفون دست یابد.

از دست ندید:  پاك كردن سابقه جستجو در گوگل کامپیوتر

زمان نشان خواهد داد که آیا واقعاً در سال ۲۰۲۳ به دنبال آیفون بدون دکمه هستیم یا خیر. اما در حالی که انتظار نداریم سال آینده پورت شارژ مطابق با جک هدفون باشد، به نظر می‌رسد که USB-C بیشتر و بیشتر شود. بالاخره در راه است.

برای یادگیریِ بی حد و مرز همراه لرن دیلی باشید!

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×