» سبک زندگی » دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده
دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده
سبک زندگی

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده

بهمن 7, 1401 40

دکوراسیون خانه های کوچک با وسایل ساده می‌تواند یک کار سرگرم کننده و خلاقانه باشد. با وسایل مناسب می‌توانید یک فضای کوچک را به چیزی خارق العاده تبدیل کنید. برای زیبا جلوه دادن خانه خود نیازی به سرمایه‌گذاری روی مبلمان یا دکوراسیون گران قیمت ندارید، تنها چیزی که نیاز دارید خلاقیت و وسایل مناسب است.

با استفاده از وسایل ساده مانند آینه، میزهای کوچک و طراحی دیواری، می‌توانید فضایی دلپذیر را ایجاد کنید. شما همچنین می‌توانید از گیاهان برای ایجاد رنگ و زندگی به خانه خود استفاده کنید. تنها با مبلمان و دکوراسیون ساده می‌توانید هر خانه کوچکی را به خانه‌ای دنج تبدیل کنید.

دکوراسیون اتاق خواب با وسایل ساده

با چند ایده خلاقانه، می‌توانید اتاق خواب خود را به فضایی جذاب و راحت تبدیل کنید، بدون اینکه پولی خرج کنید. از آویزهای دیواری گرفته تا سرویس خواب، راه‌های زیادی برای تزئین اتاق خواب با وسایل ساده وجود دارد که فضای زیادی اشغال نمی‌کنند یا هزینه زیادی در بر ندارند. تنها با چند قطعه، می‌توانید فضایی جذاب ایجاد کنید که در کمترین زمان احساس کنید که در خانه هستید!

معمولا اتاق خواب‌ها یا حذف می‌شوند یا فضای بسیار کمی در دکوراسیون داخلی خانه دارند. اما با استفاده از چند تکنیک ساده نه تنها می‌توانید همه لوازم خود را جا بیاندازید، بلکه تخت، مبلمان، میز مطالعه یا میز تحریر نیز داشته باشید.

برای اتاق‌های کوچک بهترین گزینه تخت‌های دو طبقه است که به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند. این تخت خواب‌ها را نیز می‌توان تبدیل به مبلمان کرد و با استفاده از خلاقیت گزینه‌های بیشتری به آن‌ها اضافه کرد.

دیوارها فضاهایی هستند که می‌توان از آن‌ها زیاد استفاده کرد، به عنوان مثال قرار دادن یک قفسه در بالای تخت. این کار نه تنها زیباست و تخت خواب شما را ساده جلوه می‌دهد، بلکه بسیاری از لوازم و کتاب‌های شما را نیز در خود جای داده و مرتب می‌کند.

فضای دیگری که باید به آن توجه کنید و نباید از آن غافل شوید فضای زیر تخت‌ها است. می‌توانید با کشوها یا سازمان دهنده‌ها از این فضا نهایت استفاده را ببرید.

اگر در اتاق خواب به میز تحریر یا میز تحریر نیاز دارید، می‌توانید از میزهای کوچک با پایه‌های ظریف و بلند استفاده کنید. همچنین می‌توانید میزها را به طور کامل روی دیوار نصب کنید تا فضای بیشتری را اشغال نکنند.

باز هم باید تاکید کنم که رنگ اتاق در بزرگ یا کوچک به نظر رسیدن آن تاثیر زیادی دارد. بهترین راه استفاده از رنگ‌های روشن و خنثی یا رنگ‌های پاستلی برای دیوارها و رنگ‌های شاد و برجسته برای مثال روتختی، بالش تخت، چراغ خواب و… است.

مطالعه بیشتر: نصب کاغذ دیواری روی دیوار گچی

دکوراسیون اتاق خواب با وسایل ساده

بالش‌های اضافی روی تخت

کوسن‌ها و بالش‌های اضافی روی تخت می‌توانند رنگی پوشانده شوند و از ساده‌ترین وسایلی هستند که اتاق کوچک شما را تزئین می‌کنند.

میزهای کوچک

میزهای تاشو دیواری یا میزهای کوچک کنجی وسایل ساده‌ای هستند که می‌توان برای تزئین اتاق خواب یک خانه کوچک استفاده کرد. در هر اتاق حداقل یک گوشه بدون استفاده وجود دارد که می‌توان آن را به فضای اداری و مطالعه تبدیل کرد.

مطالعه بیشتر: دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه کوچک با وسایل ساده

تزئین یک آشپزخانه کوچک با وسایل ساده می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما لزومی ندارد. با طراحی و برنامه ریزی مناسب می‌توانید آشپزخانه کوچک خود را به فضایی کارآمد و شیک تبدیل کنید. چه به دنبال راه‌هایی برای صرفه‌جویی در فضا یا افزودن شخصیت به آشپزخانه خود باشید، ایده‌های خلاقانه زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند بهترین استفاده را از آشپزخانه کوچک خود ببرید. از راه حل‌های هوشمندانه ذخیره‌سازی گرفته تا قطعات دکوری چشم نواز، این راهنما تمام نکات و ترفندهایی را که برای ایجاد یک آشپزخانه کوچک زیبا و کاربردی نیاز دارید را ارائه می‌دهد.

