» رشد و توسعه فردی » علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی
علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی
رشد و توسعه فردی

علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی

مرداد 21, 1402 11

کنترل تلویزیون از هر مارکی کار نمی‌کند. این یک مشکل آشنا برای همه کاربران تلویزیون است. در مقاله از لرن دیلی پیش رو قصد داریم به طور اختصاصی علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی را بررسی کنیم. همچنین به بررسی مشکلات کنترل جادویی در تلویزیون‌های مدل ال جی می‌پردازیم. فقط لطفاً به یاد داشته باشید که وقتی چنین مشکلاتی رخ می‌دهد. از برخورد ریموت کنترل به دیوار، کف، دسته مبل و غیره خودداری کنید. زیرا آسیب بیشتری به ریموت کنترل تلویزیون وارد خواهید کرد و اگرچه ممکن است در برخی موارد مشکل به طور موقت برطرف شود اما مشکل اصلی همچنان پابرجاست و مجدا برمی گردد.

در مرحله اول زمانی که این مشکل رخ می‌دهد؛ باتری کنترل از راه دور را بررسی کنید. اگر متوجه شدید باتری ریموت کنترل از بین رفته است، باید آن را تعویض کنید. کنترل از راه دور تلویزیون ال جی شما ممکن است قابل شارژ باشد. در این صورت لازم است برای بار اول ۶۰ دور و برای هر بار استفاده ۲۵-۳۰ دور در جهت عقربه‌های ساعت شارژ شود.
در مرحله بعد فاصله بین تلویزیون و ریموت کنترل را بررسی کنید. اصولا در مدل‌های مختلف تلویزیون این فاصله باید ۳-۴ متر باشد و بیشتر از آن نباشد.
در مرحله بعد، بررسی کنید چه چیزی ممکن است مانع از رسیدن امواج ارسالی به صفحه تلویزیون شود. در این مرحله باید ریموت تلویزیون را از چنین مکان‌هایی دور کنید یا از مجاورت لامپ‌های هالوژنی که از رسیدن این امواج به صفحه تلویزیون جلوگیری می‌کند، دور کنید.
به منظور بررسی دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی؛ لازم است از این طریق کنترل تلویزیون خود را بررسی کنید. ابتدا دوربین موبایل خود را روشن کنید و آن را به سمت قسمت چشمی تلویزیون بگیرید. کلیدهای روی کنترل از راه دور را همزمان فشار دهید و به صفحه موبایل نگاه کنید. اگر کنترل از راه دور سالم است؛ سیگنال ارسالی چشمک می‌زند و از ریموت کنترل. چراغ خاموش می‌شود. در غیر این صورت ریموت کنترل مشکل دارد.

از دست ندید:  آموزش صفر تا صد سیم کشی کولر آبی

دلیل کار نکردن کنترل جادویی چیست؟

در این قسمت از مقاله چرایی کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی به بررسی علت کار نکردن کنترل جادویی در تلویزیون‌های ال جی می‌پردازیم. برای این منظور باید کنترل تلویزیون یا Pair, Unpair را دوباره فعال و غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن کنترل تلویزیون ال جی از هر مدل مراحل زیر را دنبال کنید:

در تلویزیون‌های ال جی مدل ۲۰۱۱، باید همزمان دکمه‌های MUTE + OK روی کنترل Magic Motion را فشار داده و به مدت ۵ ثانیه نگه دارید.
در تلویزیون‌های ۲۰۱۲ ال جی لازم است دکمه‌های HOME + BACK را همزمان فشار داده یا نگه دارید.
در تلویزیون‌های ال جی مدل ۲۰۱۳ باید دکمه‌های SMART + BACK را همزمان نگه دارید.
در تلویزیون‌های ۲۰۱۴.۲۰۱۵، ۲۰۱۶.۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ال جی باید دکمه‌های HOME + BACK را همزمان فشار دهید. هیچ نوشته‌ای روی آن‌ها وجود ندارد، اما یک تصویر خانه روی دکمه‌ها وجود دارد. همزمان با هم نگه دارید.
در این مرحله باید دکمه OK را برای ثبت نام یا فعال‌سازی مجدد انتخاب کنید.
در تلویزیون‌های هوشمند ۲۰۱۲-۲۰۱۳-۲۰۱۴، به منظور فعال کردن یا جفت کردن کنترل جادویی حرکت، اگر با فشار دادن دکمه Ok روی کنترل از راه دور؛ ثبت نام Magic ناموفق بود. با نگه داشتن دکمه Back به مدت ۵ ثانیه می‌توانید این کار را انجام دهید.
اگر علامت فلش روی تصویر فعال نشده باشد؛ باید باتری داخل ریموت کنترل را چک کنید. زیرا مصرف باتری این نوع ریموت کنترل بسیار بالاست. در مدل‌هایی که دانگل جادویی داخلی ندارند و گیرنده در پشت دستگاه وصل می‌شود؛ مانند دستگاه LW باید یک بار گیرنده را جدا کرده و دوباره وصل کنید.
همچنین به خاطر داشته باشید که در راه کنترل از راه دور تلویزیون خود؛ تمام دستگاه‌هایی که پهنای باند آن‌ها با این ریموت کنترل (۲.۴ گیگاهرتز) برابر است نباید قرار داده شوند. زیرا قطعا در روند کنترل تلویزیون اختلال ایجاد می‌کنند. در این صورت بهتر است برای مدتی برق دستگاه قطع شود و پس از وصل مجدد برق و روشن شدن دستگاه تست انجام شود. یعنی un pair، دوباره جفت.

