» تکنولوژی » چین با موفقیت دومین ماژول ایستگاه فضایی تیانگونگ را متصل کرد
دومین ماژول ایستگاه فضایی تیانگونگ
تکنولوژی

چین با موفقیت دومین ماژول ایستگاه فضایی تیانگونگ را متصل کرد

تیر 14, 1401 زمان مطالعه: 20 دقیقه 50

دیروز، چین با موفقیت ماژول Wentian را به ایستگاه فضایی Tiangong خود متصل کرد. این ماژول ظهر یکشنبه به وقت محلی از سایت پرتاب فضایی Wenchang در استان هاینان با موشک «Long March ۵B» پرتاب شد و ۱۳ ساعت بعد به ایستگاه فضایی این کشور متصل شد.

ماژول Wentian حاوی تجهیزاتی است که به فضانوردان چینی اجازه می‌دهد آزمایش‌های علمی مختلفی را در حالی که در ایستگاه فضایی تیانگونگ هستند انجام دهند. این ماژول همچنین سه فضای خواب اضافی و یک اتاق قفل هوا را فراهم می‌کند که می‌تواند برای پیاده روی فضایی استفاده شود.

ایستگاه فضایی تیانگونگ به زودی تکمیل خواهد شد

در ماه ژوئن، چین ماموریت «شنژو ۱۴» را با سه مسافر به تیانگونگ فرستاد تا شرایط را برای رسیدن به وینتیان آماده کند. Mengtian سومین و آخرین ماژول آزمایشگاهی ایستگاه خواهد بود که برای پرتاب در Long March ۵B در ماه اکتبر آماده می‌شود. با اتصال این ماژول، مراحل ساخت ایستگاه تیانگونگ به پایان می‌رسد. پیش بینی می‌شود با پرتاب این ایستگاه فضایی در اواخر سال ۲۰۲۲، رقابت فضایی چین و آمریکا افزایش یابد.

اکنون که ونتیان به ایستگاه فضایی چین رسیده است، نگرانی‌هایی در مورد اینکه موشک غول پیکر Long March ۵B در کجا سرگردان است وجود دارد. بسیاری از راکت‌ها مراحل اولیه پرتاب خود را به طور ایمن در اقیانوس دفع می‌کنند، اما وضعیت برای این نوع موشک متفاوت است. به نظر می‌رسد لانگ مارچ ۵ بی‌محموله خود را با تمام مرحله اول پرتاب به مدار پایین زمین حمل می‌کند. اما پس از اتمام ماموریت، راهی برای هدایت و کنترل آن در مسیر بازگشت به زمین وجود ندارد.

از دست ندید:  نحوه نصب ویندوز بر روی Steam Deck

این موشک سال گذشته پس از تحویل اولین ماژول ایستگاه فضایی تیانگونگ بدون کنترل در اقیانوس هند سقوط کرد. حال باید دید چینی‌ها این بار برنامه متفاوتی برای کنترل اوضاع در نظر گرفته‌اند یا باید نگران محل برخورد این موشک و آسیب احتمالی آن باشیم.

برای یادگیریِ بی حد و مرز همراه لرن دیلی باشید!

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×