» دیجیتال مارکتینگ » نکات طراحی سایت آموزشی : 14 نکته که طراحان سایت از شما پنهان می کنند!
نکات طراحی سایت آموزشی : 14 نکته که طراحان سایت از شما پنهان می کنند!
دیجیتال مارکتینگ

نکات طراحی سایت آموزشی : 14 نکته که طراحان سایت از شما پنهان می کنند!

اسفند 13, 1402 02

اگر به عنوان صاحب یک کسب و کار آموزشی به دنبال دریافت خدمات طراحی سایت آموزشی هستید، این مطلب ویژه شما نوشته شده است! در این مقاله به شما کمک می کنیم تا به همه ی نکات مهم در سفارش طراحی سایت آموزشی و طراحی سایت آموزشگاه زبان و البته دیگر انواع سایت برای اهداف آموزشی توجه کنید. با اطلاع از این نکات انتخاب یک شرکت طراحی سایت حرفه ای سخت نیست. طراح سایت باید تجربه کار با موسسات مختلف را داشته باشد و درک خوبی از خدمات آموزشی شما داشته باشد. در این مقاله هم چنین در مورد هزینه طراحی سایت آموزشی صحبت می کنیم و مناسب ترین روش های طراحی وبسایت آموزشی را معرفی خواهیم کرد.

هدف طراحی سایت آموزشی باید جذب دانش جویان و دانش آموزانی باشد که با هدف آموزشی شما همسو می باشند. در ادامه همراه ما باشید تا در این توضیحات جامع از شرکت طراحی سایت پنتازوم نکات مهم را با هم مرور کنیم.

بهترین خدمات طراحی سایت آموزشی  و طراحی سایت آموزشگاه زبان

برای دریافت بهترین خدمات طراحی سایت آموزشی باید به یک شرکت حرفه ای مراجعه کنید. این شرکت های حرفه ای تمامی نکات برای طراحی بهترین سایت آموزشی را در نظر می گیرند. داشتن یک سایت برای یک آموزشگاه زبان، موسسه آموزشی، کالج، دانشگاه و یا فردی که به عنوان مدرس فعالیت می کند واجب است.  یک وبسایت حرفه ای آموزشی به شما این امکان را می دهد که مخاطبان بیشتری را جذب کنید. بهترین خدمات طراحی سایت آموزشی فقط شامل ارائه یک ظاهر زیبا برای سایت نیست. یکی از بهترین  بلکه شامل عوامل فنی نیز می شود. به طور مثال سرعت یک سایت آموزشی باید مناسب باشد و صفحات در مدت زمان کوتاهی بارگزاری شوند در غیر این صورت دانش پذیران نمی توانند به خوبی از امکانات سایت استفاده کنند و صاحب سایت هم مشتریان خود را از دست می دهد. یک وبسایت آموزشی حرفه ای سنگ بنای هویت شما در فضای مجازی است. پس باید در طراحی آن دقت کافی شود و تنها به افراد مجرب در حوزه طراحی سایت سپرده شود. به طور خلاصه یک شرکت حرفه ای طراحی سایت آموزشی این موارد و امکانات را برای ارائه خدمات در نظر می گیرد:

 1. سایت از نظر ظاهری دلنشین باشد و کار با آن راحت باشد.
 2. سایت آموزشی باید از نظر فنی بهینه باشد.
 3. وبسایت باید با اصول سئو سازگار باشد (سایت آموزشی باید سئوفرندلی طراحی شده باشد)
 4. در یک وبسایت آموزشی حرفه ای امکانات ارائه دروس آموزشی وجود دارد.
 5. طراحی صفحات سایت آموزشی شما باید به صورت تعاملی باشد.
 6. پنل مدیریت سایت باید ساده طراحی شده باشد و کار با آن راحت باشد.
 7. سایت باید ریسپانسیو باشد ( در تمامی دستگاه ها به خوبی و بدون بهم ریختگی نمایش داده شود)
 8. دوره های آموزشی در حال برگزاری با دسته بندی های مناسب نشان داده شوند.
 9. برنامه زمانبندی دروس آموزشی در سایت به صورت شفاف نشان داده شود.
 10. گالری تصاویر آموزشگاه یا موسسه آموزشی (می توان برای درج تصاویر دانشجویان موفق هم استفاده کرد)
 11. بخش درج ویدئو های آموزشی و یا تبلیغی
 12. سایت آموزشی می تواندبخش فروش آنلاین کتب و جزوه و موارد کمک آموزشی را نیز داشته باشد (بسیار توصیه می کنیم)
 13. بخش درج نظرات در سایت باید فعال باشد.
 14. بخش ارائه نمرات (کارنامه آموزشی) در طراحی سایت آموزش زبان باید در نظر گرفته شود.

هزینه طراحی سایت آموزشی

قیمت طراحی سایت آموزشی بستگی به تعداد امکاناتی دارد که شما نیاز دارید. در پیاده سازی برخی از سایت های آموزشی نیاز به کدنویسی اختصاصی است. برخی دیگر از وبسایت های آموزشی را می توان با قالب های آماده وردپرس پیاده سازی کرد.