کار نکردن موس کنترل تلویزیون ال جی

چرا برخی از دکمه‌های کنترل جاویی کار نمی‌کنند؟

در ادامه مطلب دلیل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی و همچنین بررسی علت کار نکردن دکمه‌های کنترل جادویی، لازم به یادآوری است که در ریموت کنترل تلویزیون ال جی دو قسمت وجود دارد. نوع کنترل جادویی مطابق با تنظیمات کارخانه به شرح زیر است:

بخشی از کنترل از راه دور که برای دستوراتی غیر از ماوس با مادون قرمز کار می‌کند.
بخشی برای دستور ماوس؛ کنترل از راه دور از طریق بلوتوث کار می‌کند.

اگر بقیه دکمه‌های کنترل از راه دور به جز ماوس کار نمی‌کنند. ممکن است مادون قرمز دکمه‌ها مشکل داشته باشد و به همین دلیل امکان ارسال فرمان وجود نداشته باشد، باید بررسی دقیق‌تری انجام شود.

تعمیر کنترل تلویزیون ال جی با ماوس

اگر دلایل کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی را در این مقاله در نظر بگیریم. مشکل ریموت کنترل تلویزیون شما حل نشد. برای عیب‌یابی و بررسی‌های بیشتر باید به متخصصان تلویزیون ال جی در نمایندگی‌های مجاز این شرکت مراجعه کنید تا دستگاه شما آسیب بیشتری نبیند.

از دست ندید:  علت روشن ماندن چراغ سنسوردار

تعمیر کنترل تلویزیون ال جی موس دار

اگر با مواردی که به عنوان علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی در این مقاله بررسی کردیم؛ مشکل ریموت کنترل تلویزیون شما برطرف نشد برای عیب یابی و بررسی‌های بیشتر بایستی به متخصصین تلویزیون‌های ال جی در نمایندگی‌های معتبر این شرکت مراجعه نمایید تا دستگاه شما متحمل خسارات بیشتری نشود. لازم به ذکر است که به این منظور به هیچ وجه تعمیر ریموت کنترل خود را به دست هر تعمیرکار یا تعمیرگاهی واگذار نکنید. قطعا لازم است از نمایندگی‌های مجاز کمک بگیرید تا از تعمیرات فنی و تخصصی ریموت کنترل تلویزیون خود اطمینان داشته باشید.

علت کار نکردن موس کنترل تلویزیون ال جی

چرا دکمه‌ های کنترل جادویی کار می کنند اما موس عمل نمی کند؟

در این قسمت از مقاله علت کار نکردن کنترل تلویزیون ال جی به دنبال بررسی علت کار نکردن موس تلویزیون ال جی؛ لازم است یک بار فعال و غیر فعال‌سازی انجام شود. برای غیرفعال کردن کنترل جادویی تلویزیون دقیقا مطابق با ترتیبی که در پاراگراف قبلی بیان کردیم پیش روید.

 • در تلویزیون‌های سال 2011 باید همزمان دکمه MUTE + OK بر روی کنترل مجیک موشن به مدت 5 ثانیه فشرده و نگه دارید.
 • در تلویزیون‌های مدل سال 2012 باید HOME + BACK همزمان با هم بگیرید و نگه دارید.
 • در تلویزیون‌های مدل سال 2013 باید SMART + BACK را همزمان نگه دارید.
 • در تلویزیون‌های مدل سال‌های 2014، 2015، 2016، 2017 باید HOME + BACK ( نوشته ندارد ولی عکس خانه دارد) را همزمان با هم نگه دارید. برای ریجیستر کردن (فعال‌سازی) کافی است دکمه OK را بزنید.
 • برای مدل‌های Smart 2012،2013،2014 به منظور فعال‌سازی یا Pair نمودن کنترل مجیک موشن؛ اگر با زدن دکمه Ok برروی کنترل، ثبت نام مجیک انجام نشد؛ با نگه داشتن دکمه Back به صورت فشرده به مدت 5 ثانیه این امر ممکن خواهد شد.
 • در صورت فعال نشدن علامت فلش روی تصویر، در ابتدا باتری داخل کنترل را چک کنید و باتری نو داخل آن بگذارید و در مدل‌هایی که دانگل مجیک داخلی ندارند و گیرنده پشت دستگاه متصل است مانند دستگاه LW گیرنده را یک‌بار خارج کرده و مجدد وصل نمایید. ضمنا در سر راه نیز دستگاه‌هایی که پهنای باند آن‌ها (2.4 GHz) با این ریموت کنترل یکی است نباید قرار داده شود زیرا در روند کار اختلال بوجود می آورند.
 • بهتر است برق دستگاه مدتی قطع شود و پس از اتصال مجدد برق و روشن کردن دستگاه مجددا تست گرفته شود.
5/5 - (2 امتیاز)

Recent search terms:

 • https://learndaily ir/reason-why-lg-tv-control-does-not-work/

تعداد دیدگاهها: 1

 1. omid

  متشکر از راهنماییتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×