» تکنولوژی » تعرفه رجیستری گوشی های آیفون
تعرفه رجیستری گوشی های آیفون
تکنولوژی - موبایل

تعرفه رجیستری گوشی های آیفون

فروردین 7, 1402 30

بسیاری از فروشندگان اقدام به واردات غیرقانونی آیفون بدون داشتن نمایندگی رسمی در ایران کردند. و فقط آیفون‌ها نبودند. اگر بتوانید آیفون را بدون پرداخت مالیات قاچاق کنید، می‌توانید هر نوع گوشی هوشمندی را وارد کشور کنید و این کاری است که بسیاری از فروشندگان انجام دادند. با وجود ۴۰ میلیون گوشی هوشمند در کشور، می‌توانید تصور کنید که بازار ایران چقدر بزرگ است. در ۱۰ سال گذشته، بسیاری از شرکت‌ها و توزیع کنندگان ادعا می‌کردند که نماینده رسمی اپل در ایران هستند، اما همانطور که می‌توانید حدس بزنید، همه آن‌ها جعلی بودند. با مقاله تعرفه رجیستری گوشی های آیفون همراه لرن دیلی باشید

رجیستری و تعرفه رجیستری گوشی های آیفون در ایران

اگر اپل در ایران فروشگاه رسمی یا حتی فروشنده رسمی داشت، ایرانی‌ها شب خود را در صف‌های طولانی سپری می‌کردند. شایعاتی مبنی بر اینکه آن‌ها در حال مذاکره با برخی از توزیع کنندگان ایرانی برای کار مستقیم در بازار ایران هستند وجود داشت. اما با تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران، هیچ شرکت آمریکایی نمی‌تواند با این کشور همکاری کند. فقط شرکت‌های آمریکایی نیستند، اگر شرکتی شهروند آمریکایی در هیئت مدیره داشته باشد، باز هم نمی‌تواند با ایران کار کند. بنابراین برای خرید آیفون از کشورهای دیگر و واردات آن به کشور باید از هزینه ثبت نام آیفون اطلاع داشته باشید.

تعرفه رجیستری گوشی آیفون ۱۴
تعرفه رجیستری گوشی آیفون ۱۴

تعرفه رجیستری برای گوشی‌های آیفون

بر اساس طرح ملی رجیستری موبایل ایران در مهرماه ۱۳۹۵، تمامی گوشی‌های تلفن همراه خارجی باید در شبکه ملی تلفن همراه ایران رجیستر شوند. هر گوشی بر اساس معیارهایی تعرفه خاصی دارد که برای ثبت آن باید پرداخت شود. هزینه ثبت نام گوشی‌های آیفون در سال جدید به معنای ۱۴۰۱ سوال از سوی بسیاری از کاربران است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

به نظر می‌رسد با وجود انتقادات، «طرح رجیستری تلفن همراه» در ایران بسیار موفق بوده است. پیش از این، بیشتر گوشی‌های همراه در ایران به صورت قاچاق وارد کشور می‌شد تا اینکه دولت با الزام به ثبت همه تلفن‌های همراه در بانک اطلاعاتی، بازار را مختل کرد. هر دستگاه موبایل جدیدی که پس از اجرای طرح رجیستری به کشور وارد می‌شود، ملزم به پرداخت تعرفه مشخص به گمرک ایران است. هزینه ثبت نام گوشی‌های آیفون بر اساس مدل‌هایی که وجود دارد متفاوت است که در ادامه به آن می‌پردازیم و همچنین نحوه فعال‌سازی آن را به شما معرفی می‌کنیم.

تعرفه رجیستری گوشی آیفون 13
تعرفه رجیستری گوشی آیفون 13

طرح رجیستری گوشی چیست؟

اگر یک دستگاه تلفن همراه به طور غیرقانونی وارد شده و در پایگاه داده ملی ثبت نشده باشد، شبکه‌های تلفن همراه دستگاه را به لیست سیاه خود اضافه می‌کنند، به این معنی که تلفن نمی‌تواند از شبکه‌های تلفن همراه محلی استفاده کند. اگر یک دستگاه تلفن همراه توسط مسافر وارد کشور شود، می‌تواند تا ۳۰ روز از دستگاه استفاده کند. با این حال، پس از آن زمان شبکه تلفن همراه مسدود می‌شود.

تعرفه رجیستری گوشی های آیفون 1401

توجه داشته باشید که قیمت رجیستری آیفون که در زیر در اختیار شما قرار داده‌ایم بر اساس قیمت دلار فعلی است که در حال حاضر حدود ۲۸ هزار تومان است و ممکن است قیمت آن با توجه به نوسانات بازار تغییر کند.

طرح رجیستری و افزایش قیمت

اما از سوی دیگر این طرح منجر به افزایش قیمت موبایل شده است، البته این افزایش قیمت در ابتدا چشمگیر نبود، اما در حال حاضر این افزایش به حدی افزایش یافته است که سهم گمرک و رجیستری گوشی‌های موبایل مبلغی معادل چند میلیون تومان به قیمت گوشی است. همراه اضافه می‌کند.

تعرفه رجیستری گوشی آیفون 12
تعرفه رجیستری گوشی آیفون 12

تفاوت بین هزینه‌های ثبت تلفن و هزینه‌های گمرکی

ابتدا باید تصریح کرد که برای رجیستری تلفن همراه در گمرک برای هر گوشی ۳ هزار تومان کارمزد گرفته شد و از اردیبهشت امسال دیگر این مبلغ شارژ نمی‌شود، بنابراین رجیستری تلفن همراه هزینه‌ای ندارد. دیگر اما چون گوشی قانونی است وقتی وارد کشور می‌شود باید حقوق گمرکی پرداخت شود و طبیعتا این هزینه گمرکی باعث افزایش قیمت گوشی می‌شود.