هزینه طراحی سایت پنتازوم

همه ی این موارد روی قیمت طراحی سایت موثر هستند. اصولا موارد زیادی روی تعرفه طراحی سایت تاثیر می گذارند. این موارد را به طور خلاصه می توان به شکل زیر عنوان کرد:

 • تعداد صفحات سایت
 • حجم وبسایت
 • سیستم مدیریت محتوا سایت ( اختصاصی یا استفاده از قالب های آماده)
 • مدت زمان پشتیبانی پس از طراحی سایت آموزشی
 • امکانات سایت
 • تجربه و تبحر طراح سایت
از دست ندید:  5 تا از بهترین سایت‌های آموزش آنلاین ایرانی در سال 2023

توصیه می کنیم در انتخاب شرکت طراحی سایت آموزشی تنها به هزینه طراحی سایت توجه نکنید و پارامترهایی هم چون تجربه، پیگیری ، سابقه طراح و کیفیت را مدنظر قرار بدهید. کار شما پس از تحویل سایت تمام نمی شود! و در واقع تازه ابتدای راه معرفی خدمات آموزشی خود به صورت آنلاین هستید. اگر سایت شما کیفیت لازم را نداشته باشد، ناچار می شوید برای طراحی دوباره هزینه پرداخت کنید.

طراحی سایت آموزشی با وردپرس

بدون شک وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا برای طراحی انواع سایت است. راه اندازی سایت با استفاده از قالب های حرفه ای وردپرس بیشتر از چند روز کاری زمان نمی برد. طراحی سایت وردپرس برای آموزشگاه های زبان یکی از بهترین انتخاب ها است. پس از راه اندازی اولیه نیاز است تا محتوای مورد نظر شما در سایت بارگزاری شود. این محتوا شامل موارد زیر می شود:

 • صفحات تماس با ما و درباره ما
 • محتوا صفحه اول (شامل تصاویر مربوط به دوره ها و توضیحات نحوه آموزش و …)
 • بارگزاری دوره های آموزشی
 • درج گواهی نامه ها در صورت وجود
 • درج هر گونه اطلاعات دیگر که دانش جویان باید از آن اطلاع داشته باشند.
 • درج ویدئو و عکس های مربوطه

هزینه طراحی سایت با استفاده از وردپرس نسبت به کدنویسی اختصاصی بسیار مقرون به صرفه تر است. هم چنین به علت برنامه نویس های زیادی که در حوزه وردپرس تخصص دارند، رفع اشکال و بروزرسانی سایت های وردپرسی بسیار ساده تر از دیگر انواع سایت صورت می گیرد.

یکی از نکات مهمی که در طراحی سایت آموزشی با وردپرس باید در نظر بگیرید، استفاده از خدمات متخصصین این حوزه است. درست است که در مقایسه با طراحی سایت اختصاصی طراحی سایت وردپرسی ساده تر صورت می گیرد. اما در صورت عدم استفاده از خدمات متخصصین سایت شما می تواند آسیب جدی ببیند. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملا سازگار با سئو است و از این لحاظ نیز استفاده از آن را توصیه می کنیم.

طراحی سایت آموزشی با پنتازوم

پشتیبانی بعد از طراحی وبسایت آموزشی

توصیه می کنیم خدمات طراحی سایت تنها از شرکت هایی دریافت کنید که خدمات پشتیبانی سایت پس از تحویل وبسایت را ارائه می کنند. سایت های آموزشی هم درست مانند هر نوع وبسایت دیگر نیاز به پشتیبانی دارند. سایت یک موجود زنده است و تنها با بروزرسانی ها، پشتیبان گیری و تولید محتوا منظم می توانید به رشد هر چه بیشتر آن کمک کنید. خدمات پشتیبانی سایت توسط مجموعه های مختلفی انجام می شود. قرارداد پشتیبانی سایت معمولا مجزا از قرارداد طراحی سایت اولیه نوشته می شود و وظایف ادمین سایت در آن با جزئیات نوشته می شود. هم چنین اکثر شرکت های طراحی سایت معتبر معمولا پشتیبانی یکساله رایگان پس از خدمات طراحی سایت آموزشی ارائه می کنند. در نظر داشته باشید پشتیبانی از سایت طراحی شده با درج محتوا، بروزرسانی ماهیانه و کلیه مواردی که وظیفه ادمین سایت است، متفاوت است. برای اینکه از خدمات پشتیبانی سایت به صورت ماهیانه استفاده کنید باید مطابق تعرفه های آن شرکت هزینه پشتیبانی سایت را بپردازید.

برخی از شرکت های معتبر طراحی سایت خدمات اضافه تری نسبت به قرارداد های معمول طراحی سایت ارائه می کنند. توصیه می کنیم از خدمات این شرکت ها برای طراحی سایت آموزشی خود استفاده کنید. مثلا در پنتازوم آموزش پنل ادمین به کارفرما بدون هیچ هزینه دیگری ارائه می شود.

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد طراحی سایت آموزشی، مواردی که روی هزینه های طراحی وبسایت آموزش موثر هستند و نکات مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت صحبت کردیم. این موضوع را در نظر بگیرید که هر نوع وبسایتی که طراحی کنید، باید به صورت ماهیانه آن را بروزرسانی کنید و برای آن محتوا تهیه کنید. هم چنین برای موفقیت باید برای بخش تبلیغات سایت برنامه ریزی کنید. انتخاب یک شرکت حرفه ای طراحی سایت اهمیت زیادی دارد. زیرا طراحی سایت مثل فروش یک محصول نیست که با ارائه خدمات فعالیت شما به اتمام برسد. تمام نکته مهم در پشتیبانی و خدمات پس از فروش خلاصه می شود!

5/5 - (3 امتیاز)

تعداد دیدگاهها: 2

 1. پیمان راستی پور

  هزینه طراحی سایت آموزشی چقدره؟

  • amir

   شماره تماس بی زحمت بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • ×