» تکنولوژی » حذف لوگو چراغ دار اپل
حذف لوگو چراغ دار اپل
تکنولوژی - لپ تاپ

حذف لوگو چراغ دار اپل

اردیبهشت 9, 1402 51

اپل چندین سال است که از لوگوی روشن در طراحی مک بوک استفاده نکرده است. اما چرا؟ در این مقاله از لرن دیلی به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

لوگو چراغ دار اپل از سال ۲۰۰۶ به یکی از علائم تجاری مک بوک ایر و مک بوک پرو تبدیل شد. با این حال، در سال ۲۰۱۶ و لوگوی درخشان با یک لوگوی براق ساده روی درب جایگزین شد، بدون هیچ دلیل رسمی از سوی اپل. در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه لوگوی درخشان اپل ممکن است در مک‌بوک‌های آینده بازگردد، در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا در وهله اول ناپدید شد:

یکی از دلایل اصلی که اپل مجبور شد لوگوی درخشان مک بوک‌ها را کنار بگذارد، بهبود استحکام ساختاری داخلی درب آن بود. از آنجایی که لوگو به سادگی یک بریدگی در مرکز بود، دوام کلی را به خطر انداخت که منجر به خم شدن احتمالی درب شد و در عین حال به نمایشگر طرف دیگر نیز آسیب رساند. برای غلبه بر چنین موقعیت‌های مرگبار، غول کوپرتینویی به طور کامل بریدگی اپل را حذف کرد و به جای آن با استفاده از یک لایه فلزی قوی برای بستن کل شاسی نمایشگر، از راه معمولی‌تر استفاده کرد. از آن زمان، مک بوک‌ها با یک لوگوی ساده و ساده عرضه شدند.

بریدگی لوگوی اپل روی نمایشگر قابل مشاهده است

در حالی که لوگوی روشن اپل در مک بوک‌های قبلی جالب به نظر می‌رسید و آن را متمایز می‌کرد، اما با یک نقص بسیار رایج نیز همراه بود که کاربران روزانه با آن مواجه می‌شدند. از آنجایی که لوگوی درخشان یک قسمت توخالی بود که از درب نازک فلزی حک شده بود، هنگام استفاده از مک بوک در برابر یک منبع نور قوی مانند خورشید یا به طور خاص پنجره، اجازه می‌داد نور خارجی از طریق نمایشگر وارد شود. این اغلب باعث می‌شد که لوگوی اپل در مرکز نمایشگر نقش بسته باشد که نگاه کردن به آن مزاحم بود و در عین حال دقت رنگ نمایشگر را مختل می‌کرد.

از دست ندید:  آیفون 14 پرو احتمالا دارای 6 گیگابایت رم سریع‌تر خواهد بود

لوگو چراغ دار مک بوک

برای نازک‌تر کردن مک بوک‌ها

مک‌بوک‌ها همیشه در مورد براق بودن، به‌ویژه مدل‌های «Air» برتر بوده‌اند. اما با عرضه سری مک‌بوک‌های سال ۲۰۱۵ و فراتر از آن، اپل می‌خواست بازی خود را ارتقا دهد و عرض نوت‌بوک‌های خود را بیشتر کاهش دهد. با این تصمیم، آن‌ها مجبور شدند بریدگی لوگو را به طور کامل حذف کنند تا مواد قوی‌تر را در خود جای دهد و مرکز درب را پر کند، که در غیر این صورت هنگام اعمال فشار خارجی به عنوان یک نقطه ضعیف عمل می‌کرد. این شرکت نتوانست در مورد دوام و در عین حال به عرض کمتری دست یابد. بنابراین، آن‌ها مجبور شدند لوگوی درخشان را از مک بوک‌ها حذف کنند.

چرا لوگوی مک بوک‌ها دیگر نمی‌درخشد؟

یکی دیگر از دلایلی که اپل می‌توانست لوگوی روشن‌کننده را حذف کند این بود که هیچ عملکرد واقعی را ارائه نمی‌کرد. زمانی که شرکت در حال بازگشت به بازار بود، این لوگو برای ایجاد ارزش برند اضافه شد. با دیدن لوگوی روشن اپل می‌توان از فاصله دور فهمید که این یک مک بوک است، که به طور قابل توجهی محبوبیت نوت بوک را افزایش داد. هنگامی که اپل به یک برند معتبر تبدیل شد، ممکن بود این شرکت متوجه شود که نیازی به لوگوی درخشان ندارد.

بنابراین این‌ها برخی از دلایل احتمالی حذف لوگوی درخشان اپل از مک بوک‌ها بودند. گفته می‌شود، می‌تواند در مدل‌های آینده بازگردد.

5/5 - (3 امتیاز)

تعداد دیدگاهها: 1

  1. نیلو

    پس برا این بودش🤭

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×