یکی از مهم‌ترین قسمت‌ها در دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک نحوه طراحی برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه کوچک و جذاب است. برای کابینت و کمد غذا می‌توانید از وسایل تاشو استفاده کنید و حتی از گوشه‌های دیوار استفاده کنید. نکته مهم بعدی این است که طراحی کابیت‌های خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که تا سقف امتداد داشته باشند و فضای خالی بالای آن‌ها باقی نماند. این فضای اضافی فضا را کوچکتر نشان می‌دهد و به دلیل نمای آن نمی‌توانید وسایل خود را در آنجا قرار دهید و عملاً بی‌استفاده است.

از دست ندید:  ۵ نکته‌ مهم برای خرید پرده‌ کرکره‌ای خانه و محیط کار

خودتان آن را بسازید

فقط شما می‌دانید که چگونه انبوه ظروف و غذا را در آشپزخانه کوچک خود سازماندهی کنید. بنابراین اگر نیاز به وسایل و ابزار نگهدارنده وجود دارد، شما بهترین فردی هستید که خودتان آن‌ها را بسازید. ایده‌های خودتان با توجه به اینکه فضای بیشتری روی دیوارها یا سطح کابینت دارید، به شما کمک می‌کند تا با ابزارهای ساده راحت‌تر آشپزی را در فضای کوچک تجربه کنید. حتی یک طرف یخچال می‌تواند محل مناسبی برای قرار دادن یک جا ادویه دست ساز آویز یا گوشه خالی پشت سینک دست ساز، یک گیاه کوچک سبز رنگ یا سبدهای کنفی دست ساز برای حوله، پیش بند و غیره باشد.

مکانیسم‌های تاشو و فضای کوچک

از دیگر وسایلی که می‌توان در طراحی یک آشپزخانه کوچک استفاده کرد، پیشخوان‌های تاشو و کشویی هستند که سطحی برای غذا خوردن به میز کار اضافه می‌کنند. البته آن‌ها به سادگی ایده‌های قبلی نیستند.

دکوراسیون حمام و توالت با وسایل ساده

تزئین حمام و توالت می‌تواند یک فعالیت سرگرم کننده و خلاقانه باشد. با وسایل مناسب می‌توانید به راحتی حمام و توالت خود را به فضایی شیک تبدیل کنید که نشان دهنده شخصیت شماست.

وسایل ساده مانند آینه، هنر دیوار، گیاهان، فرش، شمع، و حتی لوازم جانبی مانند ظروف صابون می‌توانند تفاوت زیادی در ظاهر هر حمام یا توالت ایجاد کنند. با استفاده از این وسایل، نیازی به صرف هزینه و زمان زیادی برای دکوراسیون ندارید. شما فقط باید قطعات مناسبی را انتخاب کنید که با استایل شما مطابقت داشته باشد و به فضا روح ببخشد.

بنابراین اگر به دنبال راهی مقرون‌به‌صرفه برای زیباسازی حمام یا توالت خود هستید، به دنبال وسایل گران قیمت نباشید!

دکوراسیون حمام و توالت با وسایل ساده

سازماندهی سبدها

در سرویس بهداشتی و سرویس بهداشتی کوچک می‌توانید به جای صرف هزینه برای نصب انواع کابینت و قفسه دیواری از سبدها و جعبه‌های حصیری استفاده کنید و از این ابزار ساده برای ایجاد تفاوت استفاده کنید. تمام جزئیات را جمع آوری کنید و سبک، زیبایی و تنوع را به حمام اضافه کنید.

لوازم تزئینی

گلدان‌های کوچک مانند کاکتوس‌ها و ساکولنت‌ها و همچنین شمع‌های معطر از جمله وسایل ساده‌ای هستند که به خوبی دکوراسیون سرویس بهداشتی و سرویس بهداشتی را تکمیل خواهند کرد. تزیین یک خانه کوچک با وسایل ساده می‌تواند بسیار کارآمد و زیبا باشد. نیاز به کمی سلیقه و خلاقیت و البته ایده گرفتن از طرح‌های موجود دارد.

استفاده از تمامی فضاها

یکی از روش‌های مدیریت فضا در دکوراسیون خانه‌های کوچک استفاده از مکان‌های اضافی و غیر قابل استفاده مانند گوشه دیوارها، کنار چهارچوب درها، کابینت آشپزخانه و… است که اگر دقت کنید متوجه می‌شوید که تمام خانه‌های دارای هرمتراژ یک سری مراکز دورافتاده و غیرقابل استفاده دارند.

اما باید به این اصل توجه داشت که با استفاده صحیح و اصولی از این محیط‌ها علاوه بر ایجاد بستر مناسب برای قرار دادن اشیا و وسایل مورد نیاز در منزل، می‌توان از آن‌ها به عنوان الگو و بستری برای استفاده از وسایل تزئینی و تزئینی نیز استفاده کرد. لوازم تزئینی انجام داد در این راستا، هرچه برنامه‌های شما خلاقانه‌تر و به روزتر باشد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

استفاده از تمامی فضاها

ابزارهای چند منظوره

هنگام انتخاب مبلمان برای یک اتاق نشیمن کوچک، مهم است که همه کاره بودن آن را در نظر بگیرید. به زبان ساده، فضای کافی برای میز و میز قهوه‌خوری ندارید. بنابراین میز جلوی مبل که فضایی برای نگهداری اشیا دارد می‌توان به جای چند میز به طور همزمان استفاده کرد. همچنین یک سطل فلزی در گوشه اتاق نشیمن می‌تواند محل مناسبی برای نگهداری بالش و پتو باشد.

برای یادگیریِ بی حد و مرز همراه learndaily باشید!

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×