هزینه گمرکی برای هر گوشی همراه

در حال حاضر هزینه رجیستری گوشی برای گوشی‌های کمتر از ۶۰۰ دلار معادل ۱۷ درصد قیمت دلار و برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار معادل ۲۲.۵ درصد قیمت دلاری آن است. مبلغ پرداختی شما بر اساس قیمت دلار فعلی برای تلفن جدید (قیمت گمرکی) محاسبه می‌شود.

با پایه ۱۷ درصد یک گوشی ۱۰۰ دلاری با قیمت ۵۶ هزار تومان قیمتی معادل ۵.۶ میلیون تومان دارد و برای گمرک باید ۹۵۲ هزار تومان شارژ شود، به این ترتیب هزینه نهایی این گوشی در ایران ۶ میلیون و ۵۵۲ هزار تومان است. تومان. می‌رسد.

آموزش رجیستری آیفون

برای ثبت نام گوشی آیفون پس از پرداخت در گمرک اطلاعات شما به وب سایت همتا ارسال می‌شود.

اکنون که اطلاعات شما با موفقیت به HAMTA ارسال شد، پیامکی با لینک پرداخت ۳۰۷۴۰ ریال به عنوان هزینه خدمات همتا در گوشی خود دریافت خواهید کرد. می‌توانید روی لینک کلیک کنید و وارد درگاه پرداخت شوید یا در پلتفرم همتا وارد حساب کاربری خود شوید، از آنجا هزینه سرویس را پرداخت کنید و کد فعال‌سازی خود را دریافت کنید.

برای دریافت کد فعال‌سازی از طریق پلتفرم HAMTA مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد سایت همتا شوید و از منوی سمت راست وارد «اطلاعات ثبت نام مسافر» شده و گزینه کلیک را انتخاب کنید.
 2. در این مرحله می‌توانید اطلاعات تلفن همراه خود را مشاهده کنید. اگر همه چیز درست است، «تأیید و پرداخت» را انتخاب کنید و به درگاه پرداخت هدایت می‌شوید. توجه داشته باشید که در صورت انتخاب لینک ارسال شده از طریق پیامک، مستقیماً به این صفحه خواهید رسید.
 3. با استفاده از کارت بانکی ایرانی خود، فیلدهای درگاه پرداخت را پر کرده و «پرداخت» را انتخاب کنید.
 4. در صورت موفقیت‌آمیز بودن پرداخت، به وب سایت HAMTA هدایت می‌شوید و پیامی مبنی بر اینکه درخواست شما با موفقیت تکمیل شده است، روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود. «OK» را انتخاب کنید.
 5. برای دریافت کد فعال‌سازی، «نمایش کد فعال‌سازی دستگاه» را انتخاب کنید.
 6. به بخش «اطلاعات ثبت نام مسافر» هدایت می‌شوید و می‌توانید کد فعال‌سازی خود را مشاهده کنید. این کد ۶ رقمی نیز از طریق پیامک به گوشی شما ارسال می‌شود.
از دست ندید:  حل مشكل هات اسپات ايفون

شماره IMEI چیست؟

شماره IMEI یک کد منحصر به فرد است که مشابه شماره شناسایی خودرو به تلفن همراه شما داده می‌شود. اگر مسدود باشد، نمی‌توانید از تلفن همراه خود برای دسترسی به هیچ شبکه تلفن همراه در ایران استفاده کنید و تلفن شما قادر به برقراری یا دریافت تماس نخواهد بود.

چگونه گوشی‌های آیفون را فعال کنیم

ابتدا باید گوشی خود را با استفاده از کد فعال‌سازی فعال کنید. در این مرحله با داشتن کد می‌توانید #۷۷۷۷* را شماره گیری کرده و عدد ۲ را که گزینه فعال‌سازی در لیست است وارد کنید.
سپس باید کد IMEI را وارد کرده و ارسال کنید.
پس از آن، باید شماره تلفن خود را وارد کنید یا شماره تلفن خود را از لیست ارائه شده انتخاب کنید.
سپس باید کد فعالسازی ۶ رقمی ارسال شده توسط پلتفرم همتا را وارد کنید.
با ارسال کد فعال‌سازی پیامی برای اطمینان از صحت اطلاعات خود دریافت خواهید کرد.
پس از تایید اطلاعات، پیامی نهایی دریافت خواهید کرد که نشان می‌دهد فرآیند با موفقیت انجام شده است و می‌توانید بدون محدودیت از تلفن همراه خود در ایران استفاده کنید.
به جای شماره گیری *۷۷۷۷ می‌توانید از وب سایت همتا استفاده کنید، این پلتفرم برای کمک به مراحل ثبت نام و تکمیل ثبت نام پس از دریافت کد فعال‌سازی طراحی شده است.

با مراجعه به وب سایت باید بر روی گزینه شماره تلفن کلیک کرده و شماره‌ای که در مرحله ۵ وارد کرده‌اید را وارد کنید.

 • پس از انتخاب «ادامه» می‌توانید به مرحله بعدی بروید.
 • در مرحله بعد باید کد تاییدی که قبلا برای شما ارسال شده را وارد کرده و کد امنیتی را وارد کنید.
 • سپس در ستون سمت راست صفحه گزینه «فعال‌سازی تلفن همراه» را انتخاب کرده و اطلاعات را وارد کنید.
 • پس از دریافت تمامی اطلاعات گوشی خود و تایید آن، گوشی شما رجیستر شده و آماده استفاده می‌شود.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×