» HOW TO » چگونه از لپ تاپ در یک مانیتور دیگر استفاده کنیم؟
چگونه از لپ تاپ در یک مانیتور دیگر استفاده کنیم
HOW TO - تکنولوژی

چگونه از لپ تاپ در یک مانیتور دیگر استفاده کنیم؟

خرداد 4, 1402 10

چگونه از لپ تاپ در یک مانیتور دیگر استفاده کنیم ?یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود تجربه خود با هر لپ‌تاپ، استفاده از مانیتور خارجی است. این چیزی نیست که بتوانید به راحتی آن را با خود ببرید، اما یک صفحه نمایش بزرگتر می تواند شما را بهره وری بیشتر کند، بازی های شما را فراگیرتر کند و قابلیت های چندوظیفه ای بیشتری به شما بدهد. در اینجا نحوه استفاده از مانیتور با لپ تاپ برای ارائه صفحه نمایش بسیار بزرگتر برای کار و بازی آورده شده است.

بررسی پورت های لپ تاپ

اتصالات خود را بررسی کنید

قبل از اینکه بتوانید مانیتور را به لپ تاپ خود وصل کنید، باید بدانید که چه نوع گزینه های اتصالی دارید

مرحله 1: لپ تاپ خود را بگیرید و به طرفین و پشت آن نگاه کنید تا ببینید چه نوع پورت هایی دارد.

برخی از لپ تاپ ها دارای خروجی HDMI هستند که می تواند اتصال یک مانیتور خارجی را بسیار آسان کند، زیرا تقریباً هر صفحه نمایش مدرنی از HDMI پشتیبانی می کند. اکثر لپ‌تاپ‌های مدرن دارای نوعی اتصال USB-C هستند. مشخصات دقیق آن می‌تواند به‌طور چشمگیری متفاوت باشد، زیرا پورت‌های جدیدتر USB4 و Thunderbolt 3/4 از همان کانکتور USB-C استفاده می‌کنند، اما می‌توانند از پهنای باند بسیار بیشتر و در نتیجه وضوح و نرخ تازه‌سازی پشتیبانی کنند.

لپ تاپ های قدیمی ممکن است خروجی های قدیمی مانند VGA یا mini-DisplayPort نیز داشته باشند. در حالی که پیدا کردن یک مانیتور سازگار برای کار با آن استانداردها لزوماً آسان نخواهد بود، اما همچنان راه حل مناسبی برای استفاده از مانیتور با لپ تاپ شما هستند.

مرحله 2: اگر از قبل مانیتوری دارید که می خواهید با لپ تاپ خود استفاده کنید، باید گزینه های اتصال آن را نیز بررسی کنید. آن را بچرخانید یا وارونه کنید – بسته به اینکه کانکتورهای آن در کجا قرار دارند – و ببینید با چه چیزی کار می کنید.

اکثر مانیتورهای مدرن  از HDMI و DisplayPort پشتیبانی می کنند، در حالی که مانیتورهای قدیمی از گزینه های اتصال قدیمی بیشتری مانند DVI-D و VGA پشتیبانی می کنند. برخی از مانیتورها همچنین از USB-C به عنوان گزینه ورودی پشتیبانی می کنند که اتصال لپ تاپ های مدرن با اتصالات USB-C را بسیار آسان می کند.

اگر مانیتور جدیدی برای استفاده با لپ‌تاپ خود می‌خرید، مانیتوری بخرید که دارای درگاهی باشد که با گزینه‌های خروجی لپ‌تاپ شما سازگار باشد.

connect laptop to monitor

یک کابل بگیرید

اکنون که می دانید از چه اتصالاتی می توانید در هر انتهای اتصال استفاده کنید، باید در مورد کابلی که قرار است استفاده کنید تصمیم بگیرید. اگر لپ تاپ و مانیتور شما گزینه اتصال یکسانی دارند، می توانید از آن نوع کابل بدون پیچیدگی اضافی استفاده کنید. HDMI به HDMI، USB-C به USB-C، DisplayPort، به DisplayPort و غیره.

از دست ندید:  بهترین اکستنشن های کروم Chatgpt

با این حال، اگر مانیتور شما گزینه های مختلفی برای اتصال به لپ تاپ شما دارد، ممکن است لازم باشد از یک آداپتور یا مبدل استفاده کنید. روش هایی برای تبدیل تقریباً هر پورت ویدیویی به پورت دیگری وجود دارد. به عنوان مثال، آداپتورهای HDMI به DisplayPort یا آداپتورهای USB-C به HDMI وجود دارد. همچنین می‌توانید از یک ایستگاه اتصال یا هاب برای ارائه طیف وسیعی از گزینه‌های اتصال استفاده کنید، هرچند که معمولاً از یک آداپتور گران‌تر است و برخی از آنها نیاز به برق خارجی دارند.

اگر چندین گزینه اتصال دارید، هر کدام که برای شما راحت‌تر است را انتخاب کنید و در عین حال از نرخ تازه‌سازی و رزولوشن‌هایی که می‌خواهید نمایشگر را اجرا کنید نیز پشتیبانی می‌کنید. مشخصات کابل‌ها و اتصالات مختلف می‌تواند به‌طور چشمگیری بین نسل‌ها متفاوت باشد، بنابراین باید به آنچه دارید و آنچه می‌خواهید نگاه کنید تا ببینید کدام بهترین است.

connect laptop to monitor on windows

لپ تاپ خود را به مانیتور وصل کنید

آخرین مرحله اتصال لپ تاپ به مانیتور است.

مرحله 1: انتهای کابل (یا آداپتور) را به لپ تاپ و سر دیگر را به مانیتور وصل کنید.

مرحله 2: اگر لپ تاپ از قبل روشن نشده است، آن را روشن کنید و کمی صبر کنید. اگر همه کابل ها سازگار هستند و به درستی وصل شده اند، باید صفحه نمایش لپ تاپ خود را روی مانیتور خارجی تکراری ببینید. این پیش فرض در ویندوز است، اما در صورت تمایل می توانید آن را تنظیم کنید.

مرحله 3: برای تغییر مانیتور به گونه‌ای که به جای تکراری شدن نمایشگر، به تنظیمات صفحه نمایش لپ‌تاپ خود بروید و به جای آن آن را به Extend تغییر دهید.

برای رایانه های شخصی ویندوز، به مسیر زیر بروید: تنظیمات > سیستم > نمایشگر. سپس در زیر عنوان Multiple displays، منوی کشویی را روی Extend these displays قرار دهید.

برای رایانه‌های مک و مک‌بوک‌ها، به مسیر زیر بروید: تنظیمات برگزیده سیستم > نمایشگرها > ترتیب. برای آینه سازی نمایشگرها، کادر Mirror Displays را علامت بزنید. برای تمدید آنها، تیک آن را بردارید.

وصل کردن لپ تاپ به مانیتور

امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×