» اخبار داغ » پروژه opensoil آیا کلاه برداری است؟
پروژه opensoil آیا کلاه برداری است؟
اخبار داغ

پروژه opensoil آیا کلاه برداری است؟

فروردین 10, 1402 51

منبع خبر: bit24.cash و طبق نظرات و تجربیات گفته شده کاربران ایرانی این پلتفرم 

به هیچ وجه در این برنامه سرمایه گذاری نکنید

اپن پروژه سرمایه گذاری اوپن سویل یا شرکت اپن سویل (OpenSoil) تنها یک نمونه از صدها پلتفرم ارز دیجیتال عجیب و غریب است که با کمترین جستجو و تبلیغ در میان کاربران ایرانی محبوب می شود. در ادامه لرن دیلی مسیر کلاهبرداری بودن یا نبودن اوپن سویل را بررسی کرد.

مقدمه های بر اپن سویل (OpenSoil) و پروژه های مشابه

دنیای ارز دیجیتال با وجود همه مزیت‌هایی که برای کاربران و افزایش آزادی مالی آنها دارد، راهکار مناسبی هم در اختیار کلاهبرداران قرار می‌دهد تا راحت‌تر از گذشته پول‌های ساده را به جیب بزنند! زمانی که کاربران با استفاده از دیجیتال روی یک پلتفرم ناشناس سرمایه گذاری می‌کنند، مالک پلتفرم می‌تواند در هر جای دنیا باشد. با توجه به نوع رمز استفاده، ردیابی دارایی‌های به سرقت هم بسیار بدتر از ردیابی آرزوهای فیات خواهد بود. یک صرافی ارز دیجیتال معتبر از لیست کردن ارزهای نامعتبر و مشکوک به کلاهبرداری خودداری می‌کند، اما طراحان این آرزوها همچنان برای فروش خواهند کرد.

موفقیت پروژه‌های کلاهبرداری بر کریپتو در ایران به گونه‌ای بوده است که تقریباً هر هفته می‌توان یک پروژه جدید با ساختار مشابه و نام متفاوت پیدا کرد. اوپن سویل نیز یکی از همین پروژه‌های سرمایه‌گذاری یا به عبارتی صحیح‌تر، طرح پانزی است که سرمایه‌گذاری کاربران ایرانی را در قالب آرزو تتر جذب کند. برخی از کاربران از تقلبی بودن این پروژه اطلاع دارند و باز هم تصمیم می گیرند در آن فعالیت ها داشته باشند. اما به خاطر عده‌ای از کاربرانی که ممکن است اطلاعات کافی در این مورد وجود نداشته باشد، در ادامه گزارشی کاملاً واضح برای اثبات کلاهبرداری بودن پروژه OpenSoil را ارائه می‌کند.

بازدیدکنندگان سایت اوپن سویل اهل کدام کشور هستند؟

users opensoil

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، آمار وب سایت Similarweb حاکی از آن است که بیش از 75 درصد از بازدیدکنندگان اوپن سویل ایرانی هستند! این یعنی مالکان پروژه اپن سویل کاربران ایرانی را به عنوان قربانی اصلی خود انتخاب کرده اند. با توجه به این آمار می‌توان گفت که کلاهبرداران به این نتیجه رسیده‌اند که پروژه‌های پانزی در ایران و سایر جهان سوم با موفقیت همراه هستند. علاوه بر این، ساکنین این کشور برای پیگرد قضایی بین‌المللی بسیار محدود است.

در کنار این آمار، باید کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی که به زبان فارسی وارد می‌شوند، برای این پروژه ایجاد می‌شود، هم اشاره می‌کند که کم‌تعداد محل است. این کانال اگر متعلق به کلاهبر اصلی نباشد، معمولاً به افراد زیرمجموعه‌گیر تعلق دارد که سعی می‌کنند با جذب و در دام انداختن کاربران جدید درآمد خود را افزایش دهند و تا پیش‌ها از توقف پروژه‌های اپن، سود خود را به میزان بیشتری افزایش دهد.

