» سبک زندگی » کندن کاغذ دیواری از دیوار – آسان ترین روش
کندن کاغذ دیواری از دیوار - آسان ترین روش
سبک زندگی

کندن کاغذ دیواری از دیوار – آسان ترین روش

تیر 25, 1402 40

کاغذ دیواری یکی از مواردی است که بعد از مدتی باید تمدید شود. تنوع و کیفیت بالای کاغذ دیواری موجود در بازار که قابل تمیز کردن و تعویض می‌باشد، باعث می‌شود آن را بیش از حد بخریم. اما همه چیز همیشه به این راحتی نیست و مشکلات سر راه ما قرار می‌گیرند. کاغذ دیواری‌های قدیمی و حتی دیوارهای قدیمی از جمله این موارد هستند. از این رو در این مقاله به شما آموزش می‌دهم که چگونه کاغذ دیواری‌های قدیمی را از روی دیوار پاک کنید و می‌توانید کاغذ دیواری‌های جدیدتر را انتخاب کنید. همراه لزن دیلی باشید

مراحل کندن کاغذ دیواری قدیمی از روی دیوارهای خانه

برداشتن کاغذ دیواری‌های قدیمی کار سختی نیست، به خصوص اگر دستورالعمل‌های ساده زیر را رعایت کنید، ابتدا تمام وسایل روی دیوار و لوازم خانگی نزدیک به دیوار را بردارید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

حذف کاغذ دیواری قدیمی به نوع کاغذ دیواری و نحوه رنگ‌آمیزی دیوار بستگی دارد. گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که تصمیم می‌گیرید کاغذ دیواری را جدا نکنید، در این صورت می‌توانید بدون ایجاد حباب یا چین، کاغذ جدیدی را روی همان کاغذ بچسبانید، برای این منظور باید دیوارها را وصله و تمیز کنید و از آستر مخصوص استفاده کنید. استفاده کنید؛ اما در برخی موارد چسباندن کاغذ روی کاغذ توصیه نمی‌شود، مثلاً در مواردی که شک دارید بیش از یک لایه کاغذ روی دیوار وجود دارد یا اینکه کاغذ دیواری از فویل، وینیل پلاستیک و در این مورد کاغذ دیواری به خوبی روی آن نمی‌چسبد.

از دست ندید:  دکوراسیون منزل خود را با نصب کاغذ دیواری روی دیوار گچی بازسازی کنید

نکات مهم هنگام برداشتن و کندن کاغذ دیواری قدیمی و نصب کاغذ جدید:

اگر قصد استفاده از کاغذ وینیل را دارید که از انواع روکش کاغذ دیواری محسوب می‌شود، اگر کاغذ زیر آن وینیل باشد چسباندن بین این دو کاغذ به خوبی خشک نمی‌شود. اگر کاغذ قدیمی‌تر وینیل نباشد، چسب زیر آن خیس می‌شود و شروع به قالب‌گیری می‌کند. بازدید

هنگامی که دست خود را روی دیوار می‌کشید ممکن است صداهایی بشنوید. اگر این کار را انجام دهید، کاغذ تا می‌شود و باید تعویض شود. اگر قسمتی از کاغذ دیواری در گوشه دیوار پاره شود، وقتی دیوار ته‌نشین می‌شود، کاغذ بیشتر پاره می‌شود، پس از این مورد ساده عبور نکنید.

اگر قصد نقاشی دارید، باید کاغذ را عوض کنید. معمولاً رنگ‌آمیزی کاغذ جداسازی آن را دشوارتر می‌کند.

قبل از کندن کاغذ دیواری، نوع دیوار را مشخص کنید

دانستن نوع دیوار قبل از رنگ‌آمیزی بسیار مهم است، عمر دیوار معمولا با خشک بودن، گچی یا سفالی بودن دیوار مشخص می‌شود.

دیوار گچی
تقریباً بیش از ۵۰ سال است که چنین دیوارهایی در خانه‌ها یافت می‌شود. برای گچ کاری و دیوارهای سفالی، قطعات و قاب‌های چوبی با میخ زدن به دیوار راحت‌تر نصب می‌شوند. این دیوارها با ۲.۳ لیتر گچ و خشت پوشانده شده است. چنین دیوارهایی بسیار سخت هستند و وقتی به آن‌ها ضربه می‌زنید صدای بلندی تولید می‌کنند.

دیوار خشک
دیوار خشک حدود ۵۰ سال است که در خانه‌ها استفاده می‌شود. دیوار خشک مانند ورقه‌های گچی است که با مقوای نازک سبک پوشانده شده است، این ورق‌ها به دیوار زده می‌شود و وقتی به آن ضربه می‌زنید صدای پاپ ایجاد می‌کند. دیوارهای خشک در مقایسه با گچ و خاک رس ظریف هستند، بنابراین مراقب باشید که هنگام برخورد با دیوار به ورق‌های نازک آسیب نرسانید.

کارهای اولیه برای کندن کاغذ دیواری

قبل از شروع هر کاری، باید اتاق را آماده کنید

دستورالعمل‌ها

مرحله ۱: همه چیز را از دیوار جدا کنید

مرحله ۲: وسایل تزئینی را از روی دیوار جدا کنید

مرحله ۳: لوازم خانگی مانند مبل و… را از دیوار دور کنید

مرحله ۴: حوله‌های قدیمی را در امتداد ستون پهن کنید، این کار از کثیف شدن کف جلوگیری می‌کند.

مراحل اولیه پاک کردن کاغذ دیواری از دیوارهای خانه و محل کار

مرحله ۱

لبه کاغذ را از گوشه پایین و شکاف دیوار با کارت بلند کنید. اگر به راحتی این اتفاق می‌افتد، این کار را ادامه دهید.

گام ۲

برای برداشتن کاغذ کافی است دو طرف کاغذ دیواری را بلند کرده و با دست پایین کاغذ را نگه دارید. این کار را در تمام اتاق انجام دهید.

مرحله ۳

اگر کاغذ دیواری سفت است، از چاقو برای برش کاغذ استفاده کنید، چاقو را به صورت عمودی نگه دارید و به نوارهای افقی ۱۰ اینچی ببرید.

کندن کاغذ دیواری از روی کاشی

در برخی موارد، کاغذ دیواری به کاشی می‌چسبد. در واقع باید توجه داشته باشید که کاردک ممکن است به کاشی آسیب برساند. پس سعی کنید تا حد امکان کمتر از کاردک استفاده کنید.

جدا کردن کاغذ دیواری از دیوار گچی

روند برداشتن کاغذ دیواری از دیوار گچی هیچ تفاوتی با دیوار رنگ شده ندارد. یکی از تنها تفاوت‌ها این است که هنگام برداشتن کاغذ دیواری از روی دیوار گچی، دیگر نگران کنده شدن لایه رنگی زیر کاغذ دیواری نخواهید بود.

کندن کاغذ دیواری با بخارشوی

بخارشوی اصولا برای شستشوی سطوح مختلف استفاده می‌شود. با این حال می‌توان از آن برای کاغذ دیواری نیز استفاده کرد. به این ترتیب بخارشوی با جذب بخار آب روی کاغذ دیواری، استحکام چسب آن را کاهش می‌دهد و حذف کاغذ را آسان می‌کند. هرچه بخار بیشتری روی سطح کاغذ دیواری وارد شود، کار آسان‌تر خواهد بود.

پاره شدن کاغذ دیواری ضد آب

یکی از بهترین راه‌ها برای پاک کردن کاغذ دیواری استفاده از بخارشوی است. با این حال، دیوارهای کاغذی ضد آب ممکن است در برابر بخار آب مقاوم باشند. در این مورد می‌توان از حلال‌های شیمیایی نیز استفاده کرد.

کندن کاغذ دیواری و رنگ کردن دیوار

اگر می‌خواهید کاغذ دیواری درست کنید و دیوار را رنگ کنید، می‌توانید کاغذ دیواری را مانند بالا انجام دهید. پس از برداشتن کاغذ دیواری ممکن است مقداری از چسب آن روی سطح دیوار باقی بماند. قبل از رنگ‌آمیزی دیوارها، باید برچسب‌های روی دیوار را بردارید. برای این کار می‌توانید محلولی از آب گرم، مایع ظرفشویی و جوش شیرین تهیه کنید و روی سطح دیوار بمالید، سپس با استفاده از کاردک، چسب‌های باقی مانده را به آرامی جدا کنید.

پاک کردن کاغذ دیواری با سرکه

همچنین می‌توانید کاغذ دیواری را با مواد خانگی مانند سرکه راحت‌تر کنید. فقط سرکه را با آب گرم مخلوط کنید. سپس این محلول را با استفاده از دستمال یا اسپری روی سطح کاغذ دیواری بمالید. محلول را حداقل به مدت ۱۵ دقیقه روی دیوار قرار دهید تا به عنوان حلال چسب کاغذ عمل کند. سپس اقدام به برداشتن کاغذ دیواری کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×