» تکنولوژی » چرا مهم است که از کدام شارژر برای گوشی خود استفاده می کنید؟
استفاده از شارژر گوشی دیگر
تکنولوژی - موبایل

چرا مهم است که از کدام شارژر برای گوشی خود استفاده می کنید؟

فروردین 28, 1402 10

گاهی اوقات باید گوشی خود را شارژ کنید، اما شارژر همراه خود ندارید بنابراین آیا می‌توانید از هر شارژری را به گوشی خود وصل کنید تا آن را شارژ کنید، ایا استفاده از شارژر گوشی دیگر به باتری اسیب نمی‌زند؟به خصوص اکنون که اکثریت قریب به اتفاق گوشی‌ها از همان استانداردهای شارژ بی‌سیم و USB-C پشتیبانی می‌کنند؟ پاسخ کوتاه بله است، اما پاسخ طولانی شامل توضیح کمی بیشتر است.

 چه شارژری می‌توانم استفاده کنم؟

تا زمانی که از کابل مناسب یا استاندارد بی‌سیم مناسب استفاده می‌کنید می‌توانید تقریباً از هر شارژر با تلفن خود استفاده کنید. گوشی‌های امروزی مصرف برق را تنظیم می‌کنند تا از باتری محافظت شود، بنابراین هیچ خطری برای منفجر کردن تلفن شما با استفاده از شارژری که برای آن خیلی قوی است وجود ندارد.

با این اوصاف، مراقب استفاده از شارژرهای ارزان قیمت و بدون برند یا شارژرهایی باشید که سال‌ها در اطراف خود قرار دارند، زیرا ممکن است الزاماً استانداردهای ایمنی را مانند بقیه رعایت نکنند. ما نمی‌گوییم که همه این شارژرها مبهم هستند، اما برای ایمن بودن همیشه ارزش دارد با یک شارژر جدیدتر از یک سازنده معتبر یا سازنده لوازم جانبی همراه شوید، حتی اگر کمی گرانتر باشد.

آیا می‌توان از هر شارژری برای شارژ گوشی استفاده کرد؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با کابل‌های شارژر خود مشکل دارید، بهتر است گوشی موبایل خود را با شارژر دیگری که در منزل دارید شارژ کنید. در چنین مواقعی این سوال پیش می‌آید که آیا استفاده از هر شارژر برای گوشی موبایل صحیح است یا خیر؟

این روزها تقریباً همه اعضای خانواده در زندگی روزمره خود از گجت‌های مختلفی استفاده می‌کنند. بر این اساس، ممکن است گجت‌های مختلف با برندهای مختلف در یک خانواده وجود داشته باشد. در برخی موارد ممکن است شارژر گوشی شما مشکل داشته باشد و با خود فکر کنید که از شارژر سایر اعضای خانواده برای شارژ موبایل خود استفاده کنید. این توصیه که برای شارژ گوشی بهتر است از شارژر اصلی استفاده کنید، همیشه در بین فروشندگان لوازم جانبی تلفن همراه طرفداران زیادی داشته است.

اما آیا این تنها نکته برای افزایش فروش آن‌هاست یا واقعا استفاده از هر شارژری برای گوشی اشتباه است؟ پاسخ به این سوال بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند تا عمر مفید گوشی‌های خود را افزایش دهید و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری کنید. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات ارزشمندی در مورد استفاده از شارژر متفاوت برای شارژ گوشی خود به دست آورید.

نکات مهم برای استفاده از شارژر موبایل

نکات مهم در استفاده از هر شارژر برای گوشی

ولتاژ و آمپر:
هنگام بررسی شارژرهای مختلف و استفاده از شارژر متفاوت برای شارژ گوشی، صرف نظر از ظرفیت باتری، دو موردی که باید در هنگام شارژ گوشی به آن توجه کنید ولتاژ و آمپر است. اما آمپر و ولتاژ چیست؟ آمپر یک عدد بسیار مهم در استفاده از تمام وسایل الکترونیکی است و نشان دهنده حداکثر مقدار جریان الکتریکی است که شارژر می‌تواند عبور دهد. واحد اندازه گیری آمپر میلی آمپر و آمپر است و با علامت A روی باتری نشان داده می‌شود. از آنجایی که آمپر نوشته شده حداکثر جریان دستگاه را نشان می‌دهد، باید توجه داشته باشید که استفاده از شارژرهایی با آمپر کمتر در کوتاه مدت ممکن است به دستگاه شما آسیب نرساند یا در نهایت باعث شارژ نشدن تلفن همراه شود.

اما شارژرهایی با جریان ورودی بیشتر ممکن است به دستگاه شما آسیب وارد کنند و خسارت مالی زیادی به بار آورند. هنگام استفاده از هر شارژر برای گوشی موبایل، ولتاژ قابل تحمل دستگاه که با علامت v نوشته شده نیز از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. اگر به پشت شارژر دستگاه خود نگاه کنید، احتمالا با علامت W مواجه خواهید شد. باید بدانید که این نماد نشان دهنده حاصل ضرب ولتاژ در آمپر شارژر است و با استفاده از آن می‌توانید متوجه شوید چه مقدار شارژ به یکباره به گوشی شما می‌رسد.

