» بدون دسته بندی » ناسا شرکت تامین کننده سوخت موشک‌های خود را جریمه و برکنار کرد
بدون دسته بندی

ناسا شرکت تامین کننده سوخت موشک‌های خود را جریمه و برکنار کرد

تیر 14, 1401 زمان مطالعه: 10 دقیقه 30

اسپیس ایکس از موشک «فالکون 9» با موتور «Merlin 1D» برای انجام پروازهای ناسا استفاده می‌کند. این موتور از «RP-1» یا نفت سفید به عنوان سوخت و از اکسیژن مایع به عنوان اکسید کننده برای روشن کردن سوخت استفاده می‌کند. آلوده بودن مواد مذکور می‌تواند به موتور موشک آسیب بزند و منجر به بروز مشکلاتی مانند مسدود شدن لوله‌های خنک کننده موتور شود.

پیمانکار تامین سوخت موشک تگزاس که با سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) قرارداد داشت، پس از اعتراف به تامین سوخت با ناخالصی‌ها و تقلب توسط قاضی دویست و هفتاد و پنج هزار دلار جریمه شد. از همکاری با پیمانکاران فدرال حذف شد.

این شرکت پیمانکار سوخت در همکاری هشت‌ساله خود، سوخت پرتاب موشک‌های ناسا و پنتاگون را تامین کرد. این شرکت همچنین در تامین سوخت پرتاب اسپیس ایکس نقش داشت.

پس از جلسه استماع روز پنجشنبه و رای قاضی، این شرکت دیگر نمی‌تواند با سازمان‌های دولتی فدرال قراردادی منعقد کند.

جزئیات این تصمیم توسط دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی تگزاس به اشتراک گذاشته شد که نشان داد نمایندگان شرکت به جعل سوابق اعتراف کردند. جنیفر بی‌لوری، افسر ارشد اجرای قانون فدرال در منطقه جنوبی، اعلام کرد: «شرکت حمل و نقل آناهواک، که با شرکت تگزاس – تامین کننده سوخت موشک – در این زمینه همکاری می‌کرد، سوخت موشک آلوده را برای پرتاب‌های ناسا و پنتاگون منتقل کرد. او اعتراف کرده است.»

گری مونتو و برانت شارپیوت، نمایندگان Anahuac در ماه فوریه در دادگاه شهادت دادند و در آن زمان موافقت کردند که ۲۵۱۰۰۰ دلار سود حاصل از این حرکت را به دادگاه بازگردانند. قاضی این ناحیه، «آلفرد بنت» این شرکت حمل و نقل را محکوم کرده و آن را مجبور به پرداخت جریمه اضافی کرده است. افزود: مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون بخشی از هویت این شهر است و این شرکت دیگر فرصتی برای همکاری با آن‌ها ندارد.

اسپیس ایکس از موشک فالکون ۹ با موتور Merlin ۱D برای انجام پروازهای ناسا استفاده می‌کند. این موتور از RP-1 یا نفت سفید به عنوان سوخت و از اکسیژن مایع به عنوان اکسید کننده برای احتراق سوخت استفاده می‌کند. آلودگی مواد ذکر شده می‌تواند به موتور موشک آسیب برساند و مشکلاتی مانند مسدود شدن لوله‌های خنک کننده موتور را به همراه داشته باشد.

از دست ندید:  موسیقی راک علی‌رغم محدودیت‌ها، یک پدیده فرهنگی بین‌المللی شد

برای یادگیریِ بی حد و مرز همراه لرن دیلی باشید!

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×