از دست ندید:  6 تا از بهترین پادکست های انگیزشی فارسی

روش سرمایه گذاری در پلتفرم اپن سویل (OpenSoil) چگونه است؟

سایر پروژه‌های مشابه، در اوپن سویل هم از کاربران درخواست می‌کنند که سرمایه خود را در قالب ارز دیجیتال واریز کنند. کاربران روزانه هم با توجه به سطح VIP بین 2.3 تا 4.8 درصد در نظر گرفته شده است! این یعنی اوپن سویل بدون هیچ توضیحی در مورد نحوه یا نوع فعالیتش (در سایت اپن سویل منبع درآمد پلتفرم صرفاً آربیتراژ اعلام شده است!)، سودی شگفت انگیز را می دهد که هیچ بانک یا موسسه مالی معتبری حتی توان رقابت با آن را هم ندارد. نداشت.

نکته جالبی که در روش زیرمجموعه‌گیری هرمی این پروژه وجود دارد، این است که اگر دوست خود را معرفی کنید، به عنوان زیرمجموعه اول معادل 21 درصد از افراد روزانه را به دست می‌آورید. حالا اگر دوست شما نفر دوم را هم دعوت کند، 7 درصد از درآمد وی را هم به دست آورد و در نهایت با عضویت زیرمجموعه سوم 3 درصد از درآمد روزانه یا هم نصیب شما خواهد شد. با این توصیفات شما برای کلاهبرداران کار می‌کنید تا شاید برخی از سرمایه‌گذاری‌ها توسط آنها سهیم باشید.

آیا مالکیت مالکان پروژه اوپن سویل مشخص است؟

مالکان اپن سویل

تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید برگرفته از ویدیویی است که در وب سایت اوپن سویل آپلود شده است. در این ویدیو فردی به نام کوین خود مدیر محصول OpenSoil را معرفی کرده است، اما هیچ اطلاعات دیگری در مورد هویت خود یا شرکتی که برایش کار می‌کند، ارائه نمی‌کند. ظاهر این ویدیو قابل قبول است و کوین هم با آرامش به ما می‌گوید که به شایعات مخرب علیه اپن سویل گوش نکنید! این سوال پیش می‌آید که آیا کوین واقعاً کارمند شرکت خیالی OpenSoil است، یا فقط یکی از فریلنسرهایی است که با دریافت مبلغی اندک، ویدیوی دلخواه شما را ایجاد کرده‌اید و تقریباً هر چیزی را که می‌خواهید در مقابل دوربین تکرار کنید، می‌سازید!

علاوه بر این، در خود وب سایت اوپن سویل هیچ اطلاعاتی در مورد مالکان یا محل فعالیت شرکت وجود ندارد. در واقع OpenSoil یک وب سایت نیست و عمل یک پنل کاربری ساده است که برای جذب سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. علی‌رغم همه این موارد، کاربران باز هم سرمایه خود را بدون هیچ ضمانتی برای این پلتفرم ارسال کرده و اکنون می‌توانند کانال‌های تلگرامی مالباختگان را ایجاد کنند که به احتمال زیاد در بازگرداندن تترهای از دست رفته کاربران موفقی نخواهند داشت.

سخن پایانی

اوپن سویل همان پروژه کلاهبرداری پانزی است که هر چند وقت یکبار با نامی متفاوت در ایران محبوب می‌شود. واریز ارز دیجیتال و زیرمجموعه‌گیری دو رکن اصلی این روش کلاهبرداری هستند. کاربرانی که برای پلتفرم اپن سویل (OpenSoil) و پروژه های مشابه آن تترواریز می کنند، اغلب اوقات به سود نمی رسند و بخشی از سرمایه اصلی خود را می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

تعداد دیدگاهها: 1

  1. رحیم

    متاسفانه غیر قانونی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×