از دست ندید:  هاست ویندوز چیست؛ 4 تفاوت آن با هاست لینوکس

استفاده از شارژر متفاوت برای شارژ گوشی در حالت شارژ سریع

فناوری شارژ سریع امروزه در اکثر تلفن‌های همراه ارائه می‌شود و انقلابی در این زمینه ایجاد کرده است. روش شارژ این شارژرها به این صورت است که با ارسال ولتاژ و توان بیشتر، گوشی موبایل را سریعتر شارژ می‌کنند. اگر از هر شارژری برای گوشی خود استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که شارژرهای سریع تنها زمانی برای شما کار می‌کنند که تلفن همراه شما از فناوری شارژ سریع پشتیبانی کند.

به عبارت دیگر، صرفاً استفاده از شارژر با قابلیت شارژ سریع برای گوشی، باعث شارژ سریعتر آن نمی‌شود، بلکه گوشی شما نیز باید از این فناوری پشتیبانی کند. از طرفی باید این را هم بدانید که استفاده از شارژری غیر از همان برند گوشی موبایل حتی در حالت شارژ سریع نیز بهینه عمل نمی‌کند و برای استفاده بهینه از فناوری شارژ سریع باید از شارژری استفاده کرد که به طور خاص برای خود گوشی ساخته شده است.

شارژ بی‌سیم با شارژرهای متفاوت از برند گوشی

شارژرهای بی‌سیم همانطور که از نامشان پیداست از فناوری بی‌سیم برای شارژ تلفن همراه استفاده می‌کنند. در واقع این شارژرها با تبدیل جریان به میدان مغناطیسی گوشی را شارژ می‌کنند.

در استفاده از این شارژرها نیازی به کابل و درگاه شارژر نیست و برخی معتقدند با استفاده از شارژرهای بی‌سیم عمر مفید گوشی موبایل افزایش می‌یابد. در مورد موضوع اصلی این مقاله که استفاده از هر شارژری برای شارژ موبایل می‌باشد، باید بدانید که در مورد استفاده از شارژر بی‌سیم باید از اصل و استاندارد بودن شارژر خود و مناسب بودن گوشی خود مطمئن شوید.

آیا می‌توان از هر شارژری برای شارژ گوشی استفاده کرد؟

نکات مهم برای استفاده از شارژر موبایل

1. هنگام استفاده از هر شارژری برای تلفن همراه خود، باید ولتاژ، آمپر و وات آن را به دقت بررسی کنید و این ویژگی‌ها را در گوشی خود مطابقت دهید. استفاده از شارژر با ولتاژ و آمپر مناسب برای تلفن همراه، عمر مفید باتری را افزایش می‌دهد. اگرچه تنها نکته منفی هنگام استفاده از شارژر با وات کمتر ممکن است مدت زمان بیشتری برای شارژ تلفن از ۰ تا ۱۰۰ باشد. اما باید بدانید که استفاده از شارژرهایی با مشخصاتی بالاتر از حد توان گوشی موبایل، خسارت مالی زیادی به همراه خواهد داشت.

2. زمانی که از شارژر دیگری برای شارژ تلفن همراه خود استفاده می‌کنید، حتما پورت آن را بررسی کنید تا با تلفن همراه شما مطابقت داشته باشد. همچنین حتی اگر قصد دارید گوشی خود را با شارژری غیر از شارژر خود شارژ کنید، حتما از شارژر و کابل اصلی و با کیفیت استفاده کنید. استفاده از شارژرهای غیر اصلی و بی‌کیفیت باعث آسیب بیشتر به دستگاه شما می‌شود.

3. حتی اگر از شارژر اصلی اما با برندی متفاوت از برند گوشی استفاده می‌کنید، باید بدانید که این شارژر با وجود اینکه برای گوشی شما مناسب است، ممکن است بهترین عملکرد را نداشته باشد. هنگام استفاده از هر شارژری برای گوشی خود، عملکرد آن را با شارژر اصلی گوشی خود مقایسه نکنید. در واقع باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگرچه ممکن است در استفاده از شارژرهای برندهای دیگر نتیجه مثبتی را مشاهده کنید، اما شارژرهای اصلی هر برند همیشه بهینه‌ترین شارژر برای استفاده از گوشی‌های همان برند هستند.

4. همیشه به خاطر داشته باشید که پرداخت یک بار برای شارژر اصلی و اطمینان از سلامت و مفید بودن آن برای دستگاه، خیال شما را از مشکلات بعدی که استفاده از شارژرهای بی‌کیفیت ممکن است ایجاد کند راحت می‌کند. پس بهتر است با صرف هزینه اندک و تهیه شارژر با کیفیت و اورجینال از مشکلات بعدی جلوگیری کنید که طبیعتا ضرر مالی بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. پس در این مقاله پاسخ به سوال ایا استفاده از شارژر گوشی دیگر به گوشی آسیب میزند یا خیر؟ به شما عزیزان داده شد همراه لرن دیلی باشید